Skocz do zawartości

Klub Dali


Recommended Posts

Dali zaprezentowało na targach w Monachium swoją najnowszą, pozycjonowaną najwyżej w katalogu serię KORE. Kolumny wyglądają kosmicznie, a kosztować mają skromne 80000€. Ponoć jedna para ma niedługo polecieć do Warszawy. Czyżby miała znaleźć się w jednym z salonów Horna - Audio Forum? Posłuchałbym ;)

Ciekawa relacja z prezentacji wraz ze sporą dawką informacji technicznych jest do zobaczenia tutaj: LINK

1545888055_dalikore.thumb.jpg.06e013e015b8f195a59df259d1b758f3.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się i ja :) Nie ma klubu Yamahy, dobrze,że jest chociaż Dali :) 

Do ubiegłego piątku , przez 3 kolejne lata grałem na Zensorach 7. Teraz wystawiłem je na sprzedaż i czekam na oferty :) Póki co, cisza..........

Od piątku gram już na Opticonach 6 MK2.

W międzyczasie zakupiłem jeszcze synowi na jego wyprowadzkę i nowe mieszkanko - Zensory 3.

Także Dali to taka moja głośnikowa firma.

@seba3002 widziałem,że wrzuciłeś fotkę w naszych systemach.

To u Ciebie obecnie główny system ?? Wcześniej widywałem Twoje fotki i zmieniające się na nich monitory, ale umiejscowienie głośników było inne - taka kamienna okładzina była za nimi, a pomiędzy był tv i szafka i wisiały słuchawki. Tak mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, te kolumienki służą mi jako czasoumilacz przy rozwieszaniu prania🙂. Początkowo miały grać jako surroundy w kinie domowy ale kiedy mój nastolatek je zobaczył, zapragnął je mieć jako nagłośnienie komputera. Z czasem przeszedł na słuchawki, więc ja odziedziczyłem je razem ze wzmacniaczem aiyima. A że na strychu walał się stary blu ray, zrobiłem sobie takie mini stereo🙂. Ale ogólnie gra to całkiem fajnie i czasem zdarza mi się nawet chwilkę przysiąść i posłuchać jak grają te maleństwa . 

5 godzin temu, terracan1929 napisał:

@seba3002 widziałem,że wrzuciłeś fotkę w naszych systemach.

To u Ciebie obecnie główny system ?? Wcześniej widywałem Twoje fotki i zmieniające się na nich monitory, ale umiejscowienie głośników było inne - taka kamienna okładzina była za nimi, a pomiędzy był tv i szafka i wisiały słuchawki. Tak mi się wydaje.

Dali grają sobie na strychu, w salonie mam zestaw z sygnaturki 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

U mnie nie widać żadnych sygnaturek i nie wiem kto na czym słucha.

Wejdź w ustawienia (na górze obok Twojego Nicka )  - sygnatura- włącz wyświetlanie sygnatur.

I już będziesz wiedział co , kto :) 

@seba3002 aaaa..strych :) no coś mi się nie zgadzało.....teraz już jest jasne....

Teraz przenieś swój zestaw "z sygnatury" na strych, zaopatrzenie już masz, i żona będzie miała Cię z głowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Do użytkowników rubicon 6, z czym macie je podpięte ja miałem z yamaha 1100, dość oschle granie szukam, szukam wzmaka z większym nasyceniem, ale nie zamulonego dźwięku, z otwartą zaokroglona Góra, dobra podstawa basowa ale i kontrola, podajcie jakieś fajne modele mogą być nowki, używane Max 10 tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Rubiconów wprawdzie nie mam, ale mam Opticony MK2, które mają te same przetworniki co Rubicony.

Gra to u mnie z Yamahą 1200...i oschle nie jest wcale...jest nasycenie i moc. 

Co prawda wg testów 1200-tka jest właśnie mocniejsza na basie i bardziej nasycona niż 1100-tka, ale chyba nie na tyle, żeby był taki dysonans pomiędzy tym co piszesz Ty a co piszę ja :)

Z czym jeszcze grałeś tymi kolumnami ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 31.05.2022 o 10:08, terracan1929 napisał:

Dopisuję się i ja :) Nie ma klubu Yamahy, dobrze,że jest chociaż Dali :) 

Do ubiegłego piątku , przez 3 kolejne lata grałem na Zensorach 7. Teraz wystawiłem je na sprzedaż i czekam na oferty :) Póki co, cisza..........

Od piątku gram już na Opticonach 6 MK2.

W międzyczasie zakupiłem jeszcze synowi na jego wyprowadzkę i nowe mieszkanko - Zensory 3.

Także Dali to taka moja głośnikowa firma.

@seba3002 widziałem,że wrzuciłeś fotkę w naszych systemach.

To u Ciebie obecnie główny system ?? Wcześniej widywałem Twoje fotki i zmieniające się na nich monitory, ale umiejscowienie głośników było inne - taka kamienna okładzina była za nimi, a pomiędzy był tv i szafka i wisiały słuchawki. Tak mi się wydaje.

Dalej posiadasz Opticon 6 , jeżeli tak to jak po paru miesiącach używania oceniasz kolumienki? Możesz podać wielkość pomieszczenia w których grają ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, grają u mnie nadal.

