Skocz do zawartości

Przester stacji radiowych , Spotify


tomek4446

Recommended Posts

Witam. Nie jestem najlepszy w świecie dźwięku cyfrowego. Liczę na pomoc i wytłumaczenie zjawiska. Wczoraj pierwszy raz spróbowałem następującej kombinacji 

- Pioneer N-70 / streamer/====optyk=====RME / jako DAC/=====pre lmpowe ======monobloki lampowe

Zauważyłem na RME , że włączając Spotify , czy radio internetowe na streamerze mam przesterowany sygnał wejściowy na RME. Dodam , że w Pioneerze włączyłem Direct ,co automatycznie wyłącza wszelkie polepszacze. Początkowo myślałem , że przester występuje tylko wówczas, gdy przesyłowość jest większa niż 48 kbps , czyli na 128 kbps / stacje radiowe/ , 320 kbps / Spotify/. Ale po przesłuchaniu listy stacji radiowych okazało się , że prędkość nie ma z tym nic wspólnego. Są stację nadające w 128 i przesterowania nie ma. To samo dzieje się z utworami na Spotify , raz sygnał wejściowy jest wyraźnie za wysoki to znowu ok. Stacje z przesterem to np. wszystkie RMF , Muzo FM. 

O co tu chodzi ?

W RME wygląda to tak:

- dwa pierwsze zdjęcia to RMF 128 kbps

- dwa kolejne zdjęcia to Radio Baobab 128 kbps

w utworach ze Spotify dzieje się podobnie.

 

 

 

20221014_211829.jpg

20221014_211859.jpg

20221014_212538.jpg

20221014_212517.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...