Skocz do zawartości

Pytanie do użytkowników Music cast


Slawko69

Recommended Posts

Koleżanki i koledzy. Jako człowiek ery analogowej mam pytanie. Kilka miesięcy temu kupiłem Yamahę Rn 803D. Na telefonie Samsung A50 zainstalowałem aplikację Music cast. Wykupiłem subskrybcję Tidal HiFi plus. Po pobraniu z Tidala plików oznaczonych jako Master w czasie ich odtwarzania na wyświetlaczu telefonu pod fotką okładki płyty wyświetla się info FLAC 44,1khz. Wygląda na to że plik jest odtwarzany w jakości płyty CD. Co zrobić aby odtworzyć pliki w jakości Hi res?

Będę wdzięczny za pomoc

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość, oraz częstotliwość próbkowania jest automatycznie przekazywana z Tidal do urządzenia odbiorczego (w tym wypadku Yamaha R-N803D), jedynym ustawieniem jakie masz to naciskasz serduszko w Tidal, klikasz w ikonę koła zębatego i tam masz jakość streamingu po WiFi, oraz podczas korzystania z sieci komórkowej (z tego co pamiętam przy subskrypcji HiFi z automatu masz ustawiane Masters, przynajmniej jak na iPhone tak miałem). Jest to bardziej rada gdzie to znaleźć gdyby jeszcze ktoś z użytkowników forum szukał, bo nie zmienia to faktu w Twoim przypadku, że tak jak wyżej koledzy napisali nie masz obsługi MQA w 803-ce i dlatego będzie następował downgrade do maksymalnej jakości jaką jesteś w stanie uzyskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Jakość, oraz częstotliwość próbkowania jest automatycznie przekazywana z Tidal do urządzenia odbiorczego (w tym wypadku Yamaha R-N803D), jedynym ustawieniem jakie masz to naciskasz serduszko w Tidal, klikasz w ikonę koła zębatego i tam masz jakość streamingu po WiFi, oraz podczas korzystania z sieci komórkowej (z tego co pamiętam przy subskrypcji HiFi z automatu masz ustawiane Masters, przynajmniej jak na iPhone tak miałem). Jest to bardziej rada gdzie to znaleźć gdyby jeszcze ktoś z użytkowników forum szukał, bo nie zmienia to faktu w Twoim przypadku, że tak jak wyżej koledzy napisali nie masz obsługi MQA w 803-ce i dlatego będzie następował downgrade do maksymalnej jakości jaką jesteś w stanie uzyskać.

Dziękuję za wyjaśnienie. Ustawienia jakości pobierania Tidala faktycznie ustawiają się z automatu. Jeśli 803 nie obsługuje MQA a w instrukcji producent podaje że obsługuje DSD to pytanie z jakiego źródła je pobrać i jak odtworzyć? I czy gra jest warta zachodu czy usłyszę różnicę. Głośniki to Dali Ikon 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawko69

Co do zasadności i sensu MQA masz w linku prawdę o tym formacie.

http://hd-opinie.pl/13528,audio,zasiac-ferment-czesc-i-a-moze-po-prostu-bladzimy.html

Jeśli chodzi o DSD, zdania są podzielone, ale płyty możesz nabyć z tym, że trzeba liczyć się z bardzo dużym rozmiarem plików w tym formacie.

https://www.nativedsd.com/

Na moje oba formaty w naszym hobby nie mają większego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że żyjemy w Matrixie. Porównywałem te same utwory odtwarzane poprzez Tidala i z mojego starego odtwarzacza CD. Różnica na korzyść Tidala była znaczna ale może jest to spowodowane wiekiem mojego odtwarzacza CD. Wygląda na to że znowu poprzez pliki gonimy króliczka. 

Zaczynam się cieszyć że nie jestem audiofilem a tylko człowiekiem lubiącym dobrą muzykę w przyzwoitej jakości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...