Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do salonu 30 m2


Maniolo1990

Recommended Posts

Witajcie,
Zacznę od tego, ze nie jestem znawca czy ekspertem w tej dziedzinie, dletego tez trafiłem tutaj po wasza poradę.
Chciałbym w przyszłości kupić mój pierwszy zestaw stereo.
Życzenia moje i zony:


-Budżet ok. 4000 zł
-Salon 30m2
-Amplituner koniecznie z CD, milo, gdy jest opcja Bluetooth, WiFi
-Kolumny podłogowe – najlepiej odcienie brązu – jeśli nie to czarne
- sprzet będzie używany głównie do słuchania muzyki (Rock, alternatywna,radio) plus TV
- zdaje sobie sprawę, ze ze te pieniądze nie będzie ochów i achów, ale chciałbym usłyszeć od Was kilka propozycji.

*Dodatkowo: obecnie mieszkam w Niemczech i mam kolegę który wcześniej grał jako DJ w klubie.
Po rozmowie zaproponował mi zestaw Teufel Ultima Kombo 40 (oprócz koloru wszystko pasuje, nawet jest CD).Pytanie do Was, ponieważ sporo czytałem różne fora muzyczne...czesto gdy tylko pojawi się ta marka – wylewa się na nią spory hejt i odradzanie tego sprzętu. Niestety często bez konkretnych argumentów. Ja jako laik poczytałem opinie, oglądałem filmy na YT i wynika z nich, ze ten zestaw nie jest taki zły jak go malują....A to, ze nie jest sprzedawany w Polsce w sklepach ze sprzętem audio w mojej opinii skreśla go na wstępie (z uwagi na to, ze owe sklepy nie mają ani centa zysku poprzez polecenie tej marki). Dlatego proszę was o poradę – może ktoś nabył te głośniki i po godzinę odsłuchu oddal ponieważ faktycznie są przereklamowane i złe, a może przeciwnie.
Sorry, ze tak dużo tekstu....

 

Pozdrawiam Michal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony możemy zaproponować mini system Magnata MC200 np. z kolumnami firmy Pylon Audio Pearl 25. Urządzenie Magnata jest dobrze wyposażone (odtwarzacz CD, bluetooth, radio FM i DAB) i możesz je zakupić oddzielnie bez kolumn jak i z dowolnie wybranymi przez siebie kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artur Charicki napisał:

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Ultimy 40. Sporo kolumn już przerobiłem i sprzedałem bądź sprzedaje a one wciąż są ze mną 🙂 Nie słuchałem z amplitunerem Teufla ale mogę Ci powiedzieć że jak narazie najlepiej graja z Nadem. Oczywiście dla mnie. 

Dzieki za szybka odpowiedz, moglbys podac jaki model tego Nada ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posłuchaj tych kolumn. Teufel wypożycza sprzęt do domu.

Spodoba Ci się to zaoszczędzisz.

Nie , to będziesz szukał dalej.

Z tym że model 326 jest już po, wtedy dobrze, albo przed serwisem. Niestety modelu 356 też dotyczą pewne mankamenty.

Jednak brzmieniowo oba modele są super.

Masz dośc spory salon a mały budżet. Ja doradzam dozbierać.

A jeśli nie to:

https://artaudio.pl/pl/p/Cambridge-Audio-ONE-SYSTEM-MUZYCZNY-ALL-IN-ONE-RATY-20x0/1008?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=594115f9-558a-1cd2-b6ca-34e961077e00

+

https://www.q21.pl/klipsch-rp-260f-czarny.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=d4e19b85-148e-231a-7024-fb8e2728b264

lub

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-2-0-f6-2.html

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to posłuchaj tych kolumn. Teufel wypożycza sprzęt do domu.

Spodoba Ci się to zaoszczędzisz.

Nie , to będziesz szukał dalej.

Z tym że model 326 jest już po, wtedy dobrze, albo przed serwisem. Niestety modelu 356 też dotyczą pewne mankamenty.

Jednak brzmieniowo oba modele są super.

