Skocz do zawartości

Monitory + wzmacniacz dla początkującego do 3.000,00 PLN


Patrykk

Recommended Posts

Dzień dobry,

Na początek chciałbym się przywitać, jako, że jest to mój pierwszy post na forum. Poszukuje monitorów do pokoju 16m2, które będą ustawione w ciasnym miejscu (z jednej strony biblioteczka, z drugiej wypukła na 10 cm ściana. Tył monitorów będzie przysunięty do ściany) prawdopodobnie na standach w cenie do ~1.500,00 PLN. Przeznaczenie to głownie film, konsola, okazjonalnie muzyka. Najlepiej jakby były w kolorze brązowym z zaoblonymi kątami (Tesi 261 wizualnie super). Co do dźwięku dużych wymagań nie mam w tym budżecie. Swoje słuchawki zazwyczaj mam ustawione z podbitym basem i sopranami, taki dźwięk mi bardzo odpowiada. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek przełożenie na dźwięk z monitrorów, jestem w tym temacie kompletnym laikiem. Dodatkowo będę potrzebował jakiegoś wzmacniacza i kabli (również 1.500,00 PLN) do tego zestawu. Tutaj pojawia się problem, ponieważ wzmacniacz musi być raczej niewielkich rozmiarów (szer. 40 wys. 12 głeb. 34). Zestawu w najbliższej przyszłości nie będę rozbudowywał, więc wzmacniacz nie musi mieć jakiegoś zapasu/być przyszłościowy.

Podsumowując, poszukuje zestawu dla początkującego w granicach 3.000,00 PLN, który jako tako zagra z przyjemnym basem. Super, jeżeli całość uda się kupić stacjonarnie w Warszawie. Bardzo proszę o porady ew. propozycje.

Ps. 1 Z racji tego, że Tesi 261 spełniają wymaganie wizualne, czy powyższy problem nie rozwiązuje się sam. Czytałem o nich opinie, że mają bardzo mało basu w sobie i są przeciętnie wykonane. 

Ps2. Jeżeli mimo wszystko tego basu będzie za mało czy rozsądnym rozwiązaniem jest zakup dodatkowego suba? Subwoofer koniecznie musi być ustawiony na tej samej ścianie co głośniki, czy może być na przeciwległej? 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patrykk napisał:

Ps. 1 Z racji tego, że Tesi 261 spełniają wymaganie wizualne, czy powyższy problem nie rozwiązuje się sam. Czytałem o nich opinie, że mają bardzo mało basu w sobie i są przeciętnie wykonane. 

Ps2. Jeżeli mimo wszystko tego basu będzie za mało czy rozsądnym rozwiązaniem jest zakup dodatkowego suba? Subwoofer koniecznie musi być ustawiony na tej samej ścianie co głośniki, czy może być na przeciwległej? 

o subie praktycznie nigdy nie powinieneś zapominać zatem jak najbardziej tak tylko budżet zaczyna być ciasny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wielkiego wyboru w nowym sprzęcie jeśli chodzi o wzmacniacze nie będzie, ale możemy ci zaproponować wzmacniacz Taga Harmony HTA-600B, albo mini system tej samej marki Taga Harmony HTR-1000CD V.2 to całkiem fajnie brzmiące i dobrze wyposażone urządzenia, do których podłączysz subwoofer w razie potrzeby. Same monitory Indiana Line z serii Tesi nie są źle wykonane i w tej klasie grają naprawdę dobrze, bas jest uważam jak na monitory w dobrych proporcjach chyba, że nastawiasz się na kolumny grające w tej materii potężniej to musiałbyś posłuchać monitorów firmy Polk Audio Signature Elite ES20 to jedne z najtańszych monitorów z mocniej zarysowanym dołem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cóż wielkiego wyboru w nowym sprzęcie jeśli chodzi o wzmacniacze nie będzie, ale możemy ci zaproponować wzmacniacz Taga Harmony HTA-600B, albo mini system tej samej marki Taga Harmony HTR-1000CD V.2 to całkiem fajnie brzmiące i dobrze wyposażone urządzenia, do których podłączysz subwoofer w razie potrzeby. Same monitory Indiana Line z serii Tesi nie są źle wykonane i w tej klasie grają naprawdę dobrze, bas jest uważam jak na monitory w dobrych proporcjach chyba, że nastawiasz się na kolumny grające w tej materii potężniej to musiałbyś posłuchać monitorów firmy Polk Audio Signature Elite ES20 to jedne z najtańszych monitorów z mocniej zarysowanym dołem.

Bardzo dziękuje z objaśnienie i propozycje. Dodatkowo mam pytanie dot. umiejscowienia subwofera. Rozumiem, że konieczna jest wolna przestrzeń. Nie można umieścić go w ciasnym miejscu jak na załączonym obrazku?

https://ibb.co/M5qqD5g

Poniżej wklejam archaiczny rozkład pokoju robiony w paincie, wiec proszę o wyrozumiałość :Poraz poradę, która z pozycji będzie najlepsza dla suba. 

Zielony kolor to okna, drzwi. Fiolet - ściany.

https://ibb.co/R2TzTNV

Udanego weekendu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Patrykk napisał:

Bardzo dziękuje z objaśnienie i propozycje. Dodatkowo mam pytanie dot. umiejscowienia subwofera. Rozumiem, że konieczna jest wolna przestrzeń. Nie można umieścić go w ciasnym miejscu jak na załączonym obrazku?

zazwyczaj szukanie miejsca dla subwoofera robi się tak dość dziwnie. Stawiasz subwoofer w miejscu gdzie zazwyczaj będziesz słuchał sprzętu i uruchamiasz, następnie na czworakach szukasz gdzie najlepiej słyszysz subwoofer. Po zlokalizowaniu tego miejsca, stawiasz tam subwoofer. Zwykle jest to miejsce w którym nie chciałbyś go mieć.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...