Skocz do zawartości

Wybór kolumn, 18m2, yamaha r-n602, 1500-2000zł


n7javik

Recommended Posts

Cześć i czołem,

 

Zmęczony dźwiękiem płynącym z soundbara z niższej półki postanowiłem poprawić audio w salonie. Audio pro a26 nie zdały egzaminu, dźwięk był płaski i brakowało w nim basu :) Kupiłem używany amplituner Yamaha r-n602 i planuję dokupić kolumny:

- pokój 18m2 ale wydłużony prostokąt (6x3m), odległość odsłuchu to jakieś 2 - 2,1 m, kolumny będą musiały stać dość blisko ściany, 10-20 cm, pół metra niestety nie przejdzie

- 50% filmy 50% muzyka

- jeżeli chodzi o brzmienie to nie orientuję się w terminach, ale słuchałem zestawu Ultima 40 i podobało mi się. Zależy mi na tym żeby dźwięk był przyjemny, nie drażnił i nie męczył przy długim słuchaniu.

- kwota to 1500-2000zł nowe lub używane, najlepiej w białym kolorze ale nie jest to konieczność

 

Pytanie czy przy takim metrażu i odległości odsłuchu iść w kolumny podłogowe czy podstawkowe? Obecnie na amazonie jest promocja na kolumny Polk Audio ES50, komplet wyszedłby 1750zł, rozważałem również kolumny Pylon Pearl 25 ale nie wiem czy nie będą za duże. Do kolumn podstawkowych dojdzie koszt standów, będę musiał uwzględnić to w cenie.

Poniżej rozkład pokoju,

pozdrawiam :)

 

projekt.thumb.png.03fab69ff5fdfde2df14939fecac90be.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, n7javik napisał:

rozważałem również kolumny Pylon Pearl 25

Jeżeli szukasz bardziej relaksującego brzmienia, to może warto wziąć pod uwagę Pylon Opal. Miałem kiedyś monitory z tej serii - w tej cenie bardzo przyjemna barwa (spokojniejsza i szlachetniejsza od Pearl). Oczywiście pod warunkiem, że Yamaha nie gra zbyt ciemno (nie znam jej, sądząc z opisu może się zgrać z Opalami). Ale to do muzyki. Do filmów chyba jednak lepsze będą "efekciarskie" (w porównaniu z Opalami) Pylon Pearl. Posłuchaj i oceń sam. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sprzet używany.

Z nowego kupisz coś pokroju tych Audio Pro. Może się wydawać na początku ok ale z czasem będzie brakowac. Mniej lub więcej.

Pearl 25 jest ok, liniowe kolumny ale może być lepiej w używanych.

ELAC F5.2, HEco Music Style 900 może model 500, Heco Metas XT 501,

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Zastanawiam się nad zwiększeniem budżetu do 2,7 - 2,8k  jednak musiałby to być sprzęt nowy, podłogówki ale nie za wielkie. Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia i odległość odsłuchu czy uzyskam w stosunku do Pylon Opal 20 znacząco lepszy dźwięk przy np.:

Elac F5.2, Indiana Line Tesi 561, Opal 23?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, n7javik napisał:

Dziękuję za podpowiedzi.

Zastanawiam się nad zwiększeniem budżetu do 2,7 - 2,8k  jednak musiałby to być sprzęt nowy, podłogówki ale nie za wielkie. Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia i odległość odsłuchu czy uzyskam w stosunku do Pylon Opal 20 znacząco lepszy dźwięk przy np.:

Elac F5.2, Indiana Line Tesi 561, Opal 23?

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-2-0-f6-2.html?gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3c4X_1opfnAWzFZKNH1FMMLpgcUaJ3Gaehwg_xLwwWtqF-5go6LIYkaApzeEALw_wcB

Jak musza być nowe

https://allegro.pl/oferta/heco-aurora-700-czarny-para-9629347991?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3eFE7IynNgGY_iXnp8jaN5Xm183uAm9ktSQM4DJKRT6Ex_867fGCYoaAvJyEALw_wcB

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...