Skocz do zawartości

kolumny - 2 tys.


a-thomek

Recommended Posts

Cześć. Prosiłbym o poradę. Potrzebne mi kolumny do niedużego pokoju.  

Elac Debut b6.2 są wiecznie zachwalane, do tego teraz bardzo tanie, ale lepiej mi kiedyś w salonie brzmiały zarówno Tesi 261 jak i QA 3020i. Nie jestem audiofilem - mogę żyć z b6.2, ale... Tutaj na forum zachwalano Elac uni-fi 2.0 ub52. Mam pytanie odnośnie do nich - czy bliżej im do QA, czy do Debut? Czy to jeszcze inny typ? I jakiego typu kolumnami są Fyne Audio f302 - wartymi uwagi? 

Wiem, że niezbyt mi pasują KEF Q350, więc nie takiej barwy szukam.

Słucham głównie kameralnej muzyki, a wzmacniacz jaki mam to Peachtree. Chciałbym wydać jakieś 2 000.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z tych wszystkich kolumn również stawiałbym na Q Acoustic 3020i lub 3030i, które zagrają potężniej i pełniej przy niskich poziomach głośności. Wszystko zależy tak na prawdę od metrażu oraz czy zmieszczą się u Ciebie. Jest to brzmienie dynamiczne i szczegółowe z bardzo dobrze kontrolowanym basem oczywiście w tym przedziale cenowym.  

Jeśli tylko budżet by pozwolił to koniecznie posłuchaj wspomnianych przez Piotra MA Bronze 100 oraz Kef Q350, które potrafią pozytywnie zaskoczyć wyrafinowaniem oraz potężnym basem. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Uni Fi gra bardziej przestrzennie. Lżej.

To lepsze kolumny.

Ale to nadal nie jest QA

Fyne F 302 całkiem ciekawy typ warto odsłuchać.

Ja bym jednak szukał QAcustic albo Bronze 100. Bo widać że to jest Twój typ.

Piotr

 

Dziękuję. Sprawdzę Bronze 100. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego Peachtree masz? Bo jeżeli coś wyższego niż Decco125, to może się okazać, że sens QA, czy jakichkolwiek takich kolumn będzie niewielki, bo są to urządzenia z potencjałem, więc po co je ograniczać kolumnami, chyba, że jest to przejściowe rozwiązanie? Domyślam się, że kupiłeś też konkretnie to urządzenie (które jak najbardziej jest fajne), żeby też super grał ten system. Dlatego też kolejnym pytaniem jakie bym zadał przed jakimikolwiek propozycjami to jakie są Twoje wymagania, co oznacza niewielkie pomieszczenie i jak planujesz usytuować kolumny w pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli jest to przejściowe rozwiązanie to jak najbardziej wtedy można je rozważać. Do tego zestawienia jeszcze bym dorzucił Fyne Audio F500, które będą delikatnie droższe, ale po jakimś rabacie zawsze będzie to bliżej założonego pułapu cenowego. Wzmacniacz ma rzeczywiście potencjał, więc jak na razie oczywiście rozumiem chęć złożenia takiego zestawienia i jak najbardziej w tym przedziale cenowym warto odsłuchać zarówno Bronze 100, czy QA3030. 

Piotrek bez przesady, że zamiast kolumn typu QA3030, czy Bronze 100 kolega wymieni wzmaka z Peachtree Nova 150 na innego lepszego, żeby polepszyć jakość systemu. Jeżeli coś tutaj będzie do wymiany to na pewno nie w pierwszej kolejności wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj subiektywny ranking

 

Klipsch rp-600m

kef q 350 i ub52

dalej cala reszta elacow b5.2 6.2 itp  ale to juz zdecydowanie slychac roznice w jakosci dzwieku poprostu. Z pierwszej trojki kazde maja cos do zaoferowania.  klipsch efekt wow  // , kef q350 bas potezny , troche jak z suba z br +najlepsza scena/przestrzennosc  // ub 52 jakby posrodku - krystalicznie czysty dzwiek/wokale dialogi , szybki i punktowy bas . 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 14:03, S4Home napisał:

To jeżeli jest to przejściowe rozwiązanie to jak najbardziej wtedy można je rozważać. Do tego zestawienia jeszcze bym dorzucił Fyne Audio F500, które będą delikatnie droższe, ale po jakimś rabacie zawsze będzie to bliżej założonego pułapu cenowego. Wzmacniacz ma rzeczywiście potencjał, więc jak na razie oczywiście rozumiem chęć złożenia takiego zestawienia i jak najbardziej w tym przedziale cenowym warto odsłuchać zarówno Bronze 100, czy QA3030. 

Piotrek bez przesady, że zamiast kolumn typu QA3030, czy Bronze 100 kolega wymieni wzmaka z Peachtree Nova 150 na innego lepszego, żeby polepszyć jakość systemu. Jeżeli coś tutaj będzie do wymiany to na pewno nie w pierwszej kolejności wzmacniacz. 

Prawda, wzmacniacza przez jakiś czas nie będę wymieniał, ale nie z powodów dźwiękowych, ale estetycznych i funkcjonalnych (USB). Co innego kolumny. 

