Skocz do zawarto┼Ťci

Recommended Posts

Przed chwil─ů, lolekdrugi napisa┼é:

@pioterlech1 napisz jeszcze co dokładnie chcesz zrobić, to znaczy w jakiej konfiguracji chcesz użyć ten rozdzielacz.

Mam jedno wyjscie optyczne audio w telewizorze a chce podlaczyc 2 systemy audio razem. Zestawy audio rowniez podlacza sie kablem optyczym, kazdy z nich gdy jest podlaczony osobno jako jeden to dzialaja, a jak podlacze je przez rozdzielacz to niestety juz nie.

Mi sie wydaje ze ten rozdzielacz nie po prostu nie dziala, chinski szmelc

Udost─Öpnij na innych stronach

Z moich do┼Ťwiadcze┼ä wynika ┼╝e takie rozdzielacze daj─ů na wyj┼Ťciach s┼éabszy sygna┼é optyczny, bo jest on podzielony. Dla jednych odbiornik├│w nie stanowi to problemu a dla innych nie. Pr├│bowa┼éem 2 r├│┼╝ne rozdzielacze optyczne pasywne i zawsze by┼é problem z jednym odbiornikiem. Problem rozwi─ůza┼é rozga┼é─Ö┼║nik aktywny. Taki:┬áhttps://pl.aliexpress.com/item/4000092541716.html┬áPozwala on pod┼é─ůczy─ç nawet 3 urz─ůdzenia do jego wyj┼Ť─ç i nie ma strat. Dzia┼éa bezproblemowo.

Wszystkie 3 wyj┼Ťcia dzia┼éaj─ů r├│wnocze┼Ťnie.

Edytowano przez MobyDick

5 minut temu, MobyDick napisał:

Z moich do┼Ťwiadcze┼ä wynika ┼╝e takie rozdzielacze daj─ů na wyj┼Ťciach s┼éabszy sygna┼é optyczny, bo jest on podzielony. Dla jednych odbiornik├│w nie stanowi to problemu a dla innych nie. Pr├│bowa┼éem 2 r├│┼╝ne rozdzielacze optyczne pasywne i zawsze by┼é problem z jednym odbiornikiem. Problem rozwi─ůza┼é rozga┼é─Ö┼║nik aktywny. Taki:┬áhttps://pl.aliexpress.com/item/4000092541716.html┬áPozwala on pod┼é─ůczy─ç nawet 3 urz─ůdzenia do jego wyj┼Ť─ç i nie ma strat. Dzia┼éa bezproblemowo.

Wszystkie 3 wyj┼Ťcia dzia┼éaj─ů r├│wnocze┼Ťnie

Dziekuje bardzo­čśü Juz kupuje ­čĹŹ

20 minut temu, pioterlech1 napisał:

Dziekuje bardzo­čśü Juz kupuje ­čĹŹ

Ja mam takie co┼Ť, u┼╝ywa┼éem odwrotnie, do wpuszczenia sygna┼éu z tv i Chromecast Audio do daca z jednym wej┼Ťciem - dzia┼éa┼éo doskonale.┬á

https://tridex.pl/product/6708/rozgaleznik-toslink-1-gniazdo-2-gniazda

Z tego co pami─Ötam okolice 20 - 30 PLN par─Ö lat temu

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja mam takie co┼Ť, u┼╝ywa┼éem odwrotnie, do wpuszczenia sygna┼éu z tv i Chromecast Audio do daca z jednym wej┼Ťciem - dzia┼éa┼éo doskonale.┬á

https://tridex.pl/product/6708/rozgaleznik-toslink-1-gniazdo-2-gniazda

Z tego co pami─Ötam okolice 20 - 30 PLN par─Ö lat temu

Tyle ┼╝e to urz─ůdzenie innego typu i dzia┼éa odwrotnie. Do tego zwykle by┼é pilot do wyboru ┼║r├│d┼éa z kt├│rego korzystamy. Nie dzia┼éa kilka wej┼Ť─ç na raz, bo sygna┼é├│w cyfrowych nie mo┼╝na sumowa─ç w prosty spos├│b. Potrzebny by┼éy do tego mikser cyfrowy.

M├│wi─Ö oczywi┼Ťcie o aktywnym selektorze ┼║r├│de┼é optycznym :) .

Edytowano przez MobyDick

14 minut temu, MobyDick napisał:

Tyle ┼╝e to urz─ůdzenie innego typu i dzia┼éa odwrotnie. Do tego zwykle by┼é pilot do wyboru ┼║r├│d┼éa z kt├│rego korzystamy. Nie dzia┼éa kilka wej┼Ť─ç na raz, bo sygna┼é├│w cyfrowych nie mo┼╝na sumowa─ç w prosty spos├│b. Potrzebny by┼éy do tego mikser cyfrowy.

M├│wi─Ö oczywi┼Ťcie o aktywnym selektorze ┼║r├│de┼é optycznym :) .

U mnie wpadały do tego 2 sygnały 44,1 kHz z Chromecast Audio i 48 kHz z TV.

Dac (Toppingi r├│┼╝ne) przy 2 sygnalach jednocze┼Ťnie dzia┼éal z TV z tego co pami─Ötam. O dziwo dzialalo to perfekcyjnie. (bez trzask├│w i zak┼é├│ce┼ä przy 2 sygnalach czy prze┼é─ůczaniu) Jak si─Ö pozby┼éem Topping├│w i Chromecast Audio dziala u kumpla na tej samej zasadzie.┬á

Jako rozdzielacza go nie pr├│bowa┼éem, ale wydaje mi si─Ö ┼╝e tym bardziej powinien by─ç ok, jak go u┼╝ywa─ç zgodnie z przeznaczeniem a nie na odwr├│t jak ja ­čśé

Edytowano przez marcinmarcin