Skocz do zawartości

CD Yamaha s303 problem


Pierogan

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy , wiec chciałbym powitać wszystkich bardzo serdecznie. Postanowiłem zapytać o radę w sprawie odtwarzacza CD (yamaha s303) który zakupiłem sobie jakiś tydzień temu. Problem polega na tym , że na niektórych płytach potrafi laser przeskoczyć , i słychać w kolumnach takie nierytmiczne trzaski/przeskoki. Jakby tego było mało , to posiadam w swojej kolekcji płytę , której ten odtwarzacz nie potrafi odtworzyć od pierwszego nagrania. Słyszałem , że wiele osób kupując nowy odtwarzacz mają problem z wybranymi pozycji w swoich płytotekach. Oddawać na reklamacje ?. Rozmawiałem ze sklepem w którym zakupiłem odtwarzacz , ale sprzedawca powiedział , że nie ma problemu , wymienimy z tym, że muszę przedstawić „schemat awarii”, problem polega na tym , że nie jestem w stanie wskazać konkretnego utworu na którym odtwarzacz przeskakuje , bo robi to zupełnie „losowo”. Udało mi się nagrać filmik jak odtwarzacz próbuje odpalić płytę , ale wydobywa się tylko dziwny dźwięk ze środka. Ktoś spotkał się z takim problemem ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dzieje się to jak piszesz w konkretnych tych samych miejscach płyty to eliminujemy w takim razie ich stan.

Moim zdaniem reklamacja.

Potrzebuje schemat awarii?

Ok, czy to s płyty wypalane przez Ciebie? Czy oryginały?

Czy płyta od spodu jest czysta i nie porysowana?

Czy dzieje się to na każdej płycie? Przy najmniej z raz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

Opisz, że są problemy z odtwarzaniem płyt, czyli pewnie coś nie tak z laserem i tyle. Tu nie chodzi o konkretny utwór, a jeszcze powiedz mi w jakim stanie są pyły CD, które masz na stanie?

Płyty mam ogólnie bardzo zadbane , ale co ciekawe , to płyta która nie chce się odpalić (konkretnie pierwszy utwór) jest zupełnie nowa. Stary odtwarzacz nie ma z nią problemu. Wiadomo , że jak płytka ma jakieś ryski , to biorę pod uwagę , że laser może przeskakiwać , ale też bez przesady. Takie powierzchowne ryski nie powinny mieć wpływu na odtwarzanie. 

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli nie dzieje się to jak piszesz w konkretnych tych samych miejscach płyty to eliminujemy w takim razie ich stan.

Moim zdaniem reklamacja.

Potrzebuje schemat awarii?

Ok, czy to s płyty wypalane przez Ciebie? Czy oryginały?

Czy płyta od spodu jest czysta i nie porysowana?

Czy dzieje się to na każdej płycie? Przy najmniej z raz?

Piotr

Płytki są wszystkie oryginalnie. Oczywiście biorę pod uwagę jeśli na płycie znajdują się jakieś ryski , że może laser przeskakiwać bądź jest tak czuł, ale na ogół płytki mam bardzo zadbane. Ciężko jest ustalić kiedy faktycznie to się dzieje. Odtwarzacz potrafi jednego razu odtworzyć całą płytę bez żadnych przycięć , a następnego już zdążają się jakieś przycinki. Co ciekawe , to zauważyłem , że najczęściej dzieje się to po 40-50 min odtwarzania , jakby odtwarzacz po dłuższej pracy coś szwankował. Oczywiście zaktualizowałem już oprogramowanie do najnowszej wersji , ale nic to nie dało. Tak jak powiedziałem , ciężko jest przedstawić „schemat”. Nie ma pewności , że jak zabiorę konkretną płytę do salonu i ją puszę , to faktycznie zacznie delikatnie przycinać. Udało mi się nagrać filmik , wiec na podstawie tego będę rozmawiał ze sklepem w którym zakupiłem odtwarzacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Opisz, że są problemy z odtwarzaniem płyt, czyli pewnie coś nie tak z laserem i tyle. Tu nie chodzi o konkretny utwór, a jeszcze powiedz mi w jakim stanie są pyły CD, które masz na stanie?