Masz dośc spory salon a mały budżet. Ja doradzam dozbierać.

A jeśli nie to:

https://artaudio.pl/pl/p/Cambridge-Audio-ONE-SYSTEM-MUZYCZNY-ALL-IN-ONE-RATY-20x0/1008?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=594115f9-558a-1cd2-b6ca-34e961077e00

+

https://www.q21.pl/klipsch-rp-260f-czarny.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=d4e19b85-148e-231a-7024-fb8e2728b264

lub

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-2-0-f6-2.html

Piotr

Tez tak mysle z tym Teufelem.

Dzieki za propozycje, te kolumny Elac wygladaja fajnie.

Jesli faktycznie bedzie to slabo grac to dozbieram troche wiecej i moze znajdziemy jakis kompromis.

Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet rzeczywiście na to pomieszczenie jest dosyć niski, ale możesz zawsze zrealizować to etapami, czyli najpierw kupujesz zestaw stereo, a później ewentualnie jak będzie Ci brakować niskich tonów to uzupełnisz jeszcze o subwoofer. Na start polecałbym spojrzeć w kierunku (bo widzę, że jednak CD nie musimy się trzymać tak kurczowo jak wchodzi w grę NAD 356 :)):

ELEKTRONIKA:

- Cambridge Audio AXA35 (nowy)

- NAD C326 (używany)

KOLUMNY:

- Indiana Line Tesi 561 (nowe)

- Monitor Audio Bronze 200, lub 300 (jeżeli budżet puści)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Budżet rzeczywiście na to pomieszczenie jest dosyć niski, ale możesz zawsze zrealizować to etapami, czyli najpierw kupujesz zestaw stereo, a później ewentualnie jak będzie Ci brakować niskich tonów to uzupełnisz jeszcze o subwoofer. Na start polecałbym spojrzeć w kierunku (bo widzę, że jednak CD nie musimy się trzymać tak kurczowo jak wchodzi w grę NAD 356 :)):

ELEKTRONIKA:

- Cambridge Audio AXA35 (nowy)

- NAD C326 (używany)

KOLUMNY:

- Indiana Line Tesi 561 (nowe)

- Monitor Audio Bronze 200, lub 300 (jeżeli budżet puści)

Jesli wybralbym Indiana Line Tesi 561, to jaki amplituner by pasowal (jesli mam byc szczery wolalbym aby amplituner byl wiekszy optycznie) nie taki kompaktowy jak proponowane.

Szczerze mowiac wybieram troche oczami zamiast rozumem....

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie źródła? - odtwarzacz CD to wiemy. Co jeszcze? Streaming, radio analogowe, gramofon, dac?

Nie amplituner, tylko wzmacniacz, streamer, odtwarzacz CD, itd. W kombajnach płacisz drożej za kilka urządzeń w jednym i to nie najwyższych lotów. Są trudniejsze w naprawie. Te lepsze dźwiękowo kosztują sporo. Nawet używane. Lepiej kupić kilka urządzeń i masz spokój. Poszczególne elementy są łatwiejsze w dalszej odsprzedaży jak Ci się znudzi, albo będziesz chciał coś zmienić. W amplitunerach wsparcie może się skończyć, bo wypuszczą nowszy model. Ryzyko dla Ciebie. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 1Ender napisał:

Jakie źródła? - odtwarzacz CD to wiemy. Co jeszcze? Streaming, radio analogowe, gramofon, dac?

Nie amplituner, tylko wzmacniacz, streamer, odtwarzacz CD, itd. W kombajnach płacisz drożej za kilka urządzeń w jednym i to nie najwyższych lotów. Są trudniejsze w naprawie. Te lepsze dźwiękowo kosztują sporo. Nawet używane. Lepiej kupić kilka urządzeń i masz spokój. Poszczególne elementy są łatwiejsze w dalszej odsprzedaży jak Ci się znudzi, albo będziesz chciał coś zmienić. W amplitunerach wsparcie może się skończyć, bo wypuszczą nowszy model. Ryzyko dla Ciebie. 

