Skocz do zawartości

Amplituner yamaha rx-v673


Jespers

Recommended Posts

Witajcie,
Mam dziwny problem z subwooferem, kupilem na probe subwoofer tannoy ts300. 

W dniu przyjścia zaczalem sie bawic starym subem i odłączyłem go, sprawdzilem sobie wejścia i go podlaczylem. Niestety jakos dziwnie cicho zaczal grac, więc myslalem ze to wina kabla, niestety po wymianie kabla to samo. Podlaczylem dzisiaj tego tannoy ts300 i to samo, gra bardzo cicho. Probowalen resetowac ustawienia do fabrycznych w amplitunerze, zwiekszalem jego glosnosc w ustawieniach, ale ciagle to samo.. Wiecie o co moze chodzic? Próbowałem podłączyć w amplitunerze pod subwoofer 1 oraz 2 ale to samo. Jak podlaczam go pod audio out to gra duzo glosniej.
Amplituner yamaha rx-v673

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej gral dobrze, nie zmieniałem nic w ustawieniach. Ogólnie jak robie test tone, to wtedy gra bardzo cicho, podczas muzyki tez nie jest slyszalny praktycznie.  Wcześniej bass byl super, a teraz tragedia.. Ustawione mam np max +10 db zeby go w ogole slyszec. 

Jak jest ustawiony na 0db, czyli jak reszta glosnikow to nie slychac go w ogole. 

Edytowano przez Jespers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2022 o 19:34, Jespers napisał:

Wczesniej gral dobrze, nie zmieniałem nic w ustawieniach. Ogólnie jak robie test tone, to wtedy gra bardzo cicho, podczas muzyki tez nie jest slyszalny praktycznie.

To akurat normalne.

Kalibracja zrobiona?

Czy masz włączonego suba w muzyce stereo?

To na pewno kwestia ustawień.

Możesz zrobić zdjęcia menu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To akurat normalne.

Kalibracja zrobiona?

Czy masz włączonego suba w muzyce stereo?

To na pewno kwestia ustawień.

Możesz zrobić zdjęcia menu.

Piotr

Tak, robiłem kalibrację. Na pewno dziwna sprawa z tym, że za kazdym razem kalibracja ustawia mi suba na -7DB, muszę ręcznie poprawiać, to na 0db, bo przy tych -7 DB, to nie slyszę go wcale.

Ogólnie jak podłączyłem suba  tannoy ts300, to na maksymalnych ustawieniach jego grał tak jak powinien, jednak no ścian nie przesuwał (na moje powinien, bo mam pokój 15m2)
Ogólnie zauważyłem, że jak tylko trochę zacznę zmniejszac głośność na subie (tannoy ts300) ,to raptownie traci swoją głośność i przy ustawieniu pokrętła na polowie, juz praktycznie go nie slychac.

Ale po podłączeniu starego to ten dźwięk jest ledwo slyszalny, no na pewno nie to co było wcześniej.. Zdecydowanie coś jest nie tak.

Muzyke odpalałem na różne sposoby - przez radio w różnych programach dźwiękowych amplitunera (5.1, straight, 2.1 i inne), przez TV (dźwięk przez kabel optyczny, na tv ustawione wyjscie dzwieku optyczne)

Zdjęcia z menu mogę przesłać potem, ale chyba szukałem już wszędzie i wszystko próbowałem ustawiac. Crossover na 80, głośność na 0db, odległość suba ustawiałem i na 0 i tak jak reszte na 2m (tyle ustawila kalibracja). Nie wiem czego i gdzie jeszcze mogę szukać? Rozwala mnie ten temat, tym bardizej, że nic w nim nie grzebałem, po prostu po grzebaniu zaczął słabo grać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



33 minuty temu, Jespers napisał:




Tak, robiłem kalibrację. Na pewno dziwna sprawa z tym, że za kazdym razem kalibracja ustawia mi suba na -7DB, muszę ręcznie poprawiać, to na 0db, bo przy tych -7 DB, to nie slyszę go wcale.






subwoofer stoi w złym miejscu.




 





39 minut temu, Jespers napisał:




Tak, robiłem kalibrację. Na pewno dziwna sprawa z tym, że za kazdym razem kalibracja ustawia mi suba na -7DB, muszę ręcznie poprawiać, to na 0db, bo przy tych -7 DB, to nie slyszę go wcale.






ten punkt pokazuje, że subwoofer jest w złym miejscu. Algorytm go ścina ponieważ mikrofon odbiera zbyt duże podbicie w pewnych zakresach.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

 

 


subwoofer stoi w złym miejscu.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


ten punkt pokazuje, że subwoofer jest w złym miejscu. Algorytm go ścina ponieważ mikrofon odbiera zbyt duże podbicie w pewnych zakresach.

