Skocz do zawartości

CD Yamaha s303 problem


Pierogan

Recommended Posts

Nie wierzę :) 

7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Uwierz mi, że nawet bardzo drogie kompakty (np. Krell SACD MK3) miał również takie problemy-a był to CD za ponad 20.000 zł)

Jak coś to mogę Wam odsprzedać moją 39 letnią Yamahę CDX-1060 za 30k. :) . Odtwarza wszystko. Nawet płyty córki ,które wyglądają tak jak by je ktoś 10 km. ciągnął samochodem po betonie. :) Nic nie przerywa , trzeszczy itd.  Rzucasz płytę na tackę z pół metra i wystarczy , że jako tako trafisz , jak tacka się wsuwa to ustawia automatycznie płytę w prawidłowym położeniu. Cud Panie normalnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Nie wierzę :) 

Jak coś to mogę Wam odsprzedać moją 39 letnią Yamahę CDX-1060 za 30k. :) . Odtwarza wszystko. Nawet płyty córki ,które wyglądają tak jak by je ktoś 10 km. ciągnął samochodem po betonie. :) Nic nie przerywa , trzeszczy itd.  Rzucasz płytę na tackę z pół metra i wystarczy , że jako tako trafisz , jak tacka się wsuwa to ustawia automatycznie płytę w prawidłowym położeniu. Cud Panie normalnie :) 

Każdy ma swoje zdanie w tym temacie i na tym pozostańmy (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wchodzimy na wyższy "level" opowieści o sprzęcie.

-Wie Pan... to jest nowy odtwarzacz, ale to nie jest tak że on będzie odtwarzał każda płytę którą Pan ma.

- Ale mój stary odtwarzacz nie ma problemów z tymi płytami!

- Nawet jak Pana odtwarzacz odtwarzał taką płytę to ten nowy jest lepszy i może nie odtworzyć.  Ale jak odtworzy to jest nirwana! Nawet sprzęty za 20k zł czasem mają problemy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Każdy ma swoje zdanie w tym temacie i na tym pozostańmy (;

Sorry , nie mogłem się powstrzymać :) Znam bolączki nowych CD , miałem CD S-700 , nie mogłem pojąć dlaczego np. taniutka stara CDX 750e odtwarza stare wydanie " The dark side of the moon " , a S 700 - tka wywala ją . Teraz już wiem ! Trzeba było walnąć dwie cegły i by poszło ! :) 

No dobra już kończę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Fafniak napisał:

Ja pierd...

Na serio chcecie wmówić człowiekowi że nowy odtwarzacz może mieć kłopoty z płytami z którymi starsze odtwarzacze nie mają kłopotów?????

Serio?!?!?

To oznacza że jest to produkt słabej jakości lub wręcz wadliwy. Dociążanie książkami 🤣 żeby sprzęt zaczął pracować tak jak powinien. No bajka

@Pierogan oddaj ten szajs do salonu i zażądaj zwrotu kasy. Szkoda sie męczyć

 

Pewnie i tak skoczy się reklamacją , bądź zwrotem, ale co szkodzi spróbować…zapytałem na forum o poradę , i ją dostałem. Trzeba rozważyć wszystkie opcje przed zwrotem sprzętu do serwisu. A nuż ktoś , coś…😉😉. Bez spiny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście testy zrobić możesz. Ale dla mnie te które już zrobiłeś czyli próba odpalenia na innym nowym odtwarzaczu CDS301 i Pianocrafcie i wnioski które wyciągnąłeś już są pewnym wyznacznikiem.

Oznacza to że to urządzenie jest po prostu słabej jakości.

Ja także uważam że takie porady to raczej żart.

Kolega ma cierpliwość, trzeba przyznać.

Jeśli CDS301 nie potrafi przeczytać jakiejś płyty, przeskakuje, przerywa, ale inny odtwarzacz to robi  to jest to powód do rękojmi i zwrotu tego produktu.

