Skocz do zawartości

Zmiana / upgrade systemu audio


Recommended Posts

Cześć,

Obecnie posiadam kino domowe w konfiguracji :

ampli DENON AVR-X3600

końcówka : Roksan Caspian M2

fronty : SYSTEM AUDIO SAXO 40

surround SYSTEM AUDIO SAXO 10 + x2 SYSTEM AUDIO SAXO 1

sub KLIPSCH SPL-120

 

Chciałbym coś zmienić - poprawić.

Chodzi głównie o muzykę, słucham hip-hopu oraz muzyki elektronicznej.

 

Na pierwszy ogień myślę o wymianie frontów - czy to dobry trop? Czy możecie coś polecicie?

 

Zakładam budżet na upgrade w granicy 10 tyś. delikatnie więcej o ile warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeśli sam miałbym szukać jakiegoś elementu do ewentualnej poprawy to wymiana kolumn frontowych na pewno może to zmienić. Najlepiej jakbyś do nas przyjechał i mógł porównać i posłuchać alternatywy dla posiadanych przez ciebie Saxo 40, a kilka by się znalazło w tym budżecie. Popatrz na takie kolumny jak Pylon Diamond 25/28, Audio Physic Classic 8, Heco Celan Revolution 7, czy Dynaudio Emit 50. To oczywiście luźne propozycje i nie wiem czy przypadłyby ci do gustu, ale niewątpliwie zagrają lepiej od Saxo 40. Oczywiście jeśli będzie taka potrzeba znajdziemy również inne kolumny, których mamy w salonie sporą ilość - zadzwoń i umów się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na outlecie macie Fyne Audio F502 SP - warto rozważyć zamiast w/w propozycji? - recenzje trochę kuszą.

Jak wygląda kwestia odległości od ściany - czy pół metra wystarczy czy trzeba więcej?

Czy te kolumny zagrają dobrze przy niskich głośnościach czy trzeba podkręcić aby wydobyć dobre brzmienie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą końcówką mocy jak najbardziej będzie to ciekawa opcja, jeszcze w tym przedziale masz dodatkowo Focal ARIA 926, aczkolwiek nie wiem jakim pomieszczeniem dysponujesz, więc ciężko mi tutaj powiedzieć jak w konkretnym pomieszczeniu, więc jest to na razie wstępna propozycja, jak podasz metraż, to będzie łatwiej coś wskazać konkretniejszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Przemek Lewandowski napisał:

Na outlecie macie Fyne Audio F502 SP - warto rozważyć zamiast w/w propozycji? - recenzje trochę kuszą.

Fyne Audio F502SP z Roksanem Caspianem to bardzo dobre połączenie, w tej cenie warto się zainteresować. Chociaż moim zdaniem z Caspianem rewelacyjnie grają włoskie Opery Quinty SE. Do kupienia za podobne pieniądze, super bas i środek pasma. Warto posłuchać jak będziesz miał okazję.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Pomieszczenie, w którym to wszystko ma zagrać to salon 35 m2 (około 8x4m).

Na ten moment rozważam Fyne Audio F502SP / Focal ARIA 926 / Dali Opticon 8 MK2 (wygląd) / Monitor Audio Silver 500 7G 

- czy to trafny wybór aby dobrze zabrzmiała muzyka ?

W przyszłym tygodniu chciałbym podjąć ostateczną decyzję i złożyć zamówienie - zobaczymy.

Czy przy takim wyborze również przy niskich głośnościach będzie poprawa dźwięku? - nie zawsze mam warunki do słuchania głośnej muzyki 

 

Mam jeszcze jedno pytanie - zasugerował to jeden z forumowiczów.

Czy jest sens? - jeżeli tak, to w jaki sposób to podłączyć aby sprawnie działało.

Dokupienie przedwzmacniacza do zestawu i przełączanie się w tryb kino / stereo ?

Czyli AVR-PRZEDWZMACNIACZ-KOŃCÓWKA MOCY w combo kino/stereo ?

Czy lepiej odpuścić i mieć dwa różne systemy na kino/stereo w postaci wzmacniacz/końcówka = stereo i avr/końcówka = kino.

 

 

Dnia 12.07.2022 o 18:49, Na Temat Audio napisał:

Opery Quinty SE

Ta konstrukcja strasznie mnie odstrasza wyglądem.

Nie wiem też czy finansowo chciałbym przeskoczyć 2x ponad budżet. Musiałoby to wyglądać inaczej i brzmieć dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek Lewandowski Mam podobny salon jak Ty , gram na Opticonach 6 MK2. Jeśli Ósemki grają w deseń moich Szóstek, tylko mocniej, to ....rozniesiesz chałupę.

U mnie przy Szóstkach basu jest aż za dużo, zmniejszyłem potencjometrem jego ilość (pokrętło mam na godzinie 10).

Bas jest już przy niskich głośnościach. Podobnie jak dobre brzmienie . Jeśli nie chcesz robić w domu dyskoteki , a tylko normalnie słuchać, to Szóstki sprawdzą się bez problemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...