Skocz do zawartości

Wybór kolumn głośnikowych


kosmos881104

Recommended Posts

Witajcie 

Sprzedałem właśnie magnaty shadow 209, przymierzam się do zakupu innych, uważam że bas nie zchodzi na tyle nisko ile bym chciał, scenie brakuje głębi a wysokie tony mało piaskowe niby 220 Watt mocy nominalnej a grają jakby miały 60-70 watt

Szukam czegoś takiego;

Bas niskoschodzący jak w produktach Bang-Olufsen, Panasonic, czy Bose,  środek z wyeksponowanym wokalem ( blisko słuchacza) z wyraźną głębią, wyraźnym rozbiciem instrumentów,  wysokie tony z piachem ( jak w kopułkach aluminiowych)

No i jakiś wzmacniacz z BT,  koniecznie z kodekiem aptx, aptx HD, aptx LL,  lub LDAC,

Co byście polecili

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 impedancja głośników była 4-8 ohm, 

To stary model avc- 30, ale podłączyłem je na chwilę do innego wzmacniacza, wrażenia mnie nie zrobiły, surroundy były ustawione na off

Obecnie używam, wieży Panasonic sc-pmx7, 2× 60W a mój głośnik wzorcowy to Creative iroar ( głośnik mobilny) z procesorem dolby ze stacją dokującą, no i lepiej się tego słucha

20220105_134038.jpg

Na moje oko generuje to 60-70W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś coś z potężniejszą podstawą basową to proponowałbym posłuchać Pylon Audio Sapphire 25, które bardzo dobrze zagrają z Yamahą RN602 ale tutaj może być problem z dostępnością amplitunera. 
Jeśli kolor biały wchodziłby w grę to mógłbyś spojrzeć w kierunku Polk Audio S55e, które możesz połączyć z przestrzennie brzmiącym Audiolabem 6000a. Dynamikę, precyzję i solidną podstawę basową uzyskasz na Klipsch RP-260f i tutaj także stawiałbym na łagodniejsze brzmienie wzmacniacza takiego jak Audiolab czy Magnat MR780. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe wzmacniacze, które miałeś nie pokazały jak grają magnaty, które sprzedałeś. Ty miałeś amplituner kina, stąd słabo bylo. Obawiam się, że takiego basu, jaki chcesz uzyskać będzie potrzebny subwoofer. Celuj w produkty używane, bo dobry sub do stereo niestety kosztuje i budżetu może zabraknąć na pozostałe elementy toru. Jak jest możliwość dołóż 1000-1500 zł. Sub, kolumny, źródło używane. Wzmacniacz używany jakiś kilkuletni, nie starszy niż 10 lat, który ewentualnie mógłby się obejść bez serwisu? Wzmacniacz do 2000 zł, kolumny 3000 zł, źródło do 1000 zł, sub do 1500-1800 zł, 200 zł na przewody.

Ewentualnie bez suba, wzmacniacz do 3000 zł, kolumny do 4000 zł, źródło do 1000 zł, przewody min 200 zł.

To taka luźna propozycja podziału budżetu.

Jeszcze jedno ważne pytanie. Czy masz obecnie źródło z którego słuchasz? Dac, gramofon, odtwarzacz CD, pliki? To by wiele zmieniło.

Jak u Ciebie z akustyką? Pokaż pokój jak masz ustawione. Zrób rysunek pokoju z podaniem odległości: kolumn od ścian, odległości między kolumnami, odległości kolumn do miejsca odsłuchu. Dołącz zdjęcia, jeżeli możesz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w delegacji, nie mam teraz jak, ale te Te klipsh o których kolega wspomniał mogą być wystarczające bez suba, tylko jeszcze źródło z dobrym bt muszę poszukać, co byś Ty polecił

Chodzi mi raczej o wzmacniacz z BT, bo źródło to laptop lub smartfon, tylko żeby BT miało dobrą jakość kodowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz musisz prowadzić odsłuchy u siebie. Odsłuchy u kogoś nic nie dają. Wypożycz  do domu i sprawdź czy Ci pasują proponowane zestawienia. Nie mnie oceniać co Tobie odpowiada. Te pracę musisz wykonać sam. :))))

Nie odpowiedziałeś: Czy masz obecnie źródło z którego słuchasz? Dac, gramofon, odtwarzacz CD, pliki? 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego dopisz dac + streamer. Ale tutaj 1000 zł może być mało, nawet przy używanych klockach. Chyba że nie zależy Ci na jakości. Ale słabe źródło to słaba jakość całego zestawu. Pamiętaj, że jak wpuścisz niską jakość sygnału, to wyjdzie również niska jakość. Bluetooth unikaj, jeżeli szukasz dobrego dźwięku. Tak samo, jeżeli źródłem jest TV. Tu też nie będzie za dobrze, ale są wyjątki.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muduły BT z aptx mają takie kodowania, że nie idzie wyczuć czy źródłem jest jack czy BT. 

Na słuchawkach beoplay h9i nie słychać różnicy na kablu czy przez BT

Dlatego płyty odłożyłem na bok, 

Za to mam spory wybór muzyki

Jest wiele bylejakich modułów BT ale Aptx i Ldac to nowa jakość

Takie jest moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosmos881104 napisał:

 impedancja głośników była 4-8 ohm, 

To wiem, a pytałem o model wzmacniacza, aby potwierdzić impedancję. Znalazłem i rzeczywiście ten model nie obsługuje niskiej impedancji. 

Bluetooth słabe źródło, choć może dla Ciebie wystarczające.

Ze wzmacniaczy z konkretnym basem masz np. SVS Prime Wireless SoundBase

Z kolumn proponuję posłuchać Klipsch RP-260F

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...