Skocz do zawartości

Kino domowe do 13 000 zł


Rafal Szp

Recommended Posts

Witam !

Przychodzę do Was z prośbą o opinie i porady w sprawie wyboru zestawu kina domowego.

 

Garść ogólnych informacji:

Budżet: chciałbym się zmieścić w kwocie do ok. 13k (wliczając amplituner) . 

Typ: 5.1 (może kiedyś rozbudowa do 5.2)salon kino.pdfsalon kino.pdfsalon kino.pdf

Przeznaczenie:  muzyka/filmy/gry  to pewnie 30/40/30. Słucham głownie muzyki trance, powiedziałbym klasycznego trance końcówki lat 90,nie pogardzę housem i techno. Filmy  będą oglądane z serwisów  Neteflix, HBO.

Pomieszczenie: jak na załączonej grafice - salon połączony z aneksem kuchennym . Salon+jadalnia to to ok. 30m², całość ok. 37 m².

Wariant 1:

Kolumny: Focal Chora 826 / Surround / Center Black (tak wiem nie ma kina bez suba ,ze względu na cenę dokupię go w późniejszym terminie)

Focal Chora 826 przesłuchane u znajomego  w stereo na Hagel2XX  -zrobiły na mnie duże wrażenie. Byłem tez na odsłuchu w sklepie na ampli Maratz 5015,jestem świadom ze porównuje wzmacniacz z ampli kina domowego, natomiast w ogóle nie było polotu w odsłuchiwanej muzyce. Wszystko wydawało mi się zbyt płaskie, podejrzewam że w kinie może wiać nudą.

Amplituner: Rynek nie rozpieszcza i właściwie tu jest największy problem. Podstawa dla mnie to preout na fronty (docelowo marzy mi się wzmacniacza pod stereo),oraz HDMI 2.1 obsługa 4K/120Hz.

1)      Onkyo TX-NR6100

2)      Denon AVR-X3800H- jeszcze niedostępny a i cena z kosmosu, model AVC-X3700H niby jest na allegro, ale wątpliwe źródło i cena 7k więc odpada.

3)      Marantz SR5015- nie zrobił na mnie wrażenia, jednak odsłuch był w stereo ,boje się ze będzie nudny

4)       Yamaha modele w cenie, która nie zabija są niedostępne ,zawsze odpowiadało mi ich granie.

Dostepna Yamaha TSR-400 nie ma preout.

 

Wariant 2:

Kolumny: Heco Aurora 700 lub 1000/ + 200 lub Ambient 22F+ Center 30 + Sub 30 A

Nie byłem na odsłuch, kieruje się jedynie opiniami forum i wyglądem .

Amplituner: Jak wyżej,

1)      Onkyo TX-NR6100

2)      Marantz SR5015- nie wiem jak zagra z Heco

3)       Yamaha RX-V6A często polecana do tych kolumn niedostępna. Jeśli są jakieś używki to cena zaporowa. Wyższa jak 3 lata temu na starcie.

 

Z pewnością spytacie dlaczego nie chcę tylnych kolumn podstawkowych ,narożniki będzie dosunięty do ściany, kable wychodzą ze ściany na wysokości 1,6m. Proponowane w zestawach kolumny 806/Aurory 300 są ogromne, będą zlokalizowane dosłownie nad głową (co widać na rysunku, jest w skali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Onkyo odrzuć, będzie najsłabszym pod względem funkcjonalności modelem. Denon i Marantz mają Audyssey plus Audyssey Dynamic EQ or Audyssey Dynamic Volume, Onkyo ma niby Late Night ale to praktycznie nic nie daje tak samo jak nic praktycznie nie daje ich AccuEq czyli korekta akustyki pomieszczenia. Dopiero model 7100 ma Dirac Live i wtedy masz coś lepszego niż Audyssey ale nadal bez Systemów Dynamic Eq i Dynamic Volume oraz bez DLBC co jest bardzo cenione przez posiadaczy DIRAC.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kilka informacji.