Oznacza to że ma wadę fabryczną. Jesli tak dziej się na kilku sztukach, nowych to:

Dystrybutor powinien to zgłosić producentowi a ten wstrzymać ich produkcję i dokonać koniecznych poprawek.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie wszystkich. Mam dokładnie te same objawy co autor wątku. Nieregularnie na zewnętrznych obszarach płyt zaczynają się błędy odczytu, przypominające charakterystyczne cykanie jak na zarysowanej płycie winylowej. Nie ma reguły mogę pod rząd przesłuchać 3 razy bez problemu tą samą płytę a za 4tym razem zaczyna cykać/trzaskać . Wystarczy przeskoczyć sekundę utworu i objaw znika. Sprzęt był wysłany do serwisu, poza zniszczeniem śrub montażowych wkrętarką i domniemanego przeczyszczenia lasera nie zmieniło się nic. Szukając w internecie można znaleźć więcej użytkowników z tymi samymi objawami. Czy oficjalny dystrybutor może wypowiedzieć się na ten temat ? Naprawdę nie spodziewałem się wiele po tym odtwarzaczu ale nie sądziłem że nie będę mógł w spokoju przesłuchać ulubionej płyty. Czy Yamaha wie o tym problemie i może temu jakoś zaradzić ? Czy może firma upadła tak nisko że postanowiła produkować szrot myśląc że jakoś to będzie. Przepraszam za długi post ale wydałem 1.7k za coś co najlepiej sprawdzi się jako podstawka pod kwiatki. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to trafiłem na zagranicznych forach i grupach.

Ewidentnie ten model ma wade fabryczną po prostu.

11 godzin temu, Acid38 napisał:

Czy oficjalny dystrybutor może wypowiedzieć się na ten temat ?

Najlepiej go przywołać, ale nie liczył bym na jakieś wyjaśnienie. Zostaniesz zapewne skierowany do serwisu. Topy nie działają najlepiej.

@Top Hi-Fi & Video Design możecie się wypowiedzieć w tej kwestii?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Też na to trafiłem na zagranicznych forach i grupach.

Ewidentnie ten model ma wade fabryczną po prostu.

Najlepiej go przywołać, ale nie liczył bym na jakieś wyjaśnienie. Zostaniesz zapewne skierowany do serwisu. Topy nie działają najlepiej.

@Top Hi-Fi & Video Design możecie się wypowiedzieć w tej kwestii?

Piotr

A co możemy więcej zasugerować przez forum a niż przyjście z urządzeniem do serwisu?

"Topy nie działają najlepiej" - zajmijcie się własną polityką a nie szukaniem konfliktu z innymi.

15 godzin temu, Acid38 napisał:

Witam serdecznie wszystkich. Mam dokładnie te same objawy co autor wątku. Nieregularnie na zewnętrznych obszarach płyt zaczynają się błędy odczytu, przypominające charakterystyczne cykanie jak na zarysowanej płycie winylowej. Nie ma reguły mogę pod rząd przesłuchać 3 razy bez problemu tą samą płytę a za 4tym razem zaczyna cykać/trzaskać . Wystarczy przeskoczyć sekundę utworu i objaw znika. Sprzęt był wysłany do serwisu, poza zniszczeniem śrub montażowych wkrętarką i domniemanego przeczyszczenia lasera nie zmieniło się nic. Szukając w internecie można znaleźć więcej użytkowników z tymi samymi objawami. Czy oficjalny dystrybutor może wypowiedzieć się na ten temat ? Naprawdę nie spodziewałem się wiele po tym odtwarzaczu ale nie sądziłem że nie będę mógł w spokoju przesłuchać ulubionej płyty. Czy Yamaha wie o tym problemie i może temu jakoś zaradzić ? Czy może firma upadła tak nisko że postanowiła produkować szrot myśląc że jakoś to będzie. Przepraszam za długi post ale wydałem 1.7k za coś co najlepiej sprawdzi się jako podstawka pod kwiatki. Pozdrawiam.

