Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 21m2 do 3-4k PLN


Michał D.

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu zestawu stereo do pokoju dziennego z aneksem kuchennym 21m2, załączam zwymiarowane pomieszczenie i aktualne zdjęcia miejsca do odsłuchu. 

Tv aktualnie stoi na szafce, docelowo będzie kiedyś wymieniony na większy ale bez ciśnienia, ten jeśli będzie taka potrzeba powieszę na ścianę.

Zestaw ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki (głównie muzyka rockowa, metal, blues i wszelkie ich odmiany, rap i elektronika) Spotify i CD których mam około 100.  W przyszłości myślę też o rozbudowie o gramofon i odtwarzanie winylu. Mniejszy nacisk na oglądanie filmów( i tak wszystko zagra lepiej niż głośniki w Tv), na konsoli gram praktycznie zawsze w słuchawkach.

Budżet jaki chcę przeznaczyć to około 3-4k.

Zależy mi na ciepłym dźwięku jednak wysokie tony przy gitarowych solo bardzo mile widziane, na głębszy bas też się nie obrażę.
Mieszkam niedaleko Wrocławia więc jeśli jest jakieś miejsce warte odwiedzenia mogę podjechać.

Z góry dziękuję za pomoc.

IMAG4842.jpg

IMAG4843.jpg

Screenshot_20220717-124240.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet faktycznie nie jest duży jak na obecne realia.

Magnat MC 200 to faktycznie super opcja, dodam jeszcze https://allegro.pl/oferta/cambridge-one-7025786053?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=CjwKCAjw5s6WBhA4EiwACGncZaVYxnTHvRM3mSBFJIx8ohYs9clJ_1PknSlNOgq-k8RFy_uvN0pqwhoC4fsQAvD_BwE

+ fatycznie ES20 / 3030i i KEF Q 350

Albo coś używanego i wtedy podłogówki. Cały system delikatnie w lewo i będzie dobrze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest duży, ale jest kilka ciekawych opcji. Moim zdaniem najlepszą będzie Magnat MC200 (https://www.q21.pl/magnat-mc-200.html), który połączyłbym z kolumnami Pylon Audio Pearl Monitor (https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-monitor-czarny.html), ewentualnie Kef Q350 (https://www.q21.pl/kef-q350.html) lub w górnym przedziale cenowym francuskie Focal Chora 806 (https://www.q21.pl/focal-chora-806-dark-wood.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedzi. 

Bez wizyty w jakimś miejscu z odsłuchem się nie obejdzie, czytałem trochę opinii o polecanych głośnikach i każdy ma coś co mi się podoba. 

Co do amplitunera, warto brać pod uwagę taga htr-1000cd v2 pod któreś z polecanych głośników? 

Trafiłem też na zestawy budowane na Yamaha MCR-N670D, opinie zbierają dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaskasz kupując ta tagr względem tego Magnata.

33 minuty temu, Michał D. napisał:

Trafiłem też na zestawy budowane na Yamaha MCR-N670D, opinie zbierają dobre.

Bo to całkiem dobra elektronika. Minusem jest to że to jest dostępne jedynie w salonach Top. Wiec zapewne jest albo z seryjnymi kolumnami Yamahy albo z mdłymi Indianami serii Nota.

Gdybyś to kupił solo a gdzie indziej kolumny to fajna opcja.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kolumny używane, bo tu elektrycznie nie ma się co zepsuć. Zwróć uwagę:

-na przetworniki, czy całe, kopułki nie wgniecione, stan zawieszenia. 

-Szczelność skrzynek.

Do metalu jest  bardzo trudno dobrać kolumny. Jak sobie poradzą w metalu to w innych gatunkach też.

Koniecznie sprawdź u siebie w swojej akustyce. Słuchanie u kogoś jest bezsensu. U Ciebie zagra to zupełnie inaczej. 

Sprawdzaj oferty z dowozem do domu (odsłuchem), ewentualnie wypożyczenie.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kup kolumny i wzmacniacz najlepsze na jakie Cię stać. Kolumny mogą być tańsze niż wzmacniacz wbrew obiegowym poglądom.  Często producenci kolumn zalecają dużo droższą elektronikę od nich samych.

Podstawa zasada, odsłuch w swoim pokoju.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jesteście w stanie powiedzieć mi proszę które z polecanych kolumn najlepiej dogadają się z Magnat MC200, oraz druga kwestia, które pozwala w miarę cieszyć się słuchając zespołów takich jak Pink Floyd, Led Zeppelin, Dp, Dire Straits i podobne, czasem jednak wjedzie też Metallica, Pantera, Slayer, Anthrax, itp. a na dokładkę Deep house, trance i rap.

 

Ten rozrzut gatunków i ograniczony budżet raczej nie pomagają....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu polecałem Ci Phonary. W innych gatunkach też zagrają. Natomiast nie wszystkie kolumny odzwierciedlą szybkość, atak, separację źródeł pozornych, podwójną stopę. Musisz sam odsłuchać.

Kup najpierw kolumny, później dobieraj wzmocnienie i źródło "na ucho".

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 17:48, Michał D. napisał:

Ok, powiedzcie mi jeszcze proszę, czy jeśli zdecydowałbym się na zakup samego wzmacniacza i kolumn a dopiero w późniejszym czasie dokupienie odtwarzacza CD, wpłynie to jakoś na pole manewru przy wyborze lepszego jakościowo sprzętu? 