Dziękuję za porady. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 14:03, S4Home napisał:

Piotrek bez przesady, że zamiast kolumn typu QA3030, czy Bronze 100 kolega wymieni wzmaka z Peachtree Nova 150 na innego lepszego, żeby polepszyć jakość systemu. Jeżeli coś tutaj będzie do wymiany to na pewno nie w pierwszej kolejności wzmacniacz. 

Nie wiemy na co kolega wymieni sprzet. Kiedyś. Patrzymy przez pryzmat kasy? Czy tego aby dane, inne kolumny, spasowały ze wzmacniaczem?

13 godzin temu, a-thomek napisał:

Prawda, wzmacniacza przez jakiś czas nie będę wymieniał, ale nie z powodów dźwiękowych, ale estetycznych i funkcjonalnych (USB). Co innego kolumny. 

Dziękuję za porady. :)

Idziesz na odsluch czy zdecydowałeś się na jakiś zakup?

W ciemno?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2022 o 12:16, Tomasz S. napisał:

Dla mnie Elac ub52 to jedna z najlepszych promocji w audio w tym roku. Za tą cenę są serio świetne. W cenie 2800 prezentowały się bardzo dobrze, ale w cenie z Amazonu to dziwię się ,że jeszcze jakieś zostały na olx. 

W cenie Amazon to kosmos . Mam je właśnie po 1100 i cena jakość bija wszystko na głowę . Mimo wszystko jak ktoś ma miejsce polecę uf52 , dodatkowe głośniki basowe i br robią efekt. Bas mocny punktowy , aż muszę ograniczać czasami taki to efekt w stereo 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* jednak nie ma juz nowych na OLX i w sumie mnie to nie dziwi :)

48 minut temu, robotnik napisał:

Mimo wszystko jak ktoś ma miejsce polecę uf52 , dodatkowe głośniki basowe i br robią efekt. Bas mocny punktowy , aż muszę ograniczać czasami taki to efekt w stereo 

UF muszą być jeszcze fajniejsze. Też były w super cenie przez moment ale odpuściłem właśnie dlatego ,że nie mam miejsca na kolejne podłogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ta nowa wersja UNI-FI jest dużo dokładniejsza od Debut Reference. Góra pasma i jakoś basu jest na zupełnie innym poziomie. Tak samo jest w przypadku podłogówek, choć jestem zwolennikiem monitorów tej marki.

nowa masz na myśli Uni fi Reference czy Uni Fi 2.0?

Czy one wyszły jeszcze z pod rąk Jones'a?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ta nowa wersja UNI-FI jest dużo dokładniejsza od Debut Reference. Góra pasma i jakoś basu jest na zupełnie innym poziomie. Tak samo jest w przypadku podłogówek, choć jestem zwolennikiem monitorów tej marki.

mialem dbr62 i ub52 .  dbr62  sprzedane odrazu a  ub52 i uf52 mam do dzis.  uf52 przy swojej wielkosci graja fenomenalnie - dosc ciezkie jak na tak male kolumny .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robotnik napisał:

mialem dbr62 i ub52 .  dbr62  sprzedane odrazu a  ub52 i uf52 mam do dzis.  uf52 przy swojej wielkosci graja fenomenalnie - dosc ciezkie jak na tak male kolumny .

Jasne, to wiele zależy od preferencji. Elac poukładał sobie tak naprawdę trzy serie "blisko siebie" dopiero Solano i VELA zauważalnie są inne, ale to już pewnie większość z Was wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jasne, to wiele zależy od preferencji. Elac poukładał sobie tak naprawdę trzy serie "blisko siebie" dopiero Solano i VELA zauważalnie są inne, ale to już pewnie większość z Was wie.

szkoda ze audiopro nic nie uklada i dalej oferuje a36 w absurdalnie wysokiej cenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Właśnie wypuścili jeszcze większe A48 :)

powiększyli woofery i zmienili wysokotonowy

no w koncu moze to zagra dobrze - jest juz na rynku polskim ? 

 

serio kolumna  wazy 7.5kg ?

Product weight

2 x 7.5 kg

 

Przeciez tyle to waza  podstawkowe ...

 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, robotnik napisał:

no w koncu moze to zagra dobrze - jest juz na rynku polskim ? 

 

serio kolumna  wazy 7.5kg ?

Product weight

2 x 7.5 kg

 

Przeciez tyle to waza  podstawkowe ...

 

Już są w naszych salonach Tophifi

Nie ważyłem ich, ale nie są za ciężkie, więc jest to możliwe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2022 o 07:23, Piotr Sonido napisał:

Nie wiemy na co kolega wymieni sprzet. Kiedyś. Patrzymy przez pryzmat kasy? Czy tego aby dane, inne kolumny, spasowały ze wzmacniaczem?

Idziesz na odsluch czy zdecydowałeś się na jakiś zakup?

W ciemno?

Piotr

Porównałem QA 3030i z Monitorami i zdecydowałem się na te pierwsze - miałem wrażenie, że wokale bardziej mi na nich spasowały. 

Ten zestaw brzmi dokładnie tak, jak chciałem, żeby brzmiał - i jestem nim oczarowany, od kilku dni siedzę po kilka godzin dziennie i słucham. Nic mnie nie męczy, nie słyszę żadnej suchości, wręcz przeciwnie. Prawdopodobnie za jakiś czas zdecyduję się na upgrade - z czystej ciekawości, żeby się dowiedzieć, co mogę zyskać.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...