Skocz do zawartości

Klub Dali


Recommended Posts

Dnia 31.05.2022 o 11:27, Kraft napisał:

Już znalazłem.

20220528_193055.jpg.30872c89846c8fc137fbb45d69e5a5b3.thumb.jpg.0fb8139502a1b66d1b1a0ec398777666.jpg

@seba3002 podnieś je na wysokość uszu. Myślę, że zagrają dużo lepiej.

No przez sekunde myslalem ze na wannie stoja.

Dnia 19.01.2023 o 19:30, Mateusz Zajaczkowski napisał:

Do użytkowników rubicon 6, z czym macie je podpięte ja miałem z yamaha 1100, dość oschle granie szukam, szukam wzmaka z większym nasyceniem, ale nie zamulonego dźwięku, z otwartą zaokroglona Góra, dobra podstawa basowa ale i kontrola, podajcie jakieś fajne modele mogą być nowki, używane Max 10 tys. 

Mnie sie podobal Cambridge Audio CXA 81,  ponizej tej ceny ktora podales i za nowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się - przesyłka dotarła Rubicony  zastąpiły Opticony   Wow….   w znanych utworach usłyszałem nowe instrumenty. Napędza je Roksan K3 ostatni element starego zestawu, gra fajnie, bardzo mi odpowiada to co słyszę , ale myśle, że może  po zmianie  wzmacniacza grały by jeszcze fajniej 🙂. Polecili byście coś, chodzi mi o skok jakościowy a nie o zmianę barwy.  Słucham bardzo rożnej muzyki, najwiecej jazz klasyka głównie z Tidala przez Auralic Altair 1.1 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 9.07.2023 o 22:26, Brutus77 napisał:

przesyłka dotarła Rubicony  zastąpiły Opticony

Trochę czasu minęło. Pierwsze efekty WOW zostały lekko zapomniane :) , trochę się osłuchałeś, więc proszę Cię o opinię.

Ja także gram na Opticonach 6, tyle ,że na MK2. Ty chyba grałeś na jedynkach. 

Jak po tych 2-3 miesiącach oceniasz granie Rubiconów ? Faktycznie różnica jest znaczna w stosunku do Twoich poprzednich Opticonów ? Czy jednak gra to w miarę podobnie ?

Przetworniki w Rubiconach są dokładnie takie same jak w Opticonach MK2. Słuchałem w internecie (wiem, że mało miarodajne, ale jakiś ogląd jest) i różnic większych nie wychwyciłem. No może bas w Rubiconach był jeszcze bardziej zwarty.

Jakiś czas temu miałem okazję kupić Rubicony w dobrej cenie - 12 tysięcy, ale jakoś się nie skusiłem :) Ale cały czas chodzą mi po głowie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, terracan1929 napisał:

 

Przetworniki w Rubiconach są dokładnie takie same jak w Opticonach MK2. Słuchałem w internecie (wiem, że mało miarodajne, ale jakiś ogląd jest) i różnic większych nie wychwyciłem. No może bas w Rubiconach był jeszcze bardziej zwarty.

 

Dla niektorych Youtube jest malo miarodajny, ale tak chyba nie jest. Mozna spokojnie na dobrze nagranych filmikach wychwycic roznice.

Np gdzies jest film z porownania Pylon Diamond 28 lub 30 i Pylon Jasper 25 chyba - bardzo wyrazna roznica w dzwieku. Czyli , Youtube az tak malo miarodajny nie jest. Oczywiscie to tak dla orientacji.

Nikt chyba nie kupi kolumn po sesji na Youtube. Ale gdzies trzeba zaczac - rownie dobrze moze to byc Youtube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

Ty chyba grałeś na jedynkach. 

Tak ja miałem jedynki. Słuchałem obu kolumn na tym samym sprzęcie różnica  jest kolosalna. Dźwięk jest bardziej gęsty,  wypełnia całą przestrzeń, z jednej strony każdy instrument słychać oddzielnie  w przestrzeni ale nie jest to dźwięk techniczny, detaliczny, gdybym nie patrzył nie wiedziałbym gdzie są kolumny, bardziej spójny, bardziej melodyjny  lepiej słychać średnie tony, mega poprawa  basów zacząłem słyszeć dźwięki których na opticonach nie słyszałem. Zastanawiałem się przed zakupem czy warto zmieniać , zadowolony byłem z opticonow i naprawdę było warto.   Po miesiącu zmieniłem wzmacniacz z roksan K3 na  musical fidelity m6si I dopiero teraz te kolumny pokazują co potrafią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brutus77 Cieszę się, że jesteś zadowolony ze zmiany. O to przecież chodzi, żeby zmieniając sprzęt poprawiać wrażenia odsłuchowe.

Gratuluję.

I dziękuję za odpowiedź.

Się człowiek zagalopował. Szukałem co ciekawego, w dobrej cenie można dostać i proszę :)

Cena dobra, sprzęt chyba prima sort, tylko, że musiałbym wyjechać z kominkiem i przearanżować pokój :)

https://www.audio-markt.de/market/dali-epicon-6-2804232603

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...