Moim zdaniem nie.

Dnia 20.07.2022 o 08:16, 1Ender napisał:

Nie. Kup kolumny i wzmacniacz najlepsze na jakie Cię stać. Kolumny mogą być tańsze niż wzmacniacz wbrew obiegowym poglądom.  Często producenci kolumn zalecają dużo droższą elektronikę od nich samych.

Bingo. Też jestem za tym ale mówienie tego na głos wywołuje oburzenie.

20 godzin temu, Michał D. napisał:

Ok, a jesteście w stanie powiedzieć mi proszę które z polecanych kolumn najlepiej dogadają się z Magnat MC200, oraz druga kwestia, które pozwala w miarę cieszyć się słuchając zespołów takich jak Pink Floyd, Led Zeppelin, Dp, Dire Straits i podobne, czasem jednak wjedzie też Metallica, Pantera, Slayer, Anthrax, itp. a na dokładkę Deep house, trance i rap.

 

Ten rozrzut gatunków i ograniczony budżet raczej nie pomagają....

Do niego polecał bym Bronze 100, starsze RX2, Magnaty Quantum 753, Heco Metas XT 301,

https://www.olx.pl/d/oferta/audiovector-qr1-monitory-CID99-IDQ6wpK.html#7b6f4856bc

Świetna cena!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 17:48, Michał D. napisał:

Ok, powiedzcie mi jeszcze proszę, czy jeśli zdecydowałbym się na zakup samego wzmacniacza i kolumn a dopiero w późniejszym czasie dokupienie odtwarzacza CD, wpłynie to jakoś na pole manewru przy wyborze lepszego jakościowo sprzętu? 

Według mnie zdecydowanie, tym bardziej w tym przedziale cenowym, ponieważ załóżmy, że na CD nawet jak chcesz przeznaczyć tylko 1000 zł, to to dokładając po 500 zł na sztuce do kolumn lądujesz z takimi opcjami jak np. KEF Q350, czy Monitor Audio Bronze 100, a tańszą opcją o te około 5000 zł na sztuce będą Heco Aurora 300, które są super ale jednak oferują mniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na wstępie dzięki za odpowiedzi.

Trochę poszukałem, popytałem i zostały mi polecone poniższe połączenia.

 

Marantz PM6007 + M.A BRONZE 100 lub KEF Q350

Magnat MR780 + KEF Q350 lub Do ale Chora 806

Cambridge audio AXR100 + Focal Chora 806

 

Tylko lokalnie nie ma opcji przesłuchania takich setów, w wypożyczenie średnio chce mi się bawić, zostanie jedynie zakup w "ciemno". Sytuacja mi się nieco zmieniła i jeśli będzie opcja na coś fajnego to zakup ratalny mile widziany...

Edytowano przez Michał D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie najsensowniejszym zestawem byłby Magnat MR780 w połączeniu z KEFami Q350. Uzyskasz dynamiczne brzmienie z barwnym środkiem oraz mocniejszą podstawę basową. Z ustawnością Kefów nie powinno być większych problemów. 
Focal Chora 816 mogą być nieco za ostre na górze ale dynamika to mistrzostwo świata. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie łączył Cambridge z Focalem ani Magnata z KEFami.

Właśnie raczej na odwrót.

Focale chora faktycznie potrafią wybrzmieć nieco ostro tu trzeba łagodnej elektorniki.

MR 780 + Chora. Z tym że Ty piszesz o modelu podstawkowym a Q21 o podłogówkach. nie wiem czemu.

MR 780 + Monitor Audio Bronze 100. Tu masz podobnie świetną dynamikę, dokładne wybrzmiewanie, rozdzielczośc ale nie grają aż tak jasno.

Cambridge AXR 100 + KEF Q 350 to zestawienie jest także super.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido, @S4Home , @Q21 dzięki za odpowiedzi, ciężko się na coś zdecydować, właśnie myślałem żeby brać MR780 + Bronze 100/ Focal Chora 806.  Oczywiście za dużo szukania i czytania przyniosło jeszcze Rotel A11 Tribute + KEF Q350. Jednak ciągle przewijają się ten 3 modele wyżej wymienione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21, niestety zdaję sobie z tego sprawę, przejrzałem oferty sklepów we Wrocławiu, jednak żadne nie ma w ofercie powyższych wszystkich komponentów tak żeby móc sprawdzić. Chyba tylko w jednym bywają głośniki... Dlatego też tak dopytuje które z zestawień odnajdzie się w preferowanych przeze mnie gatunkach, typowo ciężkiej gitarowej muzyki ( Meta, Slayer itp) słucham sporadycznie jednak głośniej i jak nie ma w domu żony i córki, blues i klasyczny rock generalnie cały czas jednak też nie za głośno, podobnie z housem. Teraz zauważyłem że nie słucham aż tak głośno tej muzyki jak by mi się wydawało.

Zorientowałem się że Cambridge da ostrzejszy dźwięk, tak samo Focal Chora 806, MR780 przez te lampy zagra ciepłej, dobrze to się zgra z bronze 100? Ten Marantz chyba jest bardziej wyśrodkowany z tego co czytałem, a im więcej czytam tym mniej wiem, zdawałem sobie sprawę że Stereo to złożony temat, ale nie aż tak 😮, łatwiej chyba postawić dobrze działający zbiornik morski, albo terrarium hi-tech😂

 

Edytowano przez Michał D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...