Focal Chora to nic specjalnego. U kolegi dobrze się to widocznie zgrało z akustyką.

Druga sprawa Marantz AV tak gra. Bardzo neutralnie. Momentami nudno.

Niestety ale wybór masz obecnie tylko na Onkyo 6100 albo Pioneer 935 (to samo) albo Yamaha 5A ale z importu.

Denon albo go już nie ma albo nowy model ma kompletnie zaporową cenę.

Mi Marantz tez nie odpowiada dźwiękowo.

Do tego set Heco Aurora 700 albo LEAC F6.2 to też fajne kolumienki.

Dobry set kinowy to także Acustic Energy AE 120. Tu będzie żywiej od dwóch wcześniej wspomnianych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie,

Dnia 1.10.2022 o 21:00, lolekdrugi napisał:


Onkyo odrzuć, będzie najsłabszym pod względem funkcjonalności modelem. Denon i Marantz mają Audyssey plus Audyssey Dynamic EQ or Audyssey Dynamic Volume, Onkyo ma niby Late Night ale to praktycznie nic nie daje tak samo jak nic praktycznie nie daje ich AccuEq czyli korekta akustyki pomieszczenia. Dopiero model 7100 ma Dirac Live i wtedy masz coś lepszego niż Audyssey ale nadal bez Systemów Dynamic Eq i Dynamic Volume oraz bez DLBC co jest bardzo cenione przez posiadaczy DIRAC.

 

 spodziewałem że ten Onkyo to nic specjalnego, ale pod tym  względem nie analizowałem tego amplitunera. Masz tu dużo racji, problem polega na tym, że w przedziale 5-6tys. oprócz Maratza 5015 nic nie mogę znaleźć. A ceny cały czas rosną, czy warto wydać  7 tyś. na Denon AVC-X3700H, jest ostatnio dostępny. Widziałem używkę  Yamaha RX A2A warto?

 

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Witaj,

Kilka informacji.

Focal Chora to nic specjalnego. U kolegi dobrze się to widocznie zgrało z akustyką.

Druga sprawa Marantz AV tak gra. Bardzo neutralnie. Momentami nudno.

Niestety ale wybór masz obecnie tylko na Onkyo 6100 albo Pioneer 935 (to samo) albo Yamaha 5A ale z importu.

Denon albo go już nie ma albo nowy model ma kompletnie zaporową cenę.

Mi Marantz tez nie odpowiada dźwiękowo.

Do tego set Heco Aurora 700 albo LEAC F6.2 to też fajne kolumienki.

Dobry set kinowy to także Acustic Energy AE 120. Tu będzie żywiej od dwóch wcześniej wspomnianych.

Piotr

Z wymienionych przez Ciebie Piotrze setów obecnie dostępne znalazłem tylko Heco Aurora 700, choć nie ukrywam że myślał o frontach 1000. Czytałem dużo na temat tych kolumn, sporo pozytywnych komentarzy/odczuć, natomiast jeśli chodzi o 700 vs 1000 to bardzo róże opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 vs 1000 jest spora różnica ale nie wykorzystasz tego przy kinie.

I tak będziesz musiał mieć subwoofer i tak amplituner odetnie Ci w skrócie basy  kolumn. Więc nie ma to sensu.

1000ki są raczej pod stereo wraz ze wzmacniaczem.

No niestety ale wyboru obecnie nie masz :/

7K za 3700 to jest nie poważne no wybacz.

5015 jak chcesz. Mi ten amplituner nie leży.

