Skocz do zawartości

Heco Aurora 700


Daniel Śląsk

Recommended Posts

Otwierasz kolumnę, patrzysz na zwrotnicę, szukasz PIERWSZEGO kondensatora który jest wpięty szeregowo pod wysokotonowy głośnik

Odczytujesz jego wartość uF, kupujesz kilka z mniejszą pojemnością i testujesz

To jest bezpieczniejsze niż wymiana głośnika. Bo wymieniając głośnik, musisz uwzględnić to w zwrotnicy.

"bawiąc się kondensatorem";) zmieniasz jedynie filtrację 

 

Czy gra jest warta świeczki? Moim zdaniem nie. Różnice jakie osiągniesz będą porównywalne z podbiciem wysokich tonów na wzmacniaczu 

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Heathen napisał:

Czy gra jest warta świeczki? Moim zdaniem nie. Różnice jakie osiągniesz będą porównywalne z podbiciem wysokich tonów na wzmacniaczu 

 

Proponuję najpierw to sprawdzić osobiście. Żadne "podbicie wysokich tonów" na wzmacniaczu nie wpłynęło tak na dźwięk tych kolumn jak wymiana przetwornika. Sprawdź, potem oceniaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj że zrozumieniem. Wymiana przetwornika da najwięcej ale wymaga zaprojektowania zwrotnicy!

To że pasuje do otworu i śrubek to za mało !

Ja odnosiłem sie do zabawy kondesatorem i podbijania wysokich na poziomie +6db bez wymiany głośnika.

A tyle można na wzmacniacz uzyskać.

 

 

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2022 o 05:18, Daniel Śląsk napisał:

Jakiego Ty dokonałbyś wyboru zatem, z czym zesparowałbyś Aurory aby dźwięk był bardziej szczegółowy? Mój pokój ma ok. 17m2, wystarczy że odkręcę wzmacniacz na godzinę 9 i w pokoju jest jak w dyskotece, bas w tych kolumnach potrafi zejść naprawdę nisko, kolumny mają również wysoką efektywność więc może stąd nie potrzebują aż tak wysokiej mocy... 

Na forum jest ogłoszenie z Quadral Rhodium za 1400. Miałem kilka Quadrali w tym monitory z tej serii Rhodium 200 i moim zdaniem zagrają lepiej i w twoim kierunku. Z Aurora 700 miałem identyczne odczucia jak Ty. Dla mnie grały basem, a potem dopiero skrajną górą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chudeusz09 napisał:

Polecam to samo i powtórzę - spróbuj tego zabiegu i wtedy się wypowiedz. 

Nie musisz mi nic polecać. Kilka kolumn zrobilem, kilka zmodernizowałem.

To że wymieniłeś przetwornik  i z nowego dzwieku jesteś zadowolony, nie mogę tego zanegować. 

Ale masz losowy rezultat, który nie uwzględnia chodzić średnicy podziału w przypadku nowego przetwornika.

Już kilka osob w tym wątku pisało,  wymiana przetwornika=modyfikacja zwrotnicy.

Polecam oddaj kolumnę na pomiary niech Ci profesjonaliści zmodyfikują zwrotnice przy tym nowym wysokotonowym, wtedy usłyszysz o czym mowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem , za to Ty sie okopales .

Bardzo możliwe że lepiej Ci się podoba góra teraz ale jeśli to jest takie proste ,może zacznij budować swoje autorskie paczki i ładować w pudła co ci pod rękę wpadnie . Są jakieś zasady które warto stosować.

By to nie dawno temat podwieszonych kolumn podłogowych pod sufitem i ludziom to gra czemu nie (naturalnie mozna opierać się na własnym słuchu i upodobaniach ) 

Dlatego czasem warto posłuchać innych a może będzie jeszcze lepiej , bo to chcesz osiągnąć , prawda? 

Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudeusz09 napisał:

Opisałem własne wrażenia z odsłuchu. Jeśli czegoś nadal nie rozumiesz to nie wytłumaczę jaśniej. 