 

 

 

 

 

Ogólnie stoi cały czas w tym samym miejscu - obok kolumny frontowej prawej i amplitunera. Nie jest otoczony niczym, od kolumny jest nieduża przestrzeń. Może to mieć wpływ na ten problem? Nawet jeżeli podłączałem inne suby w innych miejscach (na wolnej przestrzeni) ? Czy ta kalibracja, gdzieś systemowo go odcina i nie moge teog poprawić w ustawieniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jespers napisał:

Ogólnie stoi cały czas w tym samym miejscu - obok kolumny frontowej prawej i amplitunera. Nie jest otoczony niczym, od kolumny jest nieduża przestrzeń. Może to mieć wpływ na ten problem? Nawet jeżeli podłączałem inne suby w innych miejscach (na wolnej przestrzeni) ? Czy ta kalibracja, gdzieś systemowo go odcina i nie moge teog poprawić w ustawieniach?

spróbuj go postawić w innych miejscach i na nowo zrób pomiary. Na forum był nawet opis jak znaleźć prawidłowe ustawienie dla subwoofera. W skrócie, stawiasz go tam gdzie siedzisz i potem na czworakach chodzisz po pomieszczeniu i szukasz miejsca gdzie słyszysz go najlepiej. Tam powinien stać subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

spróbuj go postawić w innych miejscach i na nowo zrób pomiary. Na forum był nawet opis jak znaleźć prawidłowe ustawienie dla subwoofera. W skrócie, stawiasz go tam gdzie siedzisz i potem na czworakach chodzisz po pomieszczeniu i szukasz miejsca gdzie słyszysz go najlepiej. Tam powinien stać subwoofer.

Oczywiście zrobię tak, jednak wcześniej stał w tym samym miejscu i spadek jest bardzo zauważalny, więc raczej nie rozwiąże to problemu cichego subwoofera. Pewnie przyniesie jakiś efekt, ale wątpie by podniosło to jego moc o 200% 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jespers napisał:

Oczywiście zrobię tak, jednak wcześniej stał w tym samym miejscu i spadek jest bardzo zauważalny, więc raczej nie rozwiąże to problemu cichego subwoofera. Pewnie przyniesie jakiś efekt, ale wątpie by podniosło to jego moc o 200% 

ciężko mi powiedzieć co się stało. Opcje są w sumie trzy na ten moment:

  1. coś się zmieniło w pomieszczeniu
  2. subwoofer uległ uszkodzeniu
  3. amplituner uległ uszkodzeniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

ciężko mi powiedzieć co się stało. Opcje są w sumie trzy na ten moment:

  1. coś się zmieniło w pomieszczeniu
  2. subwoofer uległ uszkodzeniu
  3. amplituner uległ uszkodzeniu

Jak już to obstawiam to ostatnie, bo na dwóch subwooferach jest to samo. W pomieszczeniu raczej nic się nie zmieniło na tyle, by aż tak pogorszyć jakość grania samego suba.

Pytanie, czy jest coś w tym amplitunerze, co mogło się zepsuć, że wpłyneło to na głośność suba ? I to przy sub 1 oraz 2. Tak jak wcześniej pisałem, przy podłaczeniu go pod audio out, grał dużo głośniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jespers napisał:

Jak już to obstawiam to ostatnie, bo na dwóch subwooferach jest to samo.

Tego nie wiemy ale amplituner masz leciwy, to fakt.

 

3 minuty temu, Jespers napisał:

W pomieszczeniu raczej nic się nie zmieniło na tyle, by aż tak pogorszyć jakość grania samego suba.

tutaj można się zdziwić. U znajomego nagle dźwięk zaczął być całkowicie odmienny, odpowiadał za to karton po przesyłce postawiony w rogu. Dlatego napisałem - sprawdź. Każde pomieszczenie jest inne.

 

3 minuty temu, Jespers napisał:

Pytanie, czy jest coś w tym amplitunerze, co mogło się zepsuć, że wpłyneło to na głośność suba ? I to przy sub 1 oraz 2.

w tym modelu nie ma znaczenia z którego gniazda subwoofera korzystasz. Tam po prostu jest sygnał w środku rozdzielony i nie ma to znaczenia.

3 minuty temu, Jespers napisał:

Tak jak wcześniej pisałem, przy podłaczeniu go pod audio out, grał dużo głośniej.

zapewne audio out daje wyższy poziom sygnału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...