Skocz do zawartości

Stereo do salonu 20m2 5-6k


KonradZz

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym wszystkich gorąco przywitać oraz podziękować za ewentualne odpowiedzi.

Noszę się z zamiarem kupna zestawu stereo do salonu 20m2 5x4m. Aktualnie posiadam głośniki Harman Kardon hkts 65 oraz amplituner avr161s. Pozostały mi one po przeprowadzce z poprzedniego mieszkania. Mieszkam w Zielonej Górze i niestety nie ma za wielu możliwości odsłuchu w różnych punktach. Na pewno gdzieś się wybiorę w tym celu ale najpierw chciałbym się ukierunkować na pare pozycji. Zestaw służyłby głównie do słuchania muzyki oraz podpięcia pod Tv. Słucham raczej wszystkiego poza rapem, największy sentyment mam do rocka.

Po przeczytaniu wielu wątków biorę pod uwagę Dali oberon 7, Heco aurora 700 oraz Klipsch rp260f. Czy są jakieś inne ciekawe kolumny w tym budżecie?

Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam możliwość kupienia nowego Denona PMA900-hne za 2900zl. Czy jest to dobra oferta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Każda z wymienionych kolumn brzmi wyraźnie inaczej, czasem nawet skrajnie inaczej (patrz Klipsch vs Aurora 700). Napisz proszę jakie brzmienie lubisz, na co zwracasz uwagę w muzyce, czy lubisz bardziej analityczne jaśniejsze brzmienie czy bardziej basowe itd itp :) Odsłuch wskazany ale na tej podstawie będzie nam łatwiej nakierować Cię na konkretne modele bo w tym budżecie można wymienić 10 modeli albo i więcej i nie wiele będzie z tego wynikało. Coś na pewno doradzimy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o to jakie brzmienie lubię. Lubię głębię, kiedy utwór rozlewa się po pomieszczeniu, bas musi być głęboki ale nie dudniący i nie zalewający innych pasm. Mój znajomy ma kolumny Heco victa 702 połączone z wzmacniaczem Denona, nie znam modelu. Grają one jak dla mnie nienajgorzej ale brakuje mi w nich detalu i dynamiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona tylko do Klipsch bym polecał z tej listy albo ewentualnie QAcustic 3050 i i Bronze 500 od Monitor Audio.

Druga opcja to Cambridge AXR 100 + wspomniane Heco Aurora 700 / Oberon 7 albo Acoustic energy AE 120

15 godzin temu, KonradZz napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o to jakie brzmienie lubię. Lubię głębię, kiedy utwór rozlewa się po pomieszczeniu, bas musi być głęboki ale nie dudniący i nie zalewający innych pasm. Mój znajomy ma kolumny Heco victa 702 połączone z wzmacniaczem Denona, nie znam modelu. Grają one jak dla mnie nienajgorzej ale brakuje mi w nich detalu i dynamiki.

No to Masz kilka ciekawych opcji powyżej do odsłuchu.

Zapytaj branże z forum o wypozyczenie sprzetu do domu. Sprawdzisz we własnych warunkach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 20:36, KonradZz napisał:

Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam możliwość kupienia nowego Denona PMA900-hne za 2900zl. Czy jest to dobra oferta?

