Skocz do zawartości

Słuchawkowe dylematy laika


Recommended Posts

Witam,
poszukuję wygodnych słuchawek nausznych lub wokółusznych. Obecność/jakość ANC, czy wbudowanego mikrofonu są mi obojętne. Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości odtwarzanej muzyki, której źródłem będą smartfon i laptop ze spotify. Słucham różnych gatunków muzycznych. Preferuję ciepłe brzmienie. Maksymalny budżet to 1300zł.

Wątpię żeby w tej cenie udało się dostać rozsądny zestaw słuchawki+wzmacniacz, dlatego poszukuję samych słuchawek. Zastanawiam się, czy powinny być przewodowe (gdzie konieczna będzie przejściówka), czy bezprzewodowe (gdzie często słyszy się, że jakość muzyki jest gorsza)

Teraz korzystam z dokanałowych ATH-CKS5TW, ale jestem trochę zawiedziony jakością dźwięku jaką oferują w tej cenie (panasonic rp-hje125 za 39zł grały w mojej opinii podobnie). Postanowiłem przejść na konstrukcję nauszną. W oko wpadły mi Sony WH-1000XM4 - może ktoś je ma i mógłby podpowiedzieć czy są warte zakupu w 2022 roku? Liczę również na inne propozycje obecnych tu ekspertów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MZRK napisał:

Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości odtwarzanej muzyki, której źródłem będą smartfon

Nic prostszego w Twoim przypadku jak, zabrać ze sobą "fona" do sklepu i przekonać sie na własne uszy, które są dzwiekowo najbliższe ideału według Twojego punktu widzenia.

Ps: w salonie podpinasz pod fona Wszystkie sluchawki jakie mają. I te najdroższe i najtańsze. Sam wyrobisz sobie opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MZRK napisał:

Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości odtwarzanej muzyki, której źródłem będą smartfon i laptop ze spotify.

Kup AQ Dragonfly DAC/AMP, masz 3 do wyboru, ja posiadam czarną wersję ze smartfonem się sprawdza po kabelku OTG z lapkiem też fajnie, ale nie wiem jak ze Spotify, bo używam czego innego.

https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/producent/audioquest.html

Kabelki OTG.

https://www.tophifi.pl/sluchawki/akcesoria-sluchawkowe.html

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależy Ci na jak najwyższej jakości dźwięku to idź w kierunku słuchawek przewodowych. Muzykalny charakter brzmienia z bardzo dobrą kontrolą basu zapewnią Ci Meze 99 Classics, które dodatkowo są bardzo wygodne i dobrze wyważone. 
Jeśli lubisz rozrywkowe brzmienie z obfitym basem to Sony WH-1000XM4  mogą przypaść Ci do gustu ale nie będzie to kultura grania Meze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...