Ze jest lepiej to super 👍 

Ale to co chłopaki piszą że warto zmierzyć, to nie jest głupie. Szansa żeby się wstrzelić z innym głośnikiem wielka nie jest, ale może akurat... Zostanie dla potomności z pomiarami. 

Finalnie i tak najważniejsze zeby się podobało 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista sprawa, że właśnie to chcę osiągnąć - czyli lepsze brzmienie i po raz kolejny powtarzam, że nie kwestionuję Twojej wiedzy, bo widzę jakbyś traktował moje wypowiedzi jako atak, a tak nie jest. Nigdzie nie napisałem, że to proste i nie mam zamiaru składać zestawów ani z "czego popadanie" ani z niczego innego ;). Sprowadzasz to niepotrzebnie do absurdu i skrajności. Znalazłem temat, w którym ktoś kto zna się na temacie lepiej niż ja zrobił podmianę przetworników i zastosowałem ją u siebie. Własne odczucia z odsłuchu opisałem. Czy zagra to lepiej po modyfikacji zwrotnicy? Nie mam pojęcia, bo nie mam odpowiedniej wiedzy. Na tą chwilę gra to na mój słuch lepiej. 

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ze jest lepiej to super 👍 

Ale to co chłopaki piszą że warto zmierzyć, to nie jest głupie. Szansa żeby się wstrzelić z innym głośnikiem wielka nie jest, ale może akurat... Zostanie dla potomności z pomiarami. 

Finalnie i tak najważniejsze zeby się podobało 

Jasna sprawa, nie twierdzę, że osiągnąłem max zadowolenia, bo to chyba nigdy nie nastąpi 😉. Nie dysponuje jednak ani sprzętem ani wiedzą żeby dokonać pomiarów i ewentualnych zmian w zwrotnicy. Jeśli sprowadza się to do podmiany kondensatora to pokusiłbym się i o taką zmianę. Tu jednak trzeba jasno zaznaczyć, że jest to na tyle duża ingerencja w kolumny, że tracimy gwarancję. Przy wymianie przetwornika nie tracimy nic, prócz ewentualnie czasu jeśli granie nowych głośników będzie mało zadowalające. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2022 o 09:23, chudeusz09 napisał:

Tu jednak trzeba jasno zaznaczyć, że jest to na tyle duża ingerencja w kolumny, że tracimy gwarancję. Przy wymianie przetwornika nie tracimy nic, prócz ewentualnie czasu jeśli granie nowych głośników będzie mało zadowalające. 

Na tyle zaciekawiłeś tym tematem, że niejeden może się pokusić o podmiankę. Może ktoś skorzysta.

Dnia 9.10.2022 o 09:23, marcinmarcin napisał:

Szansa żeby się wstrzelić z innym głośnikiem wielka nie jest, ale może akurat..

Kolega pisze że przeczytał gdzies ze ktos tak zrobił juz wcześniej. Byc moze ten ktoś ogarnął temat od strony "technicznej" i wyszło że zbedna jest ingerencja w zwrotnice, bo duzego zysku nie ma a głośnik "wstrzelił" sie w parametry układu. Nie wiemy tego... tak że tego... ;)

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Było to poruszane nie raz na naszym forum. W sensie wymiana tweeta w aurora. Jak się podoba ludziom, to po co drazyc? 

Zakupiłem te głośniki więc jak tylko zamontuje podziele się z Wami opinią, miałem kiedyś doświadczenia w modyfikacji Bolero 200 i faktycznie wymiana elektrolitów na Jantzeny przyniosła o niebo lepszy dźwięk (modyfikacja w oparciu o sprawdzone źródło) ale to i tak nie było to co tygrysy lubią najbardziej 😉, nie wiem jaka jest efektywność tego oryginalnego tweetera ale skoro podmianka przynosi takie rezultaty zakładam że musi być wyższa, zobaczymy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Daniel Śląsk napisał:

Wygląda jak inbus ale inbusem to zupełnie nie jest, w środku jest wklęsłe i okrągłe

Ja bym najpierw dopasował rozmiar inbusa, a nastepnie w imadło go (inbus) i odpowiednim wiertłem spróbował nawiercić w nim (inbus-ie) odpowiednią wklęsłość.

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...