Płyty mam ogólnie bardzo zadbane , ale co ciekawe , to płyta która nie chce się odpalić (konkretnie pierwszy utwór) jest zupełnie nowa. Stary odtwarzacz nie ma z nią problemu. Wiadomo , że jak płytka ma jakieś ryski , to biorę pod uwagę , że laser może przeskakiwać , ale też bez przesady. Takie powierzchowne ryski nie powinny mieć wpływu na odtwarzanie. Zauważyłem , że przy recenzjach jednogwiazdkowych tego odtwarzacza ludzie mają podobne problemy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to serwis.

Nie musisz nic udowadniać. Wadliwy egzemplarz. To się już zdarzało chodź to nowy model więc pewnie w tym konkretnym nie znajdziesz informacji w sieci.

Ale reklamuj.

Piotr

Dziękuje , tak zrobię :). Jeszcze zabiorę te płytę do salony , i jeśli mają wystawowy odtwarzacz yamaha , to sprawdzę czy na innym odpali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pierogan napisał:

Płyty mam ogólnie bardzo zadbane , ale co ciekawe , to płyta która nie chce się odpalić (konkretnie pierwszy utwór) jest zupełnie nowa. Stary odtwarzacz nie ma z nią problemu. Wiadomo , że jak płytka ma jakieś ryski , to biorę pod uwagę , że laser może przeskakiwać , ale też bez przesady. Takie powierzchowne ryski nie powinny mieć wpływu na odtwarzanie. Zauważyłem , że przy recenzjach jednogwiazdkowych tego odtwarzacza ludzie mają podobne problemy 

Powiem tak, że miałem kiedyś podobny odtwarzacz, a dokładnie model CD-N301 i z niektórymi starszymi płytami był problem.

U mnie wystąpił też problem z zasilaniem i oddałem na gwarancję, ale tą usterkę wyeliminowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie w ogóle musi to być problem. Taki objaw może mieć bardzo dużo przyczyn i niekoniecznie urządzenie musi być wadliwe. Pierwsze to jest to co już tutaj było poruszone, czyli ryski na płycie, drugi to zbyt cienka warstwa nalewki na płycie i może też być tak, że będzie laser przebijał, a czasem po prostu sama płyta. Możesz wysłać na serwis i na pewno jakąś opinię wydadzą na ten temat, aczkolwiek jeżeli piszesz, że jest to tylko na wybiórczych płytach, to raczej nie będzie to wina urządzenia. Pytanie czy jest to jedna płyta na 30, czy jedna na 4 płyty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Niekoniecznie w ogóle musi to być problem. Taki objaw może mieć bardzo dużo przyczyn i niekoniecznie urządzenie musi być wadliwe. Pierwsze to jest to co już tutaj było poruszone, czyli ryski na płycie, drugi to zbyt cienka warstwa nalewki na płycie i może też być tak, że będzie laser przebijał, a czasem po prostu sama płyta. Możesz wysłać na serwis i na pewno jakąś opinię wydadzą na ten temat, aczkolwiek jeżeli piszesz, że jest to tylko na wybiórczych płytach, to raczej nie będzie to wina urządzenia. Pytanie czy jest to jedna płyta na 30, czy jedna na 4 płyty. 

Jednego razu ta sama płyta potrafi przelecieć bez żadnej przycinki , a drugiego zdarza się przeskok. Rozumiem , że w przypadku porysowanych płyt coś takiego może się dziać pomimo , że stary odtwarzacz odpalał je bez zarzutu, ale na płytach które są niemalże w stanie idealnym ?. Zastanawia mnie jeszcze, dlaczego u niektórych osób pomimo użytkowania odtwarzacza np. 4 miesiące temat nie występuje, a ja zauważyłem już to w drugim dniu użytkowania. Owe przeskoki zdążają się po dłuższym czasie odsłuchu (40min) , i po wciśnięci pauzy i ponownym odtworzeniu nagrania problem ustępuje. Od czasu zakupu staram się codziennie przesłuchać paru płyt żeby w razie ewentualnej reklamacji niebyć gołosłownym. 

