Skocz do zawartości

Heco Aurora 700


Daniel Śląsk

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Panowie zakupiłem tweetery SEAS 27TFF (H0831-06), zamontowałem i powiem szczerze że jestem w ciężkim szoku jak to gra, oczywiście in plus, jak wcześniej tutaj padło stwierdzenie od innego posiadacza tych głośników właściwie wszystko uległo poprawie (scena, detaliczność, dynamika),,z chęcią pokopał bym w zwrotnicy ale nie dysponuje schematem tych zwrotnic, jeśli ktoś takowy posiada to chętnie przygarnę 🙂, a w temacie Seasow, warte każdej wydanej złotówki i różnica naprawdę jest odczuwalna, polecam wszystkim posiadaczom heco 700, wymiana obu tweeterow to 20 min. 

20221013_215603.jpg

Screenshot_20221014-065457_Chrome.jpg

Edytowano przez Daniel Śląsk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel Śląsk napisał:

Dzień dobry, 

Panowie zakupiłem tweetery SEAS 27TFF (H0831-06), zamontowałem i powiem szczerze że jestem w ciężkim szoku jak to gra, oczywiście in plus, jak wcześniej tutaj padło stwierdzenie od innego posiadacza tych głośników właściwie wszystko uległo poprawie (scena, detaliczność, dynamika),,z chęcią pokopał bym w zwrotnicy ale nie dysponuje schematem tych zwrotnic, jeśli ktoś takowy posiada to chętnie przygarnę 🙂, a w temacie Seasow, warte każdej wydanej złotówki i różnica naprawdę jest odczuwalna, polecam wszystkim posiadaczom heco 700, wymiana obu tweeterow to 20 min. 

20221013_215603.jpg

 

Jeden komentarz, podłóż coś pod seasa (piankę po obwodzie) by jego front zlicować z obudową.

Teraz ewidentnie jest w środku, co powoduje że na tej krawędzi następuje załamanie fali.

No i druga istotna kwestia będzie lepiej wyglądać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heathen napisał:

Jeden komentarz, podłóż coś pod seasa (piankę po obwodzie) by jego front zlicować z obudową.

Teraz ewidentnie jest w środku, co powoduje że na tej krawędzi następuje załamanie fali.

No i druga istotna kwestia będzie lepiej wyglądać:)

To prawda ale wczoraj nie mogłem się już doczekać i na szybko poleciały w otwory 🤣, ale to słuszna uwaga 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Heathen napisał:

Jeden komentarz, podłóż coś pod seasa (piankę po obwodzie) by jego front zlicować z obudową.

Teraz ewidentnie jest w środku, co powoduje że na tej krawędzi następuje załamanie fali.

No i druga istotna kwestia będzie lepiej wyglądać:)

Naprawdę poza estetyką ma to wpływ na brzmienie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak położenie przetwornika (czy jest zlicowany z frontem czy nie), a nawet pochylenie kolumny (zgranie fazowe)  uwzględnia się przy projektowaniu zwrotnicy.

Oczywiście widać to na pomiarach, w muzyce nie do wyłapania;) (chyba że na topowym sprzęcie)

Każda składowa w końcowym rozrachunku wpływa na dźwięk, można losowe przetworniki w  gotowej obudowie z alliexpres zamontować i podłączyć do uniwersalnej zwrotnicy. Ale rezultat wtedy będzie totalnie nieprzewidywalny.

To wszystko jest projektowane, liczone  by było jak najlepiej!

 

Tu możesz poczytać przykładowy temat, gdzie jest to omówione

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3242796.html

Dlatego chyba już zaczynasz rozumieć, skąd moje nastawienie do "randomowych" modyfikacji.

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heathen napisał:

Tak położenie przetwornika (czy jest zlicowany z frontem czy nie), a nawet pochylenie kolumny (zgranie fazowe)  uwzględnia się przy projektowaniu zwrotnicy.

Oczywiście widać to na pomiarach, w muzyce nie do wyłapania;) (chyba że na topowym sprzęcie)

Każda składowa w końcowym rozrachunku wpływa na dźwięk, można losowe przetworniki w  gotowej obudowie z alliexpres zamontować i podłączyć do uniwersalnej zwrotnicy. Ale rezultat wtedy będzie totalnie nieprzewidywalny.

To wszystko jest projektowane, liczone  by było jak najlepiej!

 

Tu możesz poczytać przykładowy temat, gdzie jest to omówione

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3242796.html

Dlatego chyba już zaczynasz rozumieć, skąd moje nastawienie do "randomowych" modyfikacji.

 

Nie sposob sie tutaj nie zgodzic ale ciezko tez ustalic cos rzetelnego gdyz nie moglem znalezc informacji na temat oryginalnego tweetera Heco (ht 30 kf-ge 470 fed), szukajc w google po nazwie pokazuje ale jakies inne podobne glosniki , ja mysle ze to 8Ohm ale moge sie mylic, SEASY maja 92dB skutecznosci, wiec albo impedancja 6Ohm sprawia ze sa glosniejsze i zapewne dlatego sa albo sama efektywnosc jest lepsza nic w HECO, albo oba warianty impedancja + efektywnosc na korzysc SEAS ale wyjsciowo dla wzmacniacza mysle ze ta roznica + - 2 Ohm jest bez roznicy, nie mierzylem w tej chwili na koncu ile maja.

Ponawiam swoja prosbe o schemat zwrotnicy, mysle ze to wszystko wyjasni :)

20221014_134554.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2022 o 18:15, Artur Charicki napisał:

Pytanie tylko czy w cenie tych Auror +500zł nie można od razu znaleźć kolumn których brzmienie podejdzie bez ingerencji 🙃 Najważniejsze, że autor zadowolony.

No będzie ciężko.

Dnia 14.10.2022 o 22:37, Daniel Śląsk napisał:

Prozaicznie ponoć każdym imbusem 3mm, a ja trafiłem na jakiś dziki zestaw z Brico bez tego klucza 🤣 i kupiłem zestaw 9 imbusów za 70 zł ot co 🤪, no i tym razem 3 mm był w zestawie 🤣

Aha więc problem leżał gdzie indziej niż sądzono. :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...