Witaj,

Prosimy o przekazanie urządzenia do naszego serwisu w Markach na ulicy Szkolnej 34 w celu ekspertyzy urządzenia. Na ten moment tyle możemy pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal Miałem przez kilka lat N670 z serii PianoCraft i złego słowa nie powiem, odtwarzacz już u nowego właściciela działa po dziś dzień. Co do s303 to nie tak że on nie lubi niektórych płyt , poprostu nieregularnie na losowych płytach laser jakby zaczynał gubić ścieżkę na zewnętrznym obszarze płyty. Cóż zobaczymy ale przypuszczam  iż sprawa skończy się tym, że ten typ tak ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A co możemy więcej zasugerować przez forum a niż przyjście z urządzeniem do serwisu?

 

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Napiszemy teraz maila do producenta żeby dał nam jakąś odpowiedź co do modelu CDS303. 

Dokładnie to powinniście zrobić przy pierwszych dwóch serwisach.

Dodatkowo wystarczy dosłownie wpisać hasło w internet i są wyniki. Więc jakim cudem

18 godzin temu, Acid38 napisał:

Urządzenie tydzień temu wróciło z Waszego serwisu. Nie zdiagnozowano usterki.

Właśnie w przypadku CDS300 ja nie kojarzę. Ale może za mało tego modelu sztuk miałem w rękach.

No ale 303 to nowość a informacji o tym jest już masa. Ewidentnie cos jest nie tak.

Dystrybutor powinien wiedzieć co sprzedaje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 17.08.2022 o 12:40, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Napiszemy teraz maila do producenta żeby dał nam jakąś odpowiedź co do modelu CDS303. 

Dokładnie to powinniście zrobić przy pierwszych dwóch serwisach.

Dodatkowo wystarczy dosłownie wpisać hasło w internet i są wyniki. Więc jakim cudem

Nie wytykaj nam co mamy robić, zajmij się sobą.

Druga sprawa, biernie piszesz posty, udzielasz się, - działasz identycznie jakbyś dalej był branżą. Możesz czas najwyższy dokleić sobie przydomek "branża"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem antidotum na branżę. Czuję konieczność dalszego pisania bo znam rynek, znam branżę i obok pewnych rzeczy obok obojętnie przejść niemożna. Klienci głównie Ci nowi potrzebująw tej branży kogoś na chłodno.

No widzicie czyli dało się. O to chodziło. Dlatego mówiłem że trzeba było interweniować wcześniej i nie było by dyskusji prawda?

A teraz?

Skoro Yamaha widzi problem to dlaczego Wasz serwis nie? 🙄

Co macie zamiar zrobić z produktem zanim sytuacja się nie wyjaśni?

Pytam na spokojnie. I takiej odpowiedzi także oczekuję. Nie tylko ja

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko się wyjaśniło! Zakupując wg mnie drogi odtwarzacz - nowy jakim jest S303 człowiek podejrzewa że nacieszy nim się lata, a wybierając Yamahę ma się pewność i spokojną głowę. Nic bardziej mylnego. Trzaski (przycinki) wydobywające się z głośników dosłownie powalały na podłogę. Nie tego się oczekuję za sprzęt wyceniony na 1800zł! Sprzęt trafił do Top-Hifi a tam do serwisu AudioKlan, gdzie wymieniono laser. Po powrocie urządzenia widać znaczne braki lakieru wokół śrub montażowych. Mam nadzieję że naprawa zakończyła sprawę ale z braku czasu urządzenie po serwisie dopiero obkręciło dwie płyty - a w sumie to z dziesięć 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
21 godzin temu, ADAM7 napisał:

Mam ten odtwarzacz i nigdy nie miałem żadnych problemów z czytaniem płyt. Łyka wszystko bez problemu.

Jak często go używasz?

Bo o tym jest masa informacji tutaj oraz na angielskich forach.

Moze masz płyty z jednej wytwórni.

Albo Twój egzemplarz jeszcze nie pokazał wady.

23 godziny temu, Knoxs napisał:

Tylko jaka alternatywa za to? 

Cambridge audio, Pro Ject.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...