Jak oceniam ? Na pewno pozytywnie. Aczkolwiek trochę mnie zaskoczyły :) 

Przesiadając się z Zensorków spodziewałem się czystszej góry, większej ilości detali i to wszystko się potwierdziło.

Zaskoczyła mnie ilość basu. Wg specyfikacji Zensory schodziły do 40 HZ podczas gdy Opticony tylko do 49 HZ.

Bałem się ,że tego basu będzie mniej, wręcz za mało. Tym bardziej, że głośniki średnio/niskotonowe są o pół cala mniejsze.

Tymczasem bas jest mocny, silny, jest go zdecydowanie więcej. Przy niektórych kawałkach i odkręceniu wzmaka, nogawki na nogach trzeopocą :)

Ponieważ dla mnie na co dzień basu jest trochę aż za dużo, to najpierw miałem bass skręcony na godzinę 10, a teraz pokrętło wróciło na 0, ale zatkałem w każdej kolumnie  po jednym bassreflexie .

Gram w salonie 35 m2, z tym że sofę odsłuchową :) mam 2,75 m od kolumn. 

Najczęściej słucham albo cicho albo  tak normalnie - właśnie sprawdziłem 62dB.

Czuć moc i dostojność grania. Jest to zdecydowanie mocniejsza i lepsza kolumna niż Zensor 7.

Z minusów może to, że czasami ,przy niektórych utworach, górne pasma są takie jakieś ...zniekształcone ? sam nie wiem, jak to nazwać...możę to wina nagrań ? ...nie zdarza się to często ale czasami coś tam słyszę....

Nie wiem jakie masz pomieszczenie i jak głośno słuchasz muzyki.

Jeśli chciałbyś dyskotekowo, to myślę ,że do 25 -28 m2 "szóstki" spiszą się na medal. Przy powierzchni większej jak np. mój salon, powinieneś spróbować ósemek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, terracan1929 napisał:

Z minusów może to, że czasami ,przy niektórych utworach, górne pasma są takie jakieś ...zniekształcone ? sam nie wiem, jak to nazwać...możę to wina nagrań ?

Masz adaptację akustyczną w tym pomieszczeniu? Jeżeli nie, to przy utworach z szybszą i eksponowaną „górą” pojawia się bałagan i spada czytelność przekazu. Znam to z autopsji. Dali Opticon to dobre kolumny. Jak coś słyszysz podejrzanego to najpewniej problem leży po stronie pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 4.02.2023 o 17:08, terracan1929 napisał:

Cześć.

Ta Zensorki miałem i ja. Nie były złe. Wprawdzie z zasady nie gram głośno, to jednak gdy była okazja do podkręcenia potencjometru to w moim salonie (35 m2) trochę sił im brakowało.

I jak grają u Ciebie ? Jakie masz pomieszczenie ? 

No właśnie grają coraz lepiej ale to chyba wzmacniacz  się rozkręca (mam go od pół roku). Basu na bank im nie brakuje, czasem nawet za dużo (ale to może kwestia niewielkiego pomieszczenia). 
Póki co to salon 18m2 w mieszkaniu we Wrocku. Mam też stary dom na wsi ale przeprowadzka (a w zasadzie decyzja czy remont czy nowa budowa) odwleka się w czasie. 
Problem z nimi mam taki, że kot lubi pomęczyć maskownice pazurami więc pewnie za jakiś czas będę kombinował jak je odnowić. Kotu krzywdy oczywiście nie zrobię :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witajcie

Ja rownież się dopisuję. Sucham muzyki na Opticonach 6 od 2019 roku, zaczynałem myśleć o  przejście na Rubicony  6 ale kilka dni temu zmieniłem odtwarzacz sieciowy i po zmianie  usłyszałem co potrafią.  Jakość muzyki poprawiał się tak bardzo, że narazie zostanę z Opticonami .  Narazie… 

Ma ktoś z Was doświadczenie z taką   zmianą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brutus77 Rubicony grają zdecydowanie większym wypełnieniem w całym paśmie w stosunku do Opticonów. Jest gęściej, całe brzmienie ma więcej faktur i treści. Tony średnie nieco bardziej podbarwione w Rubiconach. Wysokie w podobnym klimacie, ale jednak wyższej klasy w Rubicon. Sam bas potężniejszy, niżej schodzący. Ma się wrażenie jakby grała 2x większa kolumna. Piszę to mając w pamięci brzmienie Opticon 2 / 2 mk2 vs Rubicon 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2023 o 22:46, lpomis napisał:

@Brutus77 Rubicony grają zdecydowanie większym wypełnieniem w całym paśmie w stosunku do Opticonów. Jest gęściej, całe brzmienie ma więcej faktur i treści. Tony średnie nieco bardziej podbarwione w Rubiconach. Wysokie w podobnym klimacie, ale jednak wyższej klasy w Rubicon. Sam bas potężniejszy, niżej schodzący. Ma się wrażenie jakby grała 2x większa kolumna. Piszę to mając w pamięci brzmienie Opticon 2 / 2 mk2 vs Rubicon 2.

I mnie przekonałeś….   W najbliższych dniach spodziewam się przesyłki   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...