16 godzin temu, Coil napisał:

U mnie też kiedyś tak się działo (inny odtwarzacz, podobne objawy), okazało się że sztywny kabel RCA Melodiki purple żle siedział w gnieździe.

Słuchałem na dwóch różnych kablach i niestety problem dalej się pojawia. Wszystkie połączenia sprawdzałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim przypadku raczej może się okazać, że rzeczywiście będzie to problem typowo do serwisu, bo biorąc pod uwagę, że jest to urządzenie nowe, to raczej nie wchodzi w grę problem z mechanizmem lasera ustawiającym go w odpowiednim położeniu ścieżki, czy też kondensatorami nie trzymającymi odpowiednich parametrów i podających po nagrzaniu nieco mniejszy prąd (chociaż nigdy nie wiadomo). 

Ewentualnie jest opcja, że jest problem z diodą lasera, ale domyślam się, że serwis Ci wymieni po prostu cały mechanizm i to będzie rozwiązanie. Przy zgłoszeniu tylko wyraźnie zaznacz, że nie występuje to od razu i że jest to losowe, bo w innym przypadku może się okazać, że problem nie wystąpi na np. 5 płytach i serwis uzna, że urządzenie jest sprawne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2022 o 14:14, S4Home napisał:

Niekoniecznie w ogóle musi to być problem. Taki objaw może mieć bardzo dużo przyczyn i niekoniecznie urządzenie musi być wadliwe. Pierwsze to jest to co już tutaj było poruszone, czyli ryski na płycie, drugi to zbyt cienka warstwa nalewki na płycie i może też być tak, że będzie laser przebijał, a czasem po prostu sama płyta. Możesz wysłać na serwis i na pewno jakąś opinię wydadzą na ten temat, aczkolwiek jeżeli piszesz, że jest to tylko na wybiórczych płytach, to raczej nie będzie to wina urządzenia. Pytanie czy jest to jedna płyta na 30, czy jedna na 4 płyty. 

Zgadzam się z tą wypowiedzią.  W przeszłości, występowały pojedyncze przypadki wśród różnych marek, ale nie zawsze oznaczało to problemy z laserem. Weźmy też pod uwagę, że nie każda "tacka" i osprzęt wokół jest perfekcyjnie zrobiony. Pewne wywarzenie może wpłynąć na pracę płyty.

Dla testu, połóż kilka ciężkich książek na odtwarzaczu i zaobserwuj pracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zgadzam się z tą wypowiedzią.  W przeszłości, występowały pojedyncze przypadki wśród różnych marek, ale nie zawsze oznaczało to problemy z laserem. Weźmy też pod uwagę, że nie każda "tacka" i osprzęt wokół jest perfekcyjnie zrobiony. Pewne wywarzenie może wpłynąć na pracę płyty.

Dla testu, połóż kilka ciężkich książek na odtwarzaczu i zaobserwuj pracę.

Oczywiście spróbuje , niemniej jednak dla mnie to absurdalne , żeby po zakupie nowego odtwarzacza ratować się tego typu rozwiązaniami. Kupujesz , to ma być ogień 😝😝😝

Edytowano przez Pierogan
Dubel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze panowie , że byłem dzisiaj w salonie w którym kupowałem odtwarzacz , i sympatyczny pan podłączył taki sam odtwarzacz, żeby sprawdzić, czy na tym konkretnym odtwarzaczu dzieje się to samo. I tutaj analogiczna sytuacja. Odtwarzacz nie mógł wystartować płyty z pierwszego utwory. Wykrzaczył się tak samo jak mój, ale tutaj może mieć znaczenie to , co mówił S4Home, że cienka warstwa nalewki, przebijanie lasera itd. Niestety , niemieli okazji posłuchać go dłużej , aby stwierdzić , czy również szarpie utworami. Puściliśmy te samą płytę , ale na Pianocrafcie , i tutaj już nie było problemu. Ot , taka ciekawostka 🤷🏻‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Pierogan napisał:

 

Oczywiście spróbuje , niemniej jednak dla mnie to absurdalne , żeby po zakupie nowego odtwarzacza ratować się tego typu rozwiązaniami. Kupujesz , to ma być ogień 😝😝😝

Jasne, rozumiem Cię z perspektywy konsumenta. 