A2A zalezy od ceny. Bo dopiero A4A to prawdziwy Avantage.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przekornie powiem, że Marantz w stereo oferuje przy takim budżecie najlepszy dźwięk, może nie wszystkim się podobać tak jak mnie wiele rzeczy się nie podoba to normalna rzecz. Porównanie brzmienia wzmacniacza z amplitunerem nigdy nie wypada dobrze dla amplitunera i tym sposobem tylko się wyleczysz z kina. Jeśli jesteś przekonany do zakupu kina podjedź do nas i porównaj kilka kolumn a jest z czego wybierać. Masz Heco ja ze swojej strony zaproponowałbym Q Acoustics 3050i, kolumny Pylon z serii Sapphire 25 i pewnie jeszcze coś wymyślimy dla ciebie na miejscu. Dobre dopasowanie kolumn do amplitunera jest podstawą, ale to ty musisz decydować a nie ja, czy ktokolwiek z forum. Jeśli będziesz kombinować z wyższymi modelami amplitunerów a co za tym idzie i droższymi pozostanie niewiele na kolumny. Kupując lepszą elektronikę warto zadbać również o lepsze kolumny by wykorzystać potencjał sprzętu, inaczej nie będzie to miało sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wymagania, czyli 30/40 gry filmy i tylko 30% muzyka to najlepiej iść w koncepcję albo typowego rozwiązania do kina, a więc amplituner Onkyo, albo bardziej uniwersalne patrząc na perspektywę rozbudowy i wtedy można spoglądać w kierunku np. Denona. 

Co do kolumn jakie byś mógł rozważać to jeszcze dorzuciłbym Monitor Audio z serii Bronze, aczkolwiek z tego co piszesz, to też stawiasz chyba na nieco mniejsze surroundy, więc tutaj masz jeszcze opcję Bronze FX. Takie zestawienie podobnie jak Heco Aurora ma szansę na sukces w takiej wielkości pomieszczeniu. Nie zmienia to faktu, że oczywiście odsłuch powinien tutaj zdecydować o wyborze zestawienia jakie będzie Ci odpowiadało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no raczej nie ten model. 7100 jeszcze ujdzie ale 6100? Nie.

Nie no oczywiście masz rację, że 7100 jest lepszy, ale tutaj zakładam i tak, że on ma służyć docelowo jako tylko "napędzacz" surroundów i centralnego, a w kinie sobie poradzi z kolumnami w jakie tutaj kolega celuje, a jednak dokładając do lepszych kolumn tą różnicę dostanie w efekcie ciekawsze rozwiązanie (no i docelowo wzmacniacz będzie miał większe pole do popisu), a różnica spora w kwocie pomiędzy modelami, budżet też mamy ograniczony i 7100 by sporo zajął z niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



4 minuty temu, S4Home napisał:




budżet też mamy ograniczony i 7100 by sporo zajął z niego.






tak ale 6100 to jest dramat, można by powiedzieć, że to czysty amplituner bez niczego a teraz liczy się korekta akustyki i inne systemy. Tam jest AccuEq który jest śmiechem. Pomijam wspomniane wcześniej braki systemów "Dynamic Volume" i podobnych.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja się trochę ożywiła.

lolekdrugi masz rację z korektą akustyki, wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Problem polega raczej na dostępności i cenach, ten 7100 miał być w sklepach od sierpnia ,a dalej go nie ma i orientacyjna cena to ok. 6800zł. I czy jest wart swojej ceny, choć przy obecnych cenach to mało co jest warte swej ceny. Masz może jakieś propozycje ze swojej strony.

Dnia 4.10.2022 o 13:07, S4Home napisał:

Patrząc na Twoje wymagania, czyli 30/40 gry filmy i tylko 30% muzyka to najlepiej iść w koncepcję albo typowego rozwiązania do kina, a więc amplituner Onkyo, albo bardziej uniwersalne patrząc na perspektywę rozbudowy i wtedy można spoglądać w kierunku np. Denona. 

Co do kolumn jakie byś mógł rozważać to jeszcze dorzuciłbym Monitor Audio z serii Bronze, aczkolwiek z tego co piszesz, to też stawiasz chyba na nieco mniejsze surroundy, więc tutaj masz jeszcze opcję Bronze FX. Takie zestawienie podobnie jak Heco Aurora ma szansę na sukces w takiej wielkości pomieszczeniu. Nie zmienia to faktu, że oczywiście odsłuch powinien tutaj zdecydować o wyborze zestawienia jakie będzie Ci odpowiadało. 

