Skocz do zawartości

Zestaw stereo do smart TV, PS5 i CD do 3000zł


migisaan

Recommended Posts

Cześć, potrzebuję pomocy w doborze sprzętu.

Chcę cały zestaw stereo, gdzie kolumny podłogowe niestety nie wchodzą w grę, do salonu 6,5m x 5m, sufit 2,8m. 

W salonie stoi telewizor smart tv LG OLED, na którym lecą wiadomości, netflix, youtube, spotify oraz PS5. Zależy mi, żeby tych właśnie rzeczy można na nim słuchać.

Do tego jeszcze chciałbym móc z niego słuchać moich płyt CD.

 

Warszawa, Budżet do 3000zł. Mogą być używki.

Nie mam pojęcia ani o kolumnach, ani o sprzęcie potrzebnym do napędzenia tego wszystkiego.

Fajnie jakby udało się polecić dwa typy kolumn o brzmieniu bardziej V vs płasko/środek, żeby posłuchać i wybrać wedle gustu.

Z góry dzięki za pomoc! ❤️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Daj zdjęcia pokoju i zaznacz miejsca gdzie chcesz umieścić kolumny oraz pokaż miejsce odsłuchu.

Dzisiaj nie dam rady, bo nie mieszkam sam. Salon jest zwykły, telewizor przy jednej ze ścian na szafce rtv z wysuwanymi szufladami, która idzie przez całą ścianę, to przez nią nie można użyć kolumn podłogowych.

Miejsce odsłuchu to kanapa około 2m od telewizora.

29 minut temu, sk91 napisał:

Ciężko się gra na na konsoli czy oglada TV na zestawie który ma charakterystykę w V.  Brzmi to nienaturalnie i męcząco. Wiem z doświadczenia gdyż u mnie stereo w 70% służy do PS5 i netflixa.

Dzięki, wezmę to pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie miejsca za dużo nie ma. Przede wszystkim kolumny rozstawiłbym na tej dolnej szafce aby uzyskać lepszy efekt stereofonii. 
W kwocie około 3k zł miałbyś ze Topping MX5 lub Tage Harmony HTR1000CD i do tego kolumny Heco Aurora 300, Magnat Monitor Supreme 202 lub Q Acoustic 3030i. Wszystko zależy od preferencji. 
Zarówno Toppinga jak i Tagę bez najmniejszego problemu podłączysz pod TV za pomocą przewodu optycznego. Oba urządzenia posiadają bluetooth, a Taga dodatkowo oferuje odtwarzacz płyt CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Faktycznie miejsca za dużo nie ma. Przede wszystkim kolumny rozstawiłbym na tej dolnej szafce aby uzyskać lepszy efekt stereofonii. 
W kwocie około 3k zł miałbyś ze Topping MX5 lub Tage Harmony HTR1000CD i do tego kolumny Heco Aurora 300, Magnat Monitor Supreme 202 lub Q Acoustic 3030i. Wszystko zależy od preferencji. 
Zarówno Toppinga jak i Tagę bez najmniejszego problemu podłączysz pod TV za pomocą przewodu optycznego. Oba urządzenia posiadają bluetooth, a Taga dodatkowo oferuje odtwarzacz płyt CD. 

Taga chyba wygrywa dzięki odtwarzaczu CD, wyjściu na Subwoofer, radiu i fizycznym potencjometrom. Jeśli MX5 miałby jakieś plusy, które przewyższają Tagę to proszę uświadom mnie.

Co do kolumn. Po pierwsze, jakie właśnie są różnice brzmieniowe między tymi trzema kolumnami? Po drugie, widzę, że Q Acoustics 3030i mają znacznie niższy zakres niższych częstotliwości od pozostałych (46Hz, zamiast 32Hz lub 34Hz) - czy to źle, bo mniej basu, czy lepiej, bo są bardziej skupione na swoim pasmie niż pozostałe? Po trzecie, z czego wynika taki rozstrzał cen Magnatów, przecież chyba wszystkie te aukcje są tego samego modelu?

ceny.thumb.JPG.13ff090fa8e9dfbf689c42ceee43d13e.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Faktycznie miejsca za dużo nie ma. Przede wszystkim kolumny rozstawiłbym na tej dolnej szafce aby uzyskać lepszy efekt stereofonii. 
W kwocie około 3k zł miałbyś ze Topping MX5 lub Tage Harmony HTR1000CD i do tego kolumny Heco Aurora 300, Magnat Monitor Supreme 202 lub Q Acoustic 3030i. Wszystko zależy od preferencji. 
Zarówno Toppinga jak i Tagę bez najmniejszego problemu podłączysz pod TV za pomocą przewodu optycznego. Oba urządzenia posiadają bluetooth, a Taga dodatkowo oferuje odtwarzacz płyt CD. 

A i jeszcze pytanie, do połączenia tych kolumn ze wzmacniaczem jakie kable i wtyki, zupełnie się na tym nie znam. Prosiłbym o przystępną cenę.

