Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 21m2 do 3-4k PLN


Michał D.

Recommended Posts

Do takiej powierzchni można by się zastanowić jeszcze nad ewentualnie kolumnami jak Monitor Audio Bronze 200, Acoustic Energy AE120 jeżeli wolisz nieco dynamiczniejsze brzmienie zamknięte w dość wąskim i kompaktowym "opakowaniu", lub Fyne F501 z wcześniejszych zakupów, bo obecnie to poszybowały bardzo mocno z ceną. Wszystkie te w pomieszczeniu 20m2 spokojnie sobie poradzą, jedynie pozostaje posłuchać które przypadną jeszcze do gustu charakterem :) 

Tesi 561 rzeczywiście jak już napisał jeden z kolegów może w połączeniu z 880R zrobić się nieco ciemniejsze i basowe, aczkolwiek wszystko zależy od brzmienia jakiego finalnie oczekujesz od zestawu, bo być może akurat takiego szukasz i będzie to dla Ciebie dobre rozwiązanie, chociaż w rock i filmowej muzyce jednak detale i przestrzeń są równie ważne jak niskie tony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym znalazł jakiś serwis w Twojej okolicy, najlepiej sprawdzony i oddał wzmak, który Ci bardziej dźwiękowo/wizualnie przypasuje na serwis( posłuży potem pewnie z 10 lat spokojnie bez "zaglądania", do tego faktycznie dołożył streamer np wiim mini, albo tagę, albo tego musiccasta ( w zależności od  budżetu i wygody pracy na apce danego urządzenia) wtedy będziesz wiedział ile zostało na kolumny i tu nie bałbym się używek bo kupisz sporo lepsze kolumny w tym samym budżecie co te wymienione. JAMO bym sobie odpuścił, te przedstawione modele to takie typowe marketówki do kina domowego, Miałem model s807 i grać gra ale kompletnie brakuje im energii, dynamiki detali, basu i wszystkiego innego :D. One są całkiem spoko jako zamiennik np jakichś totalnych marketowych kolumn dokładanych do kina, ale nie jako podstawy do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest problem z serwisem. Jest serwis w Warszawie oficjalny Denona. Ale jak mają ceny jak ASO to pewnie tanio nie będzie :) A w Krakowie niestety nie znam... raz oddałem swoją Tesle do naprawy i do dzisiaj na samą myśl się denerwuje :)

 

A czy jest coś rozsądnego z głośników co nie przekracza 3 tys.? Bo wszystkie wymienione to jakiś kosmos :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MKamilS napisał:

I to jest problem z serwisem. Jest serwis w Warszawie oficjalny Denona. Ale jak mają ceny jak ASO to pewnie tanio nie będzie :) A w Krakowie niestety nie znam... raz oddałem swoją Tesle do naprawy i do dzisiaj na samą myśl się denerwuje :)

 

A czy jest coś rozsądnego z głośników co nie przekracza 3 tys.? Bo wszystkie wymienione to jakiś kosmos :)

Nie chce Ci zaglądać w portflel...

ale jeździsz Teslą i szkoda Ci 3 tysięcy na głośniki? 

Dziś za 3 tysie, to nie ma nic specjalnie dobrego do zakupu. Może warto dołożyć jak chcesz mieć lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MKamilS napisał:

Jasne, I wtedy     Indiana Tesi 561? To będzie dobry wybór czy coś innego zaproponujesz?

No nie. Wtedy coś lepszego od Tesi 561.

Rozumiem że te kolumny miałeś w opcji razem z amplitunerem. Jesli same kolumny to coś lepszego.

 

17 godzin temu, MKamilS napisał:

łoojooo :) TESLA gramofn nc 450 :) 

Hehehe świetnie wyszło :)

Do 3K

Heco Aurora 700, AE120, Quadral Argentum 550.

Od ciemniejszego mocnego brzmienia, poprzez łagodniejsze, jaśniejsze, do mocniej jasnego i twardszego w dolnym zakresie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja zakupiłem 2tyg temu AE120. Jestem bardzo zadowolony. Czyste i detaliczne granie z dużą separacja. Scena szeroka i głęboka. Te kolumny są tak szybkie że nie gubia sie nawet w ciężkim metalu. Ale najbardziej zaskakuje bas. Przetworniki 110mm a schodzi tak nisko, szok. Z tych malutkich podlogowek az kipi dynamika i energia. Tylko wzmacniacz do nich musi być ze spokojna góra. Myślałem nad rega brio albo magnatem mr780. Z rega było fajnie ale czegoś brakowało. Magnat gorzej. Ostatecznie padło  na tage hta 700b v3 z lampami psvane art i jest pięknie. Ta taga ma ciepło lampy ale przy tym jest bardzo szczegolowa (mr780 nie byl). Wieczorne słuchanie to bajka a lampy jeszcze na wygrzaniu. Rok przebierałem kolumny do 3tys zł uzywane i nie dostałem tego co dalo mi połączenie AE z Taga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...