Skocz do zawartości

Klipsch RP 260F vs RP 280F Rp 6000 vs RP 8000 ewentualnie jaki wzmacniacz do tego.


Michał Gałązka

Recommended Posts

Witam, 

Powoli rozważam opcję przejścia na stereo.

Z góry napiszę, że tak naprawdę w tym wątku chcę porozmawiać tylko o Klipsch i i ustaleniu który model jest ciekawszy brzmieniowo ( spotkałem się z opiniami że modele mniejsze mają odrobinę ciekawszy dzwięk, nie wiem na ile to prawda na ile czyjaś auto sugestia ale właśnie to chcę zweryfikować) 

Na odsłuchy będę się umawiać pewnie za tydzień dwa, ale nie mam też tak wyczulonego ucha stąd chciałem spytać się Was o opinię.

Muzyka każda trochę elektronicznej, starego rocka.

Pomieszczenie ok 30m2 o wysokości jakieś 3,4m

Wzmacniacz jeszcze nie wybrany tu też chętnie dowiem się co polecacie
Budżet na wzmacniacz powiem 2000 zł i wolałbym mniej ale zdaję sobię sprawę, że skończy się ponad budżetem :)

wymagania co do wzmacniacza:  (może a nawet pewnie musi być używka )

-wejście optyczne mile widziane by podłączyć TV

-bt mile widziane

-wyjście na subwoofer obowiązkowe ( posiadam Klipsch RP112SW ) stąd też włączyłem do porównania starszą serię Rp260/280 bo wg mnie bardziej pasują wizualnie

- o streamingu nie marzę w tej cenie, zostanie dokupiony z czasem( póki co będzie musiało wystarczyć albo BT albo TV jako źródło dopóki nie dozbieram do streamera )

Teraz z głupich wymagań 

- by wzmacniacz miał szerokość tych 43 cm ( nie chcę żadnego mini wzmacniacza)
- by nie był sprzętem 20 letnim( tu sprzęt musi się podobać drugiej połówce)

Dlaczego pytam tylko o Klipscha ? Bo po prostu od lat marzyłem by mieć swojego Klipscha ale zawsze były inne priorytety :)

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch grają dźwiękiem dynamicznym i szczegółowym z mocniejszą górą. Tutaj polecałbym zwrócić uwagę na muzykalniejsze wzmacniacze.

W kwocie 2000zł miałbyś Tagę Harmony HTA600 lub dynamiczniejszą Taga Harmony HTA-700B v.3, którą mieliśmy okazję słuchać z RP6000F i było to na prawdę udane połączenie. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 niestety jestem z Gliwic. Oba wzmacniacze niestety nie posiadają wyjścia na subwoofer i oba są dość małe ( tu wymóg dziewczyny by była to ta najbardziej popularna szerokość )

A jesteście w stanie coś powiedzieć o podanych kolumnach ? Co byłoby Waszym wyborem ? Czy zawsze większe znaczy lepsze ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP 260F lepsza cena a brzmienie jak RP6000F, nie wiem tylko czy przy takim metrażu uciągną. Na 20m2 się sprawdzały. Onkyo 8250 to do nich bezpieczny wybór. Co do opinii że niższy model gra ciekawiej to potwierdzam. W tym metrażu lepiej zagrały 260-tki ale każde pomieszczenie jest inne.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Józef Herczek napisał:

RP 260F lepsza cena a brzmienie jak RP6000F, nie wiem tylko czy przy takim metrażu uciągną. Na 20m2 się sprawdzały. Onkyo 8250 to do nich bezpieczny wybór. Co do opinii że niższy model gra ciekawiej to potwierdzam. W tym metrażu lepiej zagrały 260-tki ale każde pomieszczenie jest inne.. 

a 260 porównywałeś z 280tkami ? Bo o praktycznie żadnej różnicy między starszym a nowszym modelem słyszałem właśnie a nie ukrywam, że wizualnie starszy mi się zdecydowanie bardziej podoba :)



No Onkyo jest gdzieś z tyłu głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spotkałem się z opinią, że biorąc pod uwagę, że od 250 do 280 jest ten sam wysokotonowy to 250 sobie nie radzi bo są zbyt małe głośniki niskotonowe, w 260 było już lepiej ale dopiero w 280 dół się zgrał bardziej z górą, ale też znów słyszałem, że gdzieś w gitarze lepiej sobie radziły 260 ze względu właśnie na mniejsze przetworniki. U mnie myślę ewentualny brak samego dołu zabezpieczy subwoofer rp112sw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, ale jak mówiłem nie mam jakiegoś wszukanego ucha, próbowałem sobie wmówić jakieś inne kolumny ( pewnie przesłucham heco aurora , kef q750 choć te kolumny wymagają jednak 4 odmowy wzmacniacz ) to jednak jak wspomniałem,  wizualnie są bardzo w mój gust i wiem, że jeśli kupię inne nawet lepiej grające to będę zawsze i tak patrzył w Klipsche  wiem, głupie ale co zrobić;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Przekrocz lekko budżet i z głowy

https://www.q21.pl/magnat-mr-750-czarny.html

Też właśnie znalazłem ten sprzęt;)  dlatego jak w głównym poście pisałem, liczę  siw z tym że dołożę  :)

 

36 minut temu, Fantomas napisał:

Pioneer SX-N30AE. Mam i go nie potrzebuję. Zmieścisz się w budżecie i jeszcze zostanie. Odbiór w Małopolsce. 

Dzięki bardzo ale już kilka sprzętów Pioneera miałem i chyba się wyleczyłem z niskiej półki Pioneera, miałem w sumie 4 różne amplitunery i stereo i kinowe w cenie do 3 tysiecy i dźwięk mi bardzo nie odpowiadał, zwłaszcza dół. Ale dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele RP 260 i 6000

Oraz RP 280 oraz 8000 to jest dokładnie to samo.

W sensie dzwiekowym. Zmieniono delikatnie design.

Dopiero seria 6000 II i 8000II ta nowa z teraz gra inaczej. Delikatnie inaczej. Na pewno nie adekwatnie do ceny.

Przez to że natłukli tych modeli aż nad to to RP 260 i 280 możesz kupic w znacznie niższej cenie.

Do tych kolumn pasują wzmacniacze ciepłe. Magnat MR 780, Atoll IN 80, niższe Denon

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Też właśnie znalazłem ten sprzęt;)  dlatego jak w głównym poście pisałem, liczę  siw z tym że dołożę  :)

 

Dzięki bardzo ale już kilka sprzętów Pioneera miałem i chyba się wyleczyłem z niskiej półki Pioneera, miałem w sumie 4 różne amplitunery i stereo i kinowe w cenie do 3 tysiecy i dźwięk mi bardzo nie odpowiadał, zwłaszcza dół. Ale dziękuję 

Magnat M750 to udany model ale spójrz jeszcze na MR780, który gra potężniej. Nie ma co prawda HDMI ale nie będzie problemu z podłączeniem TV, ponieważ posiada wejście optyczne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Q21 napisał:

Magnat M750 to udany model ale spójrz jeszcze na MR780, który gra potężniej. Nie ma co prawda HDMI ale nie będzie problemu z podłączeniem TV, ponieważ posiada wejście optyczne. 

 

a powiedzcie proszę jak odnieść się do tego, że 750 ma bt 5.0 a 780 4.0 ? oba widziałem aptx więc spoko, ale będzie jakaś odczuwalna różnica? Da się tak słuchać na co dzień? Pytam bo na amplitunerze yamaha rx-v479( tak wiem stary i niski model) różnica pomiędzy dźwiękiem przez BT a bezpośrednio przez spotify jest po prostu ogromna. Zdaję sobię sprawę, że Magnaty mają nowszy moduł BT plus mają aptxa więc pewnie brzmi to lepiej, dobrze myślę ?  Pytam, bo streamer dojdzie w późniejszym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Nie będzie spektakularnej różnicy między bluetooth. Jedno jest pewne, że bluetooth będzie cichszy względem podłączenia zewnętrznych urządzeń typu komputer, odtwarzacz CD itd.  Do samej jakości dźwięku nie ma się do czego przyczepić i będzie lepiej niż w Yamaszce RX-V479. 

 

super, to jest odpowiedź której oczekiwałem.

Wypowiecie się jeszczde na temat NAD C338 - moim głównym wymogiem jest funkcjonalność i ten chromecast w nim mnie bardzo przekonuje, zwłaszcza, że mam inne głośniki google i jestem jak widać czasem przymknąć na dźwięk kosztem funkcjonalności i wyglądu. 
Zwłaszcza, że porównujemy  to do aktualnego sprzętu czyli Yamaha RX-V479 Jamo studio 807 HCS 5.0 i Klipsch Rp112SW .

Czy NAD C338 + Klipsch RP( konkretny model do ustalenia) plus RP112SW  zagra w muzyce zauważalnie lepiej ? ( sub udało mi się ustawić tak, że z jego jestem bardzo zadowolony)
Lub ewentualnie Magnat MR + Klipsche ale rozumiem, że to polecicie jak nr 1 ale jak ma się zestawienie NAD Klipsch  i to wszystko względem Aktualnego sprzętu.


Dodam, że na kinie tu mi nie zależy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

a powiedzcie proszę jak odnieść się do tego, że 750 ma bt 5.0 a 780 4.0 ?

Kwestia wieku tych urzadzeń. MR 780 jest starszy. Normalna sprawa.

BT to BT nie wiem czy bym sięnad tym rozwodził.

NAD 338 nie pasuje do Klipsch. Dzwiek bedzie jasny. Konturowy, bas płytki,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Kwestia wieku tych urzadzeń. MR 780 jest starszy. Normalna sprawa.

BT to BT nie wiem czy bym sięnad tym rozwodził.

NAD 338 nie pasuje do Klipsch. Dzwiek bedzie jasny. Konturowy, bas płytki,

Piotr

Dzięki, odpuszczam Nada 

a co do BT to między wersjami jest ogromna różnica w dźwięku ( zwłaszcza, że Yamaha do którj porównuje ma już swoje lata więc mam wrażenie , że bt 4.0 lub jeszcze bardziej 5.0 z APTXem powinna zagrać zauważalnie lepiej . Nie ukrywam, że jest to mój priorytet bo jeszcze przed chwilą, chciałem zmienić tylko kolumny frontowe w kinie , finalnie okazuje się, że składam drugi zestaw by mieć pełne stereo stąd zależy mi na jakiejś bezprzewodowej formie przesyłu muzyki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli będziesz głównie słuchał na BT?

Bo powiem Ci że ja w którym sprzęcie go mam to nigdy nie korzystam zawsze idzie na off.

Jesli to jest dla Ciebie główne źrodło to obawiam się że musisz to sprawdzić sam.

Bo teoria to jedno a praktyka czy poznasz to druga sprawa.

Piotr

nie no ,docelowo będzie streamer, ale na początku  będzie albo to albo spotify z tv , czasem ngdy puszczam muzykę w tle , to nie ma dla mnie aż takiego znaczenia jego jakość. CD oraz gramofon też będą używane ale w moim przypadku najwięcej muzyki mogę słuchać dodatkowo, a nie tak by siąść i się nią rozkoszować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat MR780 + Klipsch RP260F mam w sali bilardowej i te głośniki grają nie tylko lepiej, ale przede wszystkim mocniejszym i głębszym oraz bardziej zróżnicowanym basem aniżeli Magnat Transpuls 1000 na którego byłem napalony jak szczerbaty na suchary patrząc na wielkość membrany i recenzje. Do muzyki EDM jak dla mnie Magnat + Klipsch jest idealnie. Jakbym w tym pomieszczeniu nie siedział raz na ruski to to wziąłbym RP280f lub jeszcze większe kolumny, a do tego Magnat MR900 lub MR1000.

W salonie mam Marantz PM7000N + Fyne F502 + Velodyne SPL1200 Ultra i jakby nie subwoofer to nie wiem czy nie wyżej stawiałbym powyższy bardziej budżetowy zestaw.

Przez wiele lat na forum ton dyskusji czy też preferencji nadawał jeden ze sprzedawców, który w ofercie nie miał Klipsch i ta marka była polecana od biedy tylko do kina domowego. Legendy o V'kach itp. Też się tego nasłuchałem i żałuję, bo pod moje gusty muzyczne to marka idealna, a jak sądzę nie tylko pod moje klimaty.

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja póki co sugeruje się miłością czysto wizualna ;) ale przeskakując z kina domowego na dość podstawowych kolumnach , myślę, że cokolwiek nie kupię to i tak będzie lepiej. A powiedz mi jak się te Klipsche zachowują przy jakiejś spokojniejszej muzyce? No i jak sobie radzą np przy Metallice ?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...