Cóż Ci mogę napisać, to tak już jest z tymi wszystkimi sprzętami... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd...

Na serio chcecie wmówić człowiekowi że nowy odtwarzacz może mieć kłopoty z płytami z którymi starsze odtwarzacze nie mają kłopotów?????

Serio?!?!?

To oznacza że jest to produkt słabej jakości lub wręcz wadliwy. Dociążanie książkami 🤣 żeby sprzęt zaczął pracować tak jak powinien. No bajka

@Pierogan oddaj ten szajs do salonu i zażądaj zwrotu kasy. Szkoda sie męczyć

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Ja pierd...

Na serio chcecie wmówić człowiekowi że nowy odtwarzacz może mieć kłopoty z płytami z którymi starsze odtwarzacze nie mają kłopotów?????

Serio?!?!?

To oznacza że jest to produkt słabej jakości lub wręcz wadliwy.

@Pierogan oddaj ten szajs do salonu i zażądaj zwrotu kasy. Szkoda sie męczyć

 

Zaraz, zaraz

Kolego, czy robiłeś jakieś próby, testy,  na kilku płytach i na kilku różnych odtwarzaczach, skoro tak twierdzisz? Zdiagnozuj najpierw jak niektóre odtwarzacze reagują na niektóre płyty. Uwierz mi, że nawet bardzo drogie kompakty (np. Krell SACD MK3) miał również takie problemy-a był to CD za ponad 20.000 zł)

Nie znasz produktu, a już wydajesz wyrok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak.... jasne

Od kilkudziesięciu lat bawię się różnymi CDkami. Jedyny kłopot który objawia się w prawidłowo skonstruowanych sprzętach to problem (przy starszych odtwarzaczach) odczyt płyt CD-R z podłożem niebieskim i niebieskozielonym. Płyty CD-R o podłożu zbliżonym do srebrnego czyta nawet mój MF E61. Więc branżo wybacz ale tłumaczenie że współczesny produkt może mieć kłopoty 🤣

Ahh i 3 razy trafiłem na płytę źle wykonaną - biła w napędzie

1 raz trafiłem na płytę firmy SONY która jest tak przezroczysta że nie czyta jej E61 - wszystkie inne czytają

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

O tak.... jasne

Od kilkudziesięciu lat bawię się różnymi CDkami. Jedyny kłopot który objawia się w prawidłowo skonstruowanych sprzętach to problem (przy starszych odtwarzaczach) odczyt płyt CD-R z podłożem niebieskim i niebieskozielonym. Płyty CD-R o podłożu zbliżonym do srebrnego czyta nawet mój MF E61. Więc branżo wybacz ale tłumaczenie że współczesny produkt może mieć kłopoty 🤣

Ahh i 3 razy trafiłem na płytę źle wykonaną - biła w napędzie

1 raz trafiłem na płytę firmy SONY która jest tak przezroczysta że nie czyta jej E61 - wszystkie inne czytają

 

Widocznie, za mało odtwarzaczy CD miałeś okazję sprawdzić, ale nie jestem zaskoczony bo nie można sprawdzić wszystkiego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco dużo by nie wierzyć w takie bajki jakie serwujecie w tym wątku.

Nowy sprzęt który nie czyta płyt z którymi starsze sprzęty nie mają kłopotu. Mało tego nowy pianocraft też czyta :

31 minut temu, Pierogan napisał:

Puściliśmy te samą płytę , ale na Pianocrafcie , i tutaj już nie było problemu.

yyyy no ale produkt jest dobry tylko książkami trzeba go dociążyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...