 Pierwszy mój wybór to był zestaw Monitor Audio 500 z serii Bronze, podobają mi się z wyglądu i mają FX. Jestem z pod Wrocławia, a nie mogłem znaleźć sklepu, w którym były by do odsłuchu. Może nie potrzebnie je skreśliłem.

 

Dnia 5.10.2022 o 12:36, DaftPunk napisał:

A moze warto kupic najpierw dobry amplituner i fronty a reszte dołożyć w przyszłości ?

Np Onkyo TX-RZ50 + Focal Chora 826 , warto jeszcze posluchac Pylon Ruby 25mkII

Też o tym myślałem ,ale może się to skończyć tym że zostanę z amplitunerem i kolumnami w stereo. Ile może ładować kasy w sprzęt, jest tyle innych wydatków:)

Natomiast Onkyo TX-RZ50 z tego co widzę (jestem amatorem) nie ma preout na fronty. To całkowicie dyskwalifikuje (jak dla mnie) sprzęt w tym przedziale cenowym.

Może trzeba się wstrzymać z zakupami na pewien okres?. Czy jest szansa na lepszy okres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



2 godziny temu, Rafal Szp napisał:




I czy jest wart swojej ceny, choć przy obecnych cenach to mało co jest warte swej ceny.






to będzie chyba najtańszy sprzęt z Dirac Live.




2 godziny temu, Rafal Szp napisał:




Natomiast Onkyo TX-RZ50 z tego co widzę (jestem amatorem) nie ma preout na fronty






zerknij raz jeszcze bo tam jest komplet pre-out.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2022 o 08:52, lolekdrugi napisał:

 

 


przepraszam ale co ma nie mieć, Onkyo NR7100? Przecież jest wyraźnie napisane w instrukcji.

 

 

Przepraszam ale znowu nie czytasz.

Zamysł bym aby amplituner miał PRE OUT a 6100 go ma.

Dnia 5.10.2022 o 09:37, lolekdrugi napisał:

tak ale 6100 to jest dramat, można by powiedzieć, że to czysty amplituner bez niczego a teraz liczy się korekta akustyki i inne systemy. Tam jest AccuEq który jest śmiechem. Pomijam wspomniane wcześniej braki systemów "Dynamic Volume" i podobnych.

One się różnią tylko kalibracją. Seria 7 gra tak samo jak 6.

I owszem słaba kalibracja.

Ale jak podłączysz dobra końcówke a taki jest tu zamysł to ona powinna wyeliminować problem Dynamic Volume, jego braku.

Dnia 5.10.2022 o 12:36, DaftPunk napisał:

A moze warto kupic najpierw dobry amplituner i fronty a reszte dołożyć w przyszłości ?

Np Onkyo TX-RZ50 + Focal Chora 826 , warto jeszcze posluchac Pylon Ruby 25mkII

Tak, ale tych ampli nie ma.

Chora nie. Moim zdaniem to drogie kolumny jak na mozliwości.

10 godzin temu, Rafal Szp napisał:

Pierwszy mój wybór to był zestaw Monitor Audio 500 z serii Bronze, podobają mi się z wyglądu i mają FX. Jestem z pod Wrocławia, a nie mogłem znaleźć sklepu, w którym były by do odsłuchu. Może nie potrzebnie je skreśliłem.

Nie potrzebnie bo w kinie to jest bardzo dobry set. Masz dobre kolumny na każdą pozycje.

10 godzin temu, Rafal Szp napisał:

Natomiast Onkyo TX-RZ50 z tego co widzę (jestem amatorem) nie ma preout na fronty.

