Skocz do zawartości

Amplituner/wzmacniacz do focal chora 826


dzejko

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Posiadam kolumny focal chora 826 podłączone do Denona RCD-M41. Chciałbym wymienić Denona na coś, co lepiej zagra z powyższymi kolumnami niż wspomniana mini wieża. Fajnie, jeśli pozostałoby radio i odtwarzacz CD, aczkolwiek nie jest to priorytet. Zależy mi głównie na dobrej jakości dźwięku. Ktoś ma pomysł do czego najlepiej podpiąć te focale? Budżet do 6k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A jakiego finalnie brzmienia poszukujesz, jakiej muzyki słuchasz, no i w zasadzie może najważniejsze - co Ci nie pasowało w obecnym połączeniu? 

Słucham głownie rocka, lubię utwory gitarowe, mniej zależy mi na basie. Według mnie mój denon jest zbyt spokojny, dźwięk jest zbyt "ciepły" i "łagodny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzejko napisał:

Słucham głownie rocka, lubię utwory gitarowe, mniej zależy mi na basie. Według mnie mój denon jest zbyt spokojny, dźwięk jest zbyt "ciepły" i "łagodny".

Trzeba szukać dobrego wzmocnienia, a marki Denon nie skreślałbym, bo u Ciebie jest podłączona zaledwie mini wieża.

Denon PMA-900HNE

Pioneer A-50DA

Rotel A12

Rotel A14

Żywsze brzmienie w dłuższej perspektywie może zmęczyć, także trzeba uważać, aby nie przedobrzyć w drugą stronę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym wzmacniaczu/ mini wieży nie wyciągniesz 100% możliwości tych kolumn. CHora 826 to niezwykle dynamiczne i precyzyjne kolumny z mocno zarysowaną górą.

Jeśli chciałbyś postawić na dynamiczniejsze brzmienie oraz większą czystość bez wyostrzeń to proponowałbym zwrócić uwagę na Atoll IN100 SIgnature, który zapewni przestrzeń oraz kontrolę dołu. Alternatywą mógłby być Octavio AMP, który wyciągnie detale z nagrań oraz przybliży wokal. Dodatkowo zyskasz dostęp do opcji sieciowych. 

Polecałbym jeszcze spojrzeć w kierunku Regi Elex-R, która będzie muzykalniejszym rozwiązaniem niż Atoll oraz Octavio ale nie oznacza to, że stracisz na szczegółach. Jest to swobodne brzmienie z pełnym środkiem. Warto posłuchać w połączeniu z Focalem Chora :)

Zapraszam oczywiście na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...