Skocz do zawartości

Wzmacniacz do pokoju o powierzchni 18 m do kolumn głośnikowych


klocu321

Recommended Posts

Cześć

Szukam wzmacniacza do salonu o powierzchni około 18m^2 w kształcie prostokąta.

W pomieszczeniu znajduje się okno trzyszybowe, oraz drzwi balkonowe, przy dłuższej ścianie będzie telewizor z 2 kolumnami głośnikowymi, po drugiej stronie pomieszczenia jest kanapa. Na podłodze położone są panele, ściany są z żel-betonu z siatką i klejem elewacyjnym, na tym jest tynk, i gładź. 

W pokoju znajdują się drzwi do innego pokoju (obok kanapy), oraz otwarte przejście do przedpokoju naprzeciwko drzwi balkonowych.

Obecnie posiadam głośniki JBL LX2005 6 Ohm z wymienionymi głośnikami nisko - średnio tonowymi na Tonsil GDN 20/100/3 4 Ohm, docelowo chciałbym zakupić Klipsch RP 6000 F 8 Ohm.

W chwili obecnej głośniki są podpięte pod wzmacniacz MT21 klasy D, natomiast środkowe i wysokie częstotliwości zdają się być wycofane.

Myślałem nad wzmacniaczem SMSL VMV A2, lecz powiedziano mi, że ten wzmacniacz nie zagra dobrze z Klipschami i powinienem poszukać czegoś cieplejszego w klasie AB.

Muzyka jakiej słucham, to: techno, hip - hop, pop, disco. Lubię mięsisty i mocno schodzący bas.

Wzmacniacz docelowo będzie podłączony do telewizora, a jeśli będzie posiadał moduł bluetooth, to również do telefonu, który posiada bluetooth z kodekiem aptX HD.

Pieniądze jakie chce obecnie przeznaczyć na wzmacniacz, to kwota około 2000zł za sprzęt używany.

Zależy mi na wzmacniaczu minimalistycznym / nowoczesnym o niewielkich gabarytach najlepiej z DAC.

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wymagania: grający po cieplejszej stronie, z wbudowanym niezłym DACiem, transmisją Bluetooth, w kompaktowej obudowie powinien spełnić wzmacniacz w klasie D NuPrime IDA-8, tyle że wymaga to zwiększenia budżetu, nawet na zakup używanej sztuki. Bardzo dobrze zgrywa się z kolumnami Klipsch i nie będzie ograniczał możliwości modelu RP-6000.

Zwróć uwagę na odpowiednie ustawienie kolumn, ponieważ ma to znaczących wpływ na optymalne zgranie zestawu. Na początek polecam przeczytanie naszego poradnika: https://rms.pl/baza-wiedzy/716-akustyka-pomieszczen  oraz jakich błędów w ustawieniu unikać https://sklep.rms.pl/ustawienie-kolumn-w-pomieszczeniu-najczesciej-popelniane-bledy.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te kolumny są już pewne do zakupu?

Bo skonstruowałeś opis o wyborze faktycznie kolumn nie wzmacniacza.

Na chwilę obecną ciężko nam doradzić jakiś wzmacniacz jako że obecne kolumny są po serwisie i nie bardzo wiemy jak grają.

Przy Klipsch , Monitor Audio czy Magnat nie będziesz miał wycofanej góry. Dodatkowo Monitor Audio zapewni więcej środka. Zwłaszcza seria Silver.

ale jak mówię, ja najpierw polecał bym Ci wybrać kolumny a potem wzmacniacz do nich. Jaki masz budżet na kolumny?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli myślisz przyszłościowo o kolumnach Klipsch to pod nie dobierałbym wzmacniacz. RP6000F można śmiało zamienić serią RP260f dzięki czemu zaoszczędzisz trochę grosza. Następcą RP260f są właśnie RP6000f. 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to polecałbym coś o cieplejszym brzmieniu. Napisałeś, że lubisz nisko schodzący i mięsisty bas. W takim przypadku proponowałbym posłuchać Audiolaba 6000a lub polować na NADa C356bee i dokupić do niego DACa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny, to również rozważam Klipsch rp 260f, natomiast na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek z powodu remontu. 

Na kolumny chcę przeznaczyć maksymalnie 4000zl, a na docelowy wzmacniacz chciałem przeznaczyć do 5000zl, chyba że teraz znajdę taki, którego nie będę musiał zmieniać. 

Obecnie szukam czegoś do kolumn, które posiadam. 

Znalazłem wzmacniacz audiolab 6000a za 2999zl, natomiast za 3200zl mogę kupić wcześniej wspomniany NuPrime IDA-8. 

Ten NuPrime bardzo mi się spodobał wizualnie, tylko sprzedawca mieszka ponad 500km ode mnie, więc nie mam możliwości odsłuchu na moich kolumnach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...