Ma. Od 6100 w górę mają wszystkie

10 godzin temu, Rafal Szp napisał:

Może trzeba się wstrzymać z zakupami na pewien okres?. Czy jest szansa na lepszy okres.

Będzie gorzej. Widząc co dalej jest z Yamahą. Nowe Denon i Marantz z chorych cenach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zamysł bym aby amplituner miał PRE OUT a 6100 go ma.

no i 7100 też go ma.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

One się różnią tylko kalibracją. Seria 7 gra tak samo jak 6.

I owszem słaba kalibracja.

Ale jak podłączysz dobra końcówke a taki jest tu zamysł to ona powinna wyeliminować problem Dynamic Volume, jego braku.

xD Nie, dobra końcówka nie wyeliminuje problemu braku Dynamic Volume. Kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć skąd się bierze problem i dlaczego trzeba to niwelować "korektorem".

Seria 7 ma o niebo lepszą kalibrację i dlatego warto ją kupić w przeciwieństwie do serii 6 której kupować nie warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant 1 będzie elegancki , idź do salonu niech Ci odpalą dany ampli z frontami i będziesz wiedział czy fajnie gra. W  tym temacie będzie jedynie widoczne przemądrzanie :D 

@Q21 a jak sprawdza się anthem 540/740 w kd i stereo ? widziałem na jutubie ,że ludzie chwalą brzmienie , narzekają na awaryjność ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, chyba z początkiem września na allegroday  Q21 wystawił w dobrej cenie anthem 540. Miałem go brać w ciemno ,ale też na stronach anglojęzycznych ludzie narzekali na głośny wentylator + aktualizacja do HDMI 2.1. musi być wykonana  przez serwis i płatna.  Wymiękłem i odpuściłem.  

Pytanie do branży:

jakie jest szansa na dostępność  Onkyo NR7100

oraz pytanie do wszystkich:

jaka jest konkurencja dla Onkyo NR7100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 09:36, DaftPunk napisał:

Piotr są te amplitunery , wątpię ze chińska seria bronze monitor audio w kinie zagra lepiej od focali chora.

RZ50? Gdzie są?

Ok widzę

https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-rz50-po-zwrocie-14-dni-sklep-35mcy-gwar-12693827964?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=Cj0KCQjw4omaBhDqARIsADXULuXJOZeNNWQxtlBftHAZnmNuVAQlJUGitCNBDaXg5YJg3Gmcnx_nR0waAoduEALw_wcB

Prywatny import

Nie mowie że lepiej. Ale to jest ta sama klasa. Moiwsz chińska. A wiesz że Focal Chora jest taka francuska z przymrożeniem oka :P

Dnia 7.10.2022 o 09:37, lolekdrugi napisał:

Seria 7 ma o niebo lepszą kalibrację i dlatego warto ją kupić w przeciwieństwie do serii 6 której kupować nie warto.

Rozumiem co mówisz.

Dnia 7.10.2022 o 11:20, lolekdrugi napisał:


@Piotr Sonido na wszelki wypadek podrzucam Ci garść informacji odnośnie Audyssey. W sumie skupiamy się tutaj na Dynamic Volume ale dużo ważniejszy jest Dynamic Eq

 

 


https://www.soundandvision.com/content/audyssey-s-acoustic-odyssey-page-2

 

 

Bardzo dziekuje, Znam. Miałem w kilku amplitunerach.

11 godzin temu, Rafal Szp napisał:

akie jest szansa na dostępność  Onkyo NR7100

Cały czas ta sama informacja. Do 3 miesięcy.

11 godzin temu, Rafal Szp napisał:

jaka jest konkurencja dla Onkyo NR7100.

Pioneer 505

Nowy Marantz Cinema. Pytanie czy 50 czy 60. Ile będzie kosztować aktualizacja do Dirac. Różnica w kanałach.

Denon X3800, to samo co wyżej.

Yamaha 6A, z tym że tu gorsza kalibracja. Ale podstawowe dynamic mają.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...