Skocz do zawartości

Musiccast EQ


Melafir

Recommended Posts

Hej.

Od niedawna jestem posiadaczem zestawu Yamaha r-n602 + Tesi 261. 

Po podłączeniu wszystkiego dźwięk działa więc przystąpiłem do instalacji MusicCasta.

Odpalając demo widzę gdzie mogę ustawić barwę dźwięku (bas/sopran) jak i dużo innych parametrów, natomiast jak się lacze ze sprzętem to pozostaje tylko głośność na głównym menu.

Gdzie mogę odblokować te funkcje?

Z góry dziękuję za pomoc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo że amplituner że średniej półki nie ma takiej podstawowej funkcji w aplikacji.

Czyli pozostaje wszystko ustawić zdalnie, a jak dźwięk będzie nieodpowiedni to jednak wycieczka do amplitunera. Jest szansa że dodadzą taką funkcję w aplikacji, czy to bardziej hardware amplitunera blokuje?

Oraz 2 pytanie, modyfikacja dźwięku (na przykład EQ w tv) będzie miał wpływ na barwe dźwięku w kolumnach przez amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ciekawe bo na amplitunerach AV dało się to zrobić :P

A racja! Bo tam sa analogowe potencjometry.

🐒

18 godzin temu, Melafir napisał:

Czyli pozostaje wszystko ustawić zdalnie, a jak dźwięk będzie nieodpowiedni to jednak wycieczka do amplitunera. Jest szansa że dodadzą taką funkcję w aplikacji, czy to bardziej hardware amplitunera blokuje?

Analogowe potencjometry nie zaczną się kręcić. Więc nie dodadzą.

18 godzin temu, Melafir napisał:

Oraz 2 pytanie, modyfikacja dźwięku (na przykład EQ w tv) będzie miał wpływ na barwe dźwięku w kolumnach przez amplituner?

Tak ale negatywny.

Juz samo źródło dzwieku z TV jest złe. Im bardziej je zmodyfikujesz będzie gorzej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. W tych modelach jest to rozwiązane na zasadzie płynnej regulacji w postaci klasycznego potencjometra, tak więc niestety nie uda się tego wprowadzić jako update. Czasem są pokrętła, które są w formie cyfrowej i wtedy jest również w aplikacji dostępna taka możliwość (z tego co pamiętam to np. Onkyo TX-8250 ma w ten sposób to zrealizowane). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kolejne pytanie:

Jak odpalam Spotify z aplikacji musiccast to nie mogę w ustawieniach wejść na ustawienie barwy dźwięku. Natomiast jak odpalę Spotify przez bluetooth też do amplitunera to już mam taką możliwość.

 

Z czego to wynika? Przecież i tu i tu mówimy o korekcie nie na amplitunerze ale na aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Cie wkurza?

10 godzin temu, Melafir napisał:

Właśnie zauważyłem jak w aplikacji Spotify mogę zmienić komunikację z wifi na bluetooth i wtedy jest ok. Oczywscie audiofilem nie jestem wiec na jakość nie narzekam. 

Wtedy wysyłasz zmodyfikowany dzwiek z  telefonu. Telefon jest źródłem a nie tylko pilotem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...