Skocz do zawartości

Problem z głośnikami ciąg dalszy.


Rafalik

Recommended Posts

Witam. Ostatnio otworzyłem temat mając problem z głośnikami nowej serii quadral chromium style. Teraz myślę że problemów ciąg dalszy. Mianowicie jak na moje ucho dziwnie zachowują się głośniki sourrond. Przy ogladaniu dama dolby atmos przy damie basu głośniki  zaczynają sam nie wiem jak to opisać.  Zamieszczam krótkie wideo  i dla porównania jeszcze jedno wideo z innym glosnikiem też  od quadral . Ten same demo ten sam plik itd. Moim zdaniem ten stary głośnik zachowuje się poprawnie. Sprawdzałem też na klipsch i też normalnie. Wie ktoś o co chodzi? Napędzane marantz 7015. Kalibrowane audyssey. Sourand ustawione na małe.   Edytowano przez Rafalik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jest to samo co miałeś na tym froncie.

Mówiłeś że tam występowało to na jednym i będzie serwis. Tu jest to samo.

Może to jakieś po serwisowe sztuki?

Z drugiej strony mam to samo Demo i powiem Ci że nie bardzo rozumiem jak w tym momencie te tyły Ci tak chodzą.

Na pewno sa ustawione na small?

Bo u mnie słychać je super ale nie mają takich wychyłów.

I zadne nie trzeszczały.

Tu na pewno znowu serwis.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiła na duże. Chyba jest 250 hz

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No tu jest to samo co miałeś na tym froncie.

Mówiłeś że tam występowało to na jednym i będzie serwis. Tu jest to samo.

Może to jakieś po serwisowe sztuki?

Z drugiej strony mam to samo Demo i powiem Ci że nie bardzo rozumiem jak w tym momencie te tyły Ci tak chodzą.

Na pewno sa ustawione na small?

Bo u mnie słychać je super ale nie mają takich wychyłów.

I zadne nie trzeszczały.

Tu na pewno znowu serwis.

Piotr

Możliwy problem  z amplitunerem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafalik napisał:

Sourand mam 40 hz

moim zdaniem to zdecydowanie za mało, ja u mnie mam 250Hz, ale inne głośniki, w każdym bądź razie 40Hz to dość nisko jak na te monitorki (chociaż producent deklaruje pasmo od 42Hz), spróbuj ustawić na 80Hz, zobaczysz czy to coś zmieni, nawet ten drugi filmik moim zdaniem te membrany też nieźle "szaleją". Ale skoro piszesz że na Klipsch-ach jest OK to coś dziwna sprawa z tymi Chromium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek72 napisał:

moim zdaniem to zdecydowanie za mało, ja u mnie mam 250Hz, ale inne głośniki, w każdym bądź razie 40Hz to dość nisko jak na te monitorki (chociaż producent deklaruje pasmo od 42Hz), spróbuj ustawić na 80Hz, zobaczysz czy to coś zmieni, nawet ten drugi filmik moim zdaniem te membrany też nieźle "szaleją". Ale skoro piszesz że na Klipsch-ach jest OK to coś dziwna sprawa z tymi Chromium.

Dałem  na 60 hz i jest normalnie. Teraz pytanie czy wszystko z tymi quadralami ok jest. ???? Czy przy 40 hz na tych glosniczkach to normalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według producenta jak wcześniej pisałem pasmo dla tych głośników zaczyna się od 42Hz, ale raczej powinno to działać tak, że głośniki po prostu nie przenoszą poniżej tej częstotliwości. Gdybyś je podłączył pod wzmacniacz bez regulacji odcięcia to poniżej swoich możliwości po prostu nie zagrają, ale te wibracje i stuki moim zdaniem to trochę dziwna sprawa. Możesz wrzucić zdjęcia korekcji Audyssey i poziomów dla głośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek72 napisał:

Według producenta jak wcześniej pisałem pasmo dla tych głośników zaczyna się od 42Hz, ale raczej powinno to działać tak, że głośniki po prostu nie przenoszą poniżej tej częstotliwości. Gdybyś je podłączył pod wzmacniacz bez regulacji odcięcia to poniżej swoich możliwości po prostu nie zagrają, ale te wibracje i stuki moim zdaniem to trochę dziwna sprawa. Możesz wrzucić zdjęcia korekcji Audyssey i poziomów dla głośników?

