Skocz do zawartości

Meble za kolumnami


piernik

Recommended Posts

Witam forumowiczów!

1)     W przyszłym roku się przeprowadzam. W nowym domu projektantka wymyśliła na całej długości ściany regał rtv o wysokości 50cm z wysuwanymi szufladami. Przed tym regałem chciałbym ustawić kolumny podłogowe. Mogę je dowolnie daleko wysunąć, bo będzie sporo miejsca. Czy taki pomysł jest szalony?

2)     Tak się zastanawiam czy może okroić ten projekt. Usunąć te szuflady z regału i zostawić na całej długości ściany na wspomnianej wysokości 50 cm blat drewniany o grubości 10 cm. W tej części pomiędzy kolumnami było by pod blatem miejsce na wzmacniacz, odtwarzacz cd etc., no i w tym wypadku za kolumnami  a przed ścianą byłby ten blat. Czy ten pomysł byłby akustycznie dużo lepszy od poprzedniego?

3)     Czy może nie wymyślać, nie cudować  i po prostu mniejszy regał ustawić w przestrzeni pomiędzy kolumnami tak aby pomiędzy kolumnami a ścianą nic nie było (co najