Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 5.1 i więcej


Bronsky

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję kina domowego w systemu 5.1 / 7.1

Obecnie używam wiekowego budżetowego Sony DAV DZ560 i zestawu Logitech z2300- ten dla mnie gra super 

Nie jestem jakimś wymagającym audiofilem 

Głównie pod filmy i czasem muzykę (rock/pop/dance)

 

Ważne by tyle kolumny były wysokie 

w oko wpadł mi taki zestaw Zestaw kina Onkyo TX-NR696 

Może coś innego zaproponujecie? 

 

Budżet do 7 tysięcy 

Edytowano przez Bronsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bronsky changed the title to Zestaw kina domowego 5.1 i więcej
2 minuty temu, eMBe napisał:

Jakiś konkretny powód?
Najlepiej jakbyś wrzucił jakiś rzut pokoju z wymiarami itp. w którym ma to kino stać. Też to może zadecydować o wyborze.

Chodzi mi o te tylne kolumny by dźwięk był emitowany mniej więcej na wysokości głowy słuchacza - ewentualnie jakieś podstawki. 

Ale widzę że wiekszosc zestawów ma te tylne głośniki podłogowe  - więc chyba nie ma to znaczenia 

pokój 4,5 x 4,5 m

Żadnych mebli oprócz stoika szklanego na TV i jednego fotela skórzanego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bronsky napisał:

Pioneer VSX-934 + TAGA HARMONY TAV-607+TSW90v4 5.1

to bliźniak Onkyo 696 (modelowo Onkyo chyba trochę młodsze, ale nie pamiętam jakie tam różnice były w funkcjonalności)

6 godzin temu, Bronsky napisał:

Żadnych mebli oprócz stoika szklanego na TV i jednego fotela skórzanego

jakiś dywan, wykładzina, kwiaty, bo jak to pomieszczenie będzie puste to obawiam się że z odbiciami nie wygrasz dopóki nie zrobisz adaptacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Tylne kolumny podłogowe stosuje się sporadycznie w niskobudżetowych zestawach kina.

Dziwne jest to co napisałeś. Ze wszystkich dostępnych opcji, podłogowce na surround są z reguły najdroższą i najbardziej efektywną opcją. Jak ktoś ma wystarczający metraż na postawienie kolumn oraz ma kasę na nie - to tak robi. Nie ma to nic wspólnego z niskobudżetowością zestawów kina.

Inna sprawa że to rzadkie rozwiązanie... To Wy proponujecie ludziom to czego finansowo oczekują, a więc z reguły właśnie co najwyżej tanie skrzyneczki a'la monitory i w 90% jest to wystarczające. In-wall to już w ogóle pomijacie. Ale jak ktoś jest świadomy że wykorzysta potencjał np. na koncerty wielokanałowe Feel Like Making LIVE! Bob James Trio, czy Live in Praga Hans Zimmer itd... Tu dopiero jest ukazywana prawdziwa strona nieupośledzonego systemu przez małe piardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 696 masz w bardzo dobrej cenie to ok. Ale jeśli to okolice 4K to nie warto bo masz juz nowy model 6100 albo jego odpowiednik Pioneer 935.

Ja także polecał bym szukać Yamahy 6A albo Denona X 2700 to głównie na zagranicznych portalach.

Zostaje w okolicach 3K na system 5.1

Szczerze to nieco mało.

Aurora 700 to kwota znacznie więcej,

Dalej Monitor Audio Bronze 200, Quadral Argentum 6000, Polk serii XT.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...