Coś takiego https://nautilus2.pl/przewody/3584-dali-sc-f222c.html czy to zupełnie nie to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na tej szafce kolumny będą za nisko względem słuchacza.

Stracisz na stereofonii, rozdzielczości i basie.

Powiem tak odsłuch w salonie kompletnie nie ma sensu.

Im szybciej zaczniesz wypożyczać kolumny do domu tym lepiej.

3030i to na prawdę udane kolumny.

Tu moim zdaniem lepiej moga się sprawdzić Polk S20 lub ES albo Silver 100 ale tu cena inna.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem na tej szafce kolumny będą za nisko względem słuchacza.

 

Miałem zamysł, żeby właśnie postawić je na podstawkach na tej szafce, czy to nie załatwiłoby problemu?

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc.

Wyszło na to, że kupię do wypróbowania dwie pary, na pewno Polk Audio S20 i Heco Aurora 300 lub Magnat Signature 503.

Która z dwóch ostatnich byłaby bardziej odpowiednia?

Dodatkowo, o ile się nie mylę, Magnaty mają cztery wejścia z tyłu, kiedy Polk i Heco dwa, jak to załatwić (jeśli kupiłbym Polk i Magnaty oczywiście)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2022 o 18:08, migisaan napisał:

Taga chyba wygrywa dzięki odtwarzaczu CD, wyjściu na Subwoofer, radiu i fizycznym potencjometrom. Jeśli MX5 miałby jakieś plusy, które przewyższają Tagę to proszę uświadom mnie.

Co do kolumn. Po pierwsze, jakie właśnie są różnice brzmieniowe między tymi trzema kolumnami? Po drugie, widzę, że Q Acoustics 3030i mają znacznie niższy zakres niższych częstotliwości od pozostałych (46Hz, zamiast 32Hz lub 34Hz) - czy to źle, bo mniej basu, czy lepiej, bo są bardziej skupione na swoim pasmie niż pozostałe? Po trzecie, z czego wynika taki rozstrzał cen Magnatów, przecież chyba wszystkie te aukcje są tego samego modelu?

ceny.thumb.JPG.13ff090fa8e9dfbf689c42ceee43d13e.JPG

Topping MX5 wyciągnie więcej smaczków z nagrań oraz zapewni lepszą dynamikę. Wszystko zależy czego oczekujesz od brzmienia i czy zależy Ci na odtwarzaczu płyt CD.

Odnośnie cen kolumn to niektórzy nie są świadomi, że sprzedają ten model na 0 marży albo wręcz pod wodą. Nie wnikam w szczegóły oraz politykę. 
Na parametry bym patrzył z przymrużeniem oka, ponieważ nie da się określić brzmienia po samych parametrach, papier przyjmie wszystko. W mojej ocenie QA 3030i w żaden sposób nie brakuje basu i jest słyszalny tam gdzie powinien być słyszalny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale powtórzę pytanie, bo mogło się schować, a w zasadzie to jakby je rozwiązać to mógłbym już zamawiać.

Wyszło na to, że kupię do wypróbowania dwie pary, na pewno Polk Audio S20 i Heco Aurora 300 lub Magnat Signature 503.

Która z dwóch ostatnich byłaby bardziej odpowiednia?

Dodatkowo, o ile się nie mylę, Magnaty mają cztery wejścia z tyłu, kiedy Polk i Heco dwa, jak to załatwić (jeśli kupiłbym Polk i Magnaty oczywiście)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, migisaan napisał:

Miałem zamysł, żeby właśnie postawić je na podstawkach na tej szafce, czy to nie załatwiłoby problemu?

Nie. Bo to nie da stabilnego osadzenia. Stracisz na dolnych rejestrach.

15 godzin temu, migisaan napisał:

Wyszło na to, że kupię do wypróbowania dwie pary, na pewno Polk Audio S20 i Heco Aurora 300 lub Magnat Signature 503.

Która z dwóch ostatnich byłaby bardziej odpowiednia?

Raczej Signature z racji swojego prężniejszego dzwieku.

13 godzin temu, migisaan napisał:

Dodatkowo, o ile się nie mylę, Magnaty mają cztery wejścia z tyłu, kiedy Polk i Heco dwa, jak to załatwić (jeśli kupiłbym Polk i Magnaty oczywiście)?

To cie w ogóle nie obchodzi. Podłączasz pojedynczym przewodem tak samo do tych co mają podwójne terminale i do tych co mają pojedyncze.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie. Bo to nie da stabilnego osadzenia. Stracisz na dolnych rejestrach.

No niestety, taką mam wadę pomieszczenia, w tym przypadku muszę iść na kompromis. Chyba lepsze to niż granie na poziomie nóg?

Wysyłałem zdjęcie pomieszczenia odsłuchowego, jeśli widzisz jakiś sposób na zaradzenie temu problemowi to proszę daj znać.

Sprzęt już zamówiony, z kolumn Polki S20 i Magnaty 503.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...