 

16615866041268400712414602429740.jpg

16615867105451671094775757558392.jpg

16615867532143267719932353887353.jpg

3 godziny temu, tomek72 napisał:

Według producenta jak wcześniej pisałem pasmo dla tych głośników zaczyna się od 42Hz, ale raczej powinno to działać tak, że głośniki po prostu nie przenoszą poniżej tej częstotliwości. Gdybyś je podłączył pod wzmacniacz bez regulacji odcięcia to poniżej swoich możliwości po prostu nie zagrają, ale te wibracje i stuki moim zdaniem to trochę dziwna sprawa. Możesz wrzucić zdjęcia korekcji Audyssey i poziomów dla głośników?

Dla sourand sam ustawiłem na 60 hz i jest normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Miałem tu już nie pisać bo za słabe nerwy mam co do niektórych, ale problem mi wygląda tak jak opisany w linku niżej. Swoje zdanie tam wyraziłem, dłuższa zabawa u Ciebie bez zmiany ustawień właśnie tak by się skończyła.

 

Taki coś możliwe jest? Jakie wnioski? Amplituner winny czy jakość głośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raflik to teraz tak:

1. jak pisze @Butler w wątku który przytoczył "40Hz to zdecydowanie za nisko" na te głośniki, odniesiemy się do zaleceń (o ile dobrze pamiętam) THX i ustaw odcięcie na 80Hz

zanim to zrobisz z obecnej konfiguracji zrób fotki:

2. prosiłem o zdjęcie korekcji Audyssey - krok po kroku - Setup > Głośniki > Ustawienia Audyssey > Sprawdzenie wyników > Korektory i tam będzie Reference i Flat, w każdej opcji możesz wyświetlić ustawienie korekcji dla każdej pary głośników i centralnego

3. dałeś zdjęcie Głośniki > Sygnał testu, daj zdjęcie z ustawień Audyssey, czyli jak wyżej tylko zamiast Korektory wyświetl Poziomy

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

Taki coś możliwe jest? Jakie wnioski? Amplituner winny czy jakość głośników?

przeczytaj i wszystko jasne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek72 napisał:

@raflik to teraz tak:

1. jak pisze @Butler w wątku który przytoczył "40Hz to zdecydowanie za nisko" na te głośniki, odniesiemy się do zaleceń (o ile dobrze pamiętam) THX i ustaw odcięcie na 80Hz

zanim to zrobisz z obecnej konfiguracji zrób fotki:

2. prosiłem o zdjęcie korekcji Audyssey - krok po kroku - Setup > Głośniki > Ustawienia Audyssey > Sprawdzenie wyników > Korektory i tam będzie Reference i Flat, w każdej opcji możesz wyświetlić ustawienie korekcji dla każdej pary głośników i centralnego

3. dałeś zdjęcie Głośniki > Sygnał testu, daj zdjęcie z ustawień Audyssey, czyli jak wyżej tylko zamiast Korektory wyświetl Poziomy

przeczytaj i wszystko jasne

Tak to wygląda:

16615916282693044888075418733560.jpg

16615916595802911555760203001267.jpg

16615916866294133216195687836709.jpg

16615917187494447764226357461201.jpg

16615917380029050720344306441912.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda w miarę OK, jedyne co możesz zrobić to ustawić odcięcie na wszystkich głośnikach oprócz frontowych (bo nie wiem dlaczego centralny masz na pełne pasmo) na 80Hz i zobaczysz.

