Skocz do zawartości

CD Yamaha s303 problem


Pierogan

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

W 100% się zgadzam ! 

- zdjęcie pierwsze S303 , od razu widać zaawansowanie projektu 😂

 i trzy moje staruszki , proste w konstrukcji jak budowa cepa 

- Denon DCD 1500 II / zdjęcie 2/

- Yamaha CDX - 1060 / zdjęcie 3/

- Meridian 508.24 / zdjęcie 4 /

303.jpg

20201229_050202.jpg

cdx 1959.jpg

20221129_175608.jpg

Żeby porównanie było miarodajne, to musielibyśmy porównać urządzenia z tej samej ligi.

Druga sprawa, że Yamaha 303 za 1600 zł ma tyle ile powinien mieć kompakt w tej cenie. Jeśli ktoś oczekuje więcej, to musi wydać dużo więcej. Proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ADAM7 napisał:

U mnie po 10 latach z okładem używania yamahy cd 1000 zaczęły się problemy z czytaniem płyt i nie zawsze szuflada chce się zamknąć z przycisku.( muszę popychać szufladę ręcznie) a tak tyle lat bez problemu. W rezerwie mam yamahę cd 300 która również działa bez zarzutu. A wgrywanie jakichś aktualizacji do cd ?? Szczerze to pierwsze słyszę. Do cd 1000 to nawet nie ma takich możliwości no bo w jaki sposób?

Prawda? Aktualizacja do NOWEGO CD? Niektórzy oddawali, wymieniali, reklamowali, a producent, dystrybutor wody w ustach. Zresztą poszukaj sa dwa duże wątki tu na forum. Nie będziemy o tym już gadać.

No ale 10 lat to co innego. Produkt się mógł trochę zużyć. Tu akurat obronię Yamahe :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Jezu aż przykro się robi patrząc na tą yamahę na tle pozostałych sprzętów, które wrzuciłeś

No cóż , skromnie ,ale czysto. 😂

Dobra , koniec nabijania. Moim wpisem nie chciałem zdyskredytować tej trzysta trójki. Trochę może mnie poniosło , ale jak czytam przekaz @jirkash , że to wysoka technologia , aktualizacje , Flack i inne kosmiczne sprawy, to zareagowałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Nie no zgadzam sie w 100%, sprzęt ma działać bez aktualizacji itp już kiedyś w innym wątku pisałem o tym, że producenci nas dymają cenowo i traktują jak beta testerów a my im jeszcze klaszczemy, że wszystko jest super, dociążamy odtwarzacze książkami, żeby nie przeskakiwały przy odtwarzaniu, co tydzień szukamy, czy przypadkiem nie ma nowej aktualizacji, która coś naprawi coś zepsuje i tak w kółko... Wg mnie nie tędy droga...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pisałem.

I niestety to jest coraz częstsze.

Dla przykładu żebyśmy zeszli z Yamahy.

https://forums.audioholics.com/forums/threads/the-marantz-cinema-series-2022-2023-av-pre-launch-thread.125848/

Niektóre Upgrejdy w nowej serii Cinema są przewidziane na 2024r. WHAT!!??

Teraz tak myślę czy producent liczy że ludzie dlatego kupią teraz a potem zapomną? Dlaczego tego się nie da zrobić od razu? Jaka jest na to odpowiedź.

A Żeby sięnie skończyło na tym ile lat wstecz czekalismy na upgrejd w Marantzu do Auro 3D.

Kolejny :

https://www.q21.pl/ifi-audio-zen-stream.html

Zintegrowany Airplay i Chromecast*

*pojawi się w przyszłej aktualizacji

A już gdzieś mówią że nic z tego. Nie będzie.

:/

No bez jaj.

Klient jest teraz Alfa testerem.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nec450v napisał:

Koledzy! Wiem że wszyscy jesteśmy w amoku ale pytanie... czy soft 1.53 w końcu naprawił naszą yamahę? Czy w końcu na naszym odtwarzaczu CD będziemy mogli odtwarzać płyty CD? Ja od tygodni nie włączam odtwarzacza bo się boję... Znowu będzie mi się to śniło o ile będę mógł zasnąć 🤣

Witam. U mnie całkowicie wyeliminował problem:) nie słyszałem już nic o października takiego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2022 o 21:32, Aprox napisał:

O żesz 😆😂 ...to mój toster ma więcej elektroniki niż ten "wzór inżynierii" firmy Yamaha

A to juz bylo ze wzmacniaczmi .......gdzies tu na forum sie wychylilem 🙂 ze yamaha AS 3200 solidna ...ciezka ,sporo elektroniki w srodku ......no coz od razu do parteru ...... 🙂  i przyklady pustych w srodku ...HI Endowych wzmacniaczy  🙂  tak wiec najwazniejszy jest chyba efekt koncowy a nie ilosc elektroniki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2022 o 10:25, Himling napisał:

O żesz  ...to mój toster ma więcej elektroniki niż ten "wzór inżynierii" firmy Yamaha

Tylko dlatego, że coś ma więcej elektroniki, nie oznacza, że jest lepsze lub bardziej wyrafinowane. Zwłaszcza jeśli chodzi o stare urządzenia. Elektronika rozwija się i logicznie znikają niepotrzebnie duże płytki drukowane. Pewnie jak pierwszy telefon komórkowy, do którego trzeba było mieć ogromny uchwyt i mocną rękę, a co z telefonami komórkowymi dzisiaj..

mobil.jpg

Edytowano przez jirkash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Dnia 14.03.2023 o 07:31, Piotr Sonido napisał:

nie kojarzę tej kontroli.

Czy to jest oryginalna płyta?

Na innym odtwarzaczu Ci poszły?

Może to konkretna sztuka. Idź do Topa i sprawdź na innym egzemplarzu.

 

 

Oryginalna. Podsyłam zdjęcie poglądowe informacji zawartej na pudełku z płytą :). Aż dziwne , że nie słyszałeś , gdzie fora kipią od tego typu zgłaszanych problemów. Radio w samochodzie odpali płytę , a jakiś „flagowy” odtwarzacz CD za większe pieniążki już nie. Z tego co wiem , to już wytwórnie się wycofały/wycofują z tej technologii. 

D3BC1B3A-014A-4DE6-A5FE-A00D037C40FF.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kojarzyłem, że mam w domu jakieś CD z oznaczeniem Copy Protected.

Od zakupu odtwarzacza CD na początku grudnia 2022r. sukcesywnie przesłuchuję swoje uzbierane przez lata płyty.

Pierwotnie miałem problemy z S303 identyczne jak opisywane tutaj przez forumowiczów, ale po aktualizacjach (obecnie ver. 1.53) nie mam najmniejszych kłopotów.

Do rzeczy...

Z obawą sięgnąłem po płytę z logo Copy Protected, ale po odpaleniu... śmiga jak złoto. Żadnych problemów z odtwarzaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...