Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pomieszczenia 20m2 nowy/używany do 4000-5000 zł


Bydluck

Recommended Posts

Witam,
namawiam moją połówkę na zestaw stereo. Aktualnie słuchamy muzy na soundbarze Dali Katch One + subie SVS SB-1000, ale mając wcześniej styczność ze stereo nie jestem zadowolony. Pomieszczenie odsłuchowe to salon 20m2 do którego wejście jest wzdłuż ściany przy której miałyby być ustawione kolumny. Dobrze by było nie musieć jakoś bardzo odsuwać kolumn od ściany, w sensie że im bliżej, tym lepiej, ale niekoniecznie miałyby stać tuż pod ścianą. Najczęściej słuchana muzyka do elektronika, rock, pop, czasem coś cięższego. Od jakiegoś czasu próbuję posłuchać kolumn Melodika BL40 MK3, najchętniej z NAD C356 BEE, ale ciężko o to, więc rozglądam się za innymi pomysłami i stąd pytanie do Was - na jakie kolumny i wzmacniacze zwrócić uwagę? Czy Pylon Pearl 27 by się nadawały? Zawsze kusił mnie też Rotel RA-980BX, bo gdzieś tam mi się rzuciło w oczy że fajne, a do tego podoba mi się jego wygląd, ale minusem byłby brak pilota. Ale oczywiście nie skupiajcie się tylko na tym co rozważam, rzucajcie pomysłami. Biorę pod uwagę zakup nowego sprzętu jak i używanego.
I taka sprawa przy okazji - co by trzeba dokupić żeby posłuchać na takim zestawie muzy ze smartfona? Ja to bym i tak kombinował raczej, żeby podłączyć to do gramofonu, kompa itd., ale dla niej ważne jest żeby nie utracić możliwości puszczania muzy z dłoni ;) Tutaj nie wymagam fajerwerków, niech by tylko było tak fajnie, jak na soundbarze, jakaś najtańsza opcja, albo jakaś fajna cena/jakość żeby odpalić muzę ze Spotify, ew. Tidala.
Gdyby jeszcze jakimś cudem była opcja odsłuchu w Zielonej Górze albo z doskoku w Poznaniu, to już w ogóle ekstra.
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rzeczywiście ciężko będzie teraz o melodiki i NADa. Z alternatyw Pylon jest bardzo ciekawą opcją z niedrogich kolumn, można też zerknąć na Heco Aurora 700 i Q Acoustic 3050i. Co do wzmacniaczy to osobiście polecałbym Ci Quada Vena II lub w wersji play. Jest to dość ciepło grający wzmacniacz z dobrą dynamiką, bez problemu połączysz go z TV, komputerem i gramofonem. Ma też bluetooth, dodatkowo wersja play ma również zintegrowany odtwarzacz sieciowy, który pozwala odtwarzać muzykę z największych serwisów stremingowych oraz słuchać internetowych radiostacji. Zdecydowanie poprawia to jakość muzyki, którą zwykle odtwarzaliśmy ze smartfona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2022 o 13:16, Bydluck napisał:

Od jakiegoś czasu próbuję posłuchać kolumn Melodika BL40 MK3, najchętniej z NAD C356 BEE, ale ciężko o to, więc rozglądam się za innymi pomysłami i stąd pytanie do Was - na jakie kolumny i wzmacniacze zwrócić uwagę?

Jeżeli mieszkasz w pobliżu, to zapraszamy na odsłuch, mamy je na ekspozycji do odsłuchu. NAD niestety już od dłuższego czasu nie mamy, więc tutaj ciężko o takie zestawienie, z tej marki mamy NAD C368 ewentualnie, ale to jest jednak nieco inne brzmienie. Heco Aurora 700 jest dobrą propozycją i nie ma obaw na takiej powierzchni o ile akustyka nie płata figli w tym zakresie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...