Pozdrawiam 

Rozumiem, ale wiesz jak jest-zbierajac przez kilka lat taki zestaw w koncu sie go nie doczekam...dlatego w takich pieniadzach jesli mowimy o nowym sprzecie taki pomysl jest chyba malo realny. Bo za wzmacniacz wydam okolo 2k za Cd 1,5 za kolumny 2k i radio i juz mamy spora kwote. Mimo to dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2022 o 10:06, Maniolo1990 napisał:

Jesli wybralbym Indiana Line Tesi 561, to jaki amplituner by pasowal (jesli mam byc szczery wolalbym aby amplituner byl wiekszy optycznie) nie taki kompaktowy jak proponowane.

Szczerze mowiac wybieram troche oczami zamiast rozumem....

Pozdrawiam.

Do Indiana Line pasuje coś żywego. Yamaha, Cambridge, nowsze Pioneery, nowsze NADy pracujące w klasie D

To tu polecał bym Cambridge AXR 85 + AXC 35. No aleto wyższa kwota się robi.

Akceptowalna?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Do Indiana Line pasuje coś żywego. Yamaha, Cambridge, nowsze Pioneery, nowsze NADy pracujące w klasie D

To tu polecał bym Cambridge AXR 85 + AXC 35. No aleto wyższa kwota się robi.

Akceptowalna?

Piotr

Hej, wszystko mi sie podoba oprocz ceny....

Bylem w na stronie Q21 i po zestawieniu koszyka Indiana Line + Cambridge AXR 85 + AXC 35 wychodze ponad 7300 zl bez kabli....Byc moze szukajac osobno wyjdzie troche daniej ale nadal duzo przekraczamy. Jestem sklonny duzej pozbierac pieniadze jednak nie wiem czy ogarne ponad 7 tysi... https://www.q21.pl/basket/index

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz rzeczywiście amplitunera stereo, to obecnie jedną z ciekawszych opcji jest AXR85, bo załatwia sprawę komunikacji Bluetooth, dzięki której możesz korzystać z muzyki z telefonu, czy też serwisów muzycznych jak Spotify, Tidal, ale i treści z YouTube. Jest to nieco wyższa kwota, ale negocjacje zawsze wchodzą w grę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 10:43, Maniolo1990 napisał:

Hej, wszystko mi sie podoba oprocz ceny....

Bylem w na stronie Q21 i po zestawieniu koszyka Indiana Line + Cambridge AXR 85 + AXC 35 wychodze ponad 7300 zl bez kabli....Byc moze szukajac osobno wyjdzie troche daniej ale nadal duzo przekraczamy. Jestem sklonny duzej pozbierac pieniadze jednak nie wiem czy ogarne ponad 7 tysi...

Zadzwoń postaramy ci się pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maniolo1990 napisał:

Mam dodatkowe pytanie.

Co sadzicie o takim zestawie? ULTIMA 40 + DENON DRA-800H - jesli nie chcecie komentowac kolumn Teufel to chociaz pare slow o ampli. Dzieki.

2x57W przy 4 Ohm to za mało wg mnie do Ultim. One są 4 Ohm choć jest napisane 4-8 Ohm. Tak jak Ci wcześniej pisałem że te kolumny świetnie graja z nadem więc tym tropem spróbowałbym na Twoim miejscu może z Magnatem mr780 jeśli zależy Ci na opcjach amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artur Charicki napisał:

2x57W przy 4 Ohm to za mało wg mnie do Ultim. One są 4 Ohm choć jest napisane 4-8 Ohm. Tak jak Ci wcześniej pisałem że te kolumny świetnie graja z nadem więc tym tropem spróbowałbym na Twoim miejscu może z Magnatem mr780 jeśli zależy Ci na opcjach amplitunera.

Omy do mocy nie mają nic wspólnego. Ważna jest efektywność/ czułość kolumn oraz wydajność prądowa wzmacniacza. Oraz to czy wzmacniacz obsłuży 4 omy.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...