Jak za tyle i z polskiej dystrybucji i nowy to daj znać gdzie za tyle sprzedają, to sami chętnie kupimy :) Bo serio jest to super oferta. Co do kolumn to możesz spojrzeć w stronę Bronze 500, ewentualnie jeszcze Fyne Audio F501 rzeczywiście na takim metrażu mogły by się sprawdzić, co oczywiście nie zmienia faktu, że też propozycje typu Acoustic Energy, czy Oberony również są bardzo dobre. Posłuchaj sobie 2-3 zestawy i będzie na pewno łatwiej nam wskazać Ci kierunek bardziej precyzyjniej, bo będziemy już bogatsi o to jak odbierałeś określone systemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu. Źródła były dwa jedno to Denon dra800h w drugie atoll sda200. Głośniki heco aurora 700, Dali oberon 7 i pylon audio diamond 28. Heco w jednym i drugim połączeniu odpadają, brak szczegółów, dźwięk jest męczący i tak jakby zlany. Dali wypadły super, ilość detali i dokładność, głęboki ale nie męczący bas generalnie wygrały. Różnica między denonem a atollem bardzo duża na korzyść atolla, jeszcze więcej szczegółów i większa dynamika. Jeśli chodzi o pylony to grały ciut gorzej od Dali a do tego są droższe także odpadają. Zastanawiam się teraz nad źródłem do Dali, czy jakbym połączył je np z Cambridge cxa80 to zagrają jeszcze lepiej? Jeśli tak to jaką polecacie do niego dostawkę aby mieć funkcje sieciowe? I ostatnie pytanie czy Dali oberon 7 grają podobnie do Dali zensor 7? Te drugie można dostać używane w przyzwoitych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor vs Oberon to nieco inne kolumny. Oberony otrzymały obszerniejszy bas i nieco więcej góry. Jeżeli pasowało Ci brzmienie Atoll, to Cambridge o ile jakieś cechy wspólne ma, o tyle jednak jest to nieco inne granie, bardziej z werwą, więc jak lubisz trochę rozbójniczy styl Atoll to chyba bym szukał w tej marce. A tak swoją drogą to DRA-800 w tej konfrontacji nie mógł wygrać, bo SDA200 jest prawie 3 x droższy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Cambridge da mi trochę więcej dynamiki i tak zwanego uderzenia? Przy Denonie był z tym bardzo duży problem, rozważałem nawet całkowitą rezygnację z tych kolumn ale atoll przyniósł tu dużą poprawę, stąd moje pytanie czy z cambidgem w tej kwestii będzie jeszcze lepiej? Chodzi mi tutaj o taki efekt zmiany dynamiki utworu i takiego momentu wow. Jak np w utworze nothing else matter. Jeśli chodzi o całą resztę w tych kolumnach tj detal, scena nie chciałbym z tego rezygnować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KonradZz napisał:

A czy Cambridge da mi trochę więcej dynamiki i tak zwanego uderzenia? Przy Denonie był z tym bardzo duży problem, rozważałem nawet całkowitą rezygnację z tych kolumn ale atoll przyniósł tu dużą poprawę, stąd moje pytanie czy z cambidgem w tej kwestii będzie jeszcze lepiej? Chodzi mi tutaj o taki efekt zmiany dynamiki utworu i takiego momentu wow. Jak np w utworze nothing else matter. Jeśli chodzi o całą resztę w tych kolumnach tj detal, scena nie chciałbym z tego rezygnować.

Zdecydowanie tak. DRA 800 a Cambridge CXA80 to znacznie lepsze granie.

Odsłuchaj CXA81. Tam nie ma przepaści względem starszego modelu. A da Ci obraz czy warto na niego polować. Czy ot jest to czego szukasz.

Połączenie Dali z Denonem od lat jest średnim pomysłem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KonradZz napisał:

A czy Cambridge da mi trochę więcej dynamiki i tak zwanego uderzenia? Przy Denonie był z tym bardzo duży problem, rozważałem nawet całkowitą rezygnację z tych kolumn ale atoll przyniósł tu dużą poprawę, stąd moje pytanie czy z cambidgem w tej kwestii będzie jeszcze lepiej? Chodzi mi tutaj o taki efekt zmiany dynamiki utworu i takiego momentu wow. Jak np w utworze nothing else matter. Jeśli chodzi o całą resztę w tych kolumnach tj detal, scena nie chciałbym z tego rezygnować.

W stosunku do Denona DRA-800H na pewno, ale w porównaniu do Atoll według mnie nie aż tyle, więc tutaj musiałbyś sprawdzić czy Ci to wystarczy, bo być może również Cię zadowoli. Z tańszych alternatyw w Atoll masz IN100 Signature (najbardziej optymalny cenowo, bo IN80 jest niewiele tańszy, a gra słabiej). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KonradZz napisał:

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Mam w okolicy używanego nad c368 może sprzedający zgodziłby się z nim przyjechać podłączyć po moje kolumny ale tu moje pytanie czy warto to organizować? Czy dobrze ten wzmacniacz by się zgrał z Dali?

Zapytaj. Może być dobrze. Sam oceń.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...