Skocz do zawartości

jak to podłączyć ( TV+amplit.+DVD+tuner cyfrowy)


Wojciech_S.

Recommended Posts

Witam,

proszę o wyrozumiałość, wiem  że podobnych tematów przewija sie na forum od groma, ale nie znalazłem póki co rozwiązania.

Może ktoś coś doradzi, lub może nawet znajdzie rozwiązanie. Mam „drobny” problem – może nie z  podłączeniem - ale z tym, że nie mogę osiągnąć zamierzonego efektu po podłączeniu TV+amplit+dvd+tuner TV. Oto szczegóły:

Mam TV Philips 49PUS6561/12, amplit. Yamaha HTR2067, DVD BlueRay Pioneer, tuner cyfrowy z UPC. Podłączyłem to wszystko poprzez kable HDMI tzn. TV z amplitunerem poprzez HDMI ARC, poza tym do amplit. W gniazda HDMI podłączyłem DVD, oraz tuner cyfrowy.

Generalnie wszystko śmiga wyśmienicie do czasu aż, nie chcę już słuchać poprzez amplituner. W momencie jak go wyłączę i chcę tylko dźwięku z TV, to okazuje się, że nie mam ani dźwięku ani obrazu, bo wyłączyłem amplituner. Tak wiem to logiczne, ale wydawało mi się że mimo wszystko gdy amplituner jest w „stand by” będzie przepuszczał sygnał, podobno jest to możliwe w tym modelu a jednak nie działa.

Gdyby ktoś znalazł gotowe rozwiązanie to będę wdzięczny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojciech_S. napisał:

Tak wiem to logiczne, ale wydawało mi się że mimo wszystko gdy amplituner jest w „stand by” będzie przepuszczał sygnał, podobno jest to możliwe w tym modelu a jednak nie działa.

Gdyby ktoś znalazł gotowe rozwiązanie to będę wdzięczny !

pomijając fakt, że jest to dla mnie całkowicie nielogiczne, nie korzystać ze sprzętu audio jeżeli się go posiada, tak jak i nie widzę dosłownie żadnego wytłumaczenia na potrzebę takiego rozwiązania. Zerkając na szybko do instrukcji obsługi Twojego amplitunera zauważam, że niestety ten model nie posiada takiej opcji. Musiałbyś zmienić amplituner na inny który taką funkcjonalność posiada jednak bardzo bym prosił o zaspokojenie mojej ciekawości która wewnętrznie krzyczy i pyta dlaczego?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że mnie nie... Słabe płytkie granie z TV ma swoją zaletę gdy ma się odbywać jako tło np. w spotkaniach rodzinnych. Albo gdy chłop chce włączyć bajki dla dzieci - da brzdącowi pilot od TV i to sobie będzie grało. Dasz takiemu 4-latkowi swobodę przy amplitunerze? Ja bym ze swoim nie ryzykował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Słabe płytkie granie z TV ma swoją zaletę gdy ma się odbywać jako tło np. w spotkaniach rodzinnych.

no to można amplituner też tak ustawić przecież, nie raz puszczałem tak muzykę.

18 minut temu, Butler napisał:

Dasz takiemu 4-latkowi swobodę przy amplitunerze? Ja bym ze swoim nie ryzykował.

zacznijmy od tego że raczej nie pozwoliłbym dziecku samemu siedzieć i bawić się TV o ile by tego już nie ogarniał a wtedy amplituner to również nie byłby problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2022 o 12:39, lolekdrugi napisał:

pomijając fakt, że jest to dla mnie całkowicie nielogiczne, nie korzystać ze sprzętu audio jeżeli się go posiada, tak jak i nie widzę dosłownie żadnego wytłumaczenia na potrzebę takiego rozwiązania. Zerkając na szybko do instrukcji obsługi Twojego amplitunera zauważam, że niestety ten model nie posiada takiej opcji. Musiałbyś zmienić amplituner na inny który taką funkcjonalność posiada jednak bardzo bym prosił o zaspokojenie mojej ciekawości która wewnętrznie krzyczy i pyta dlaczego?

witam, chyba jednak kolega ma rację, wydaj się że nie ma takiej opcji w tym modelu :(  no cóż jak wygram w totoloto to kupię porządniejszy sprzęt!

Dnia 19.05.2022 o 13:27, mkk napisał:

Wszystko po hdmi do tv, ampli po arc. Powinno zadziałać jak chcesz

Hi, myślałem że pozbędę się nadmiaru kabli ale chyba to jest jedyne rozwiązanie. zrobiłem właśnie jak kolega opisał, potem jeszcze modyfikacja w TV i amplitunerze kilku ustawień i pomogło, człowiek uczy się całe życie a potem ...... to się zobaczy:) dzięki! za pomoc!!!

Dnia 20.05.2022 o 08:03, lolekdrugi napisał:

Mniej dalej intryguje skąd potrzeba nie korzystania z systemu audio.

hmmmm czy słuchanie wiadomości przez amplituner poprawi sytuację złotego i ogromną inflację ???? :) raczej nie więc nie chcę tego wysłuchiwać w dookólnym systemie dolby surrund :)

Dnia 20.05.2022 o 09:01, Butler napisał:

Przyznam że mnie nie... Słabe płytkie granie z TV ma swoją zaletę gdy ma się odbywać jako tło np. w spotkaniach rodzinnych. Albo gdy chłop chce włączyć bajki dla dzieci - da brzdącowi pilot od TV i to sobie będzie grało. Dasz takiemu 4-latkowi swobodę przy amplitunerze? Ja bym ze swoim nie ryzykował.

... i to jest "pstryczek" w nos dla ciekawskich :) ~!~!!!

dziękuję raz jeszcze za pomoc w ogarnięciu tego problemu, wydaje się że udało się wszystko ogarnąć bo jak chcę to leci tylko dźwięk z TV, a jak potrzebuję wrażeń to załączam amplit. i sonsiad wie że leci" helikopter w ogniu" :) !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojciech_S. napisał:

hmmmm czy słuchanie wiadomości przez amplituner poprawi sytuację złotego i ogromną inflację ???? :) raczej nie więc nie chcę tego wysłuchiwać w dookólnym systemie dolby surrund :)

zawsze można na amplitunerze ustawić tryb stereo. Jak dobrze pamiętam to w PL chyba tylko TVN nadaje w Dolby.

2 godziny temu, Wojciech_S. napisał:

no cóż jak wygram w totoloto to kupię porządniejszy sprzęt!

nie musisz wygrać w Totka, wystarczy kupić używkę za około 2k która jest oczko wyżej i już masz taką funkcjonalność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...