Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przychodzę do Was z prośbą o pomoc w wyborze grajka do kolumn ROTH Audio OLI40, muzyka jakiej słucham to między innymi Metallica, Scorpions, StatusQuo, Rod Stewart, trochę radiowych hitów. Wszystko leci przez Spotify.   Na ten moment Roth grają w połączeniu z ONKYO TX8150 + kable Melodika PurpleRain ;) .  Po nowym sprzęcie oczekiwał bym żwawych nisko schodzących basów i optymalnie klarownej góry.  Docelowo zestaw będzie w pomieszczeniu 30m2,   ale sama scena odsłuchowa będzie miała ok.18m2.

Moje wstępne wybory to :

1.Audiolab 600A Play

2.Quad Vena II Play 

3.Bluesound Powernode 2i

 

Chciał bym usłyszeć wasze opinie na temat tych sprzętów przy współpracy z w/w kolumnami. 

Może Wy polecice jeszcze coś innego ? Koniecznie gabarytów nie większych aniżeli AudioLab . 

 

Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo też się nie określiłem dlaczego chcę wymienić wzmacniacz. Chodzi  to, że Onkyo które mam jest wielkie gabarytowo i niestety nie będzie mi się mieścić w nowym do tego przezeznaoczym miejscu. w domu (żona też swoje ALE dorzuciła to gabarytu) . Dlatego szukam czegoś dużo mniejszego z propozycji jw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to upchać gdzieś do szafki, to szczerze odradzam. Chyba, że lubisz smażone tranzystory! :))))

Co do miejsca obojętne co kupisz najlepiej postawić na szafce, niczym nie osłoniętej, by zapewnić dobry swobodny przepływ powietrza. Co za tym idzie dobre chłodzenie. Wyjątkiem są niektóre konstrukcje klasy D.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Jeżeli chcesz to upchać gdzieś do szafki, to szczerze odradzam. Chyba, że lubisz smażone tranzystory! :))))

Co do miejsca obojętne co kupisz najlepiej postawić na szafce, niczym nie osłoniętej, by zapewnić dobry swobodny przepływ powietrza. Co za tym idzie dobre chłodzenie. Wyjątkiem są niektóre konstrukcje klasy D.

Pozdrawiam

Nie będzie to upchane w szafce , nad będzie otwarta przestrzeń natomiast po bokach miejsca są już "zarezerwowane"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym coś innego - zmianę kolumn + ewentualnie jeszcze poprawę akustyki pomieszczenia. To da szanse na jakieś słyszalne różnice. Zmiana elektroniki może dać jakieś różnice, ale nie musi (i mogą być np. na poziomie 1% - czy na pewno je usłyszysz?). Zmiana kabli da różnicę powiemy na poziomie 0,00000001%, więc darowałbym sobie takie inwestycje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TomekN napisał:

Ja poleciłbym coś innego - zmianę kolumn + ewentualnie jeszcze poprawę akustyki pomieszczenia. To da szanse na jakieś słyszalne różnice. Zmiana elektroniki może dać jakieś różnice, ale nie musi (i mogą być np. na poziomie 1% - czy na pewno je usłyszysz?). Zmiana kabli da różnicę powiemy na poziomie 0,00000001%, więc darowałbym sobie takie inwestycje.

 

Troszkę wyżej napisałem, że muszę wymienić elektronikę ze względów gabarytowych a nie stricte z przesłanek jakościowych. Przy okazji wymiany chciałem uzyskać trochę lepszy dźwięk.

Na ten moment nie chcę wymieniać ani kabli ani kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależałoby Ci na dynamiczniejszym brzmieniu z lepszą kontrolą dołu i chciałbyś wyciągnąć więcej szczegółów to Quad Vena II Play byłby bardzo dobrym wyborem. Audiolab 6000a czy 6000a Play to muzykalniejsze brzmienie z pełniejszym środkiem i mocniejszą podstawą basową. Patrząc na Twoje preferencje bliżej byłby Quad. 
Od siebie zaproponowałbym jeszcze posłuchać Cyrus One w połączeniu z Silent Angel B1. Będzie to połączenie dynamiki Cyrusa oraz muzykalności Silent Angel. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...