Nie jestem do końca pewien, ale czy nie powinno być tak że jak korekcja podbija jakąś częstotliwość to niejako automatycznie obniża poziom o taką wartość na danym głośniku, ja jak sprawdzałem u siebie to takie odniosłem wrażenie, że np. głośnik FL został skorygowany o +5dB na 150Hz, a jego poziom ustawił mi na -5dB myślę że chodzi o to żeby nie przesterować w tej częstotliwości, a np. u Ciebie SL ustawiło poziom na +1dB i "podbiło" w niektórych zakresach pasma jak dobrze widzę o +6dB ? Może ktoś kto jest bardziej doświadczony np. @Butler mógłby to wyjaśnić bo może mój kierunek rozumowania jest błędny w końcu poziomy mają wyrównać - skompensować różnice w głośności, ale być może jest tu jakiś związek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2022 o 08:54, Rafalik napisał:

Miałeś te 35?

nie

Dnia 26.08.2022 o 08:57, Rafalik napisał:

Ustawiła na duże. Chyba jest 250 hz

Możliwy problem  z amplitunerem?

Hmmm. No powiem tak teraz bym tego nie wykluczał. A jak kolumny zamienisz miejscami? Ten c gra dobrze to będzie grał źle?

Dnia 26.08.2022 o 19:01, Rafalik napisał:

Dałem  na 60 hz i jest normalnie. Teraz pytanie czy wszystko z tymi quadralami ok jest. ???? Czy przy 40 hz na tych glosniczkach to normalne. 

Prosta sprawa. Jeśli na jednym tak jest na drugim nie to nie.

A co z frontami poszły na serwis?

Tam tyły wyglądają na podbite w zakresie basowym. Zdecydowanie daj wyżej odcięcie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

nie

Hmmm. No powiem tak teraz bym tego nie wykluczał. A jak kolumny zamienisz miejscami? Ten c gra dobrze to będzie grał źle?

Prosta sprawa. Jeśli na jednym tak jest na drugim nie to nie.

A co z frontami poszły na serwis?

Tam tyły wyglądają na podbite w zakresie basowym. Zdecydowanie daj wyżej odcięcie.

Piotr

Front już po serwisie. Ciekawi mnie czy to jest normalna praca tych głośników przy 40 hz. Przy zamianie z drugim jest tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

nie

Hmmm. No powiem tak teraz bym tego nie wykluczał. A jak kolumny zamienisz miejscami? Ten c gra dobrze to będzie grał źle?

Prosta sprawa. Jeśli na jednym tak jest na drugim nie to nie.

A co z frontami poszły na serwis?

Tam tyły wyglądają na podbite w zakresie basowym. Zdecydowanie daj wyżej odcięcie.

Piotr

Dzisiaj znalazłem na wymienionym glosniku ślad punktowego wgniecenia i coś jakby mikro szczelinę. Czy to szkodzi w czymś? Czy to jest uszkodzenie głośnika? Mam już powoli dosyć .

20220829_170159.jpg

20220829_170210.jpg

20220829_170848.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafalik napisał:

Front już po serwisie. Ciekawi mnie czy to jest normalna praca tych głośników przy 40 hz. Przy zamianie z drugim jest tak samo.

Z drugim? Czyli cały czas ten sam kanał?

13 godzin temu, Rafalik napisał:

Dzisiaj znalazłem na wymienionym glosniku ślad punktowego wgniecenia i coś jakby mikro szczelinę. Czy to szkodzi w czymś? Czy to jest uszkodzenie głośnika? Mam już powoli dosyć .

nie widze tego na zdjęciach :/ Może za mały monitorek?

Ale w sensie po serwisie taki wrócił?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wgnieciony punkt. Ślepy to wymieniał. 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No to zdecydowanie odesłanie i reklamacja.

Uszkodzenie po ich stronie.

Z tym że ja nie widze tego na fotkach. Rozumiem ze real jest to widoczne.

Piotr

Te tylne też mi nie pasują. Coś jest z nimi nie tak. Dałem w nich bas na 60 hz. I jest dobrze. Tylko wkurza mnie to że muszę iść na kompromis stare i tańsze głośniki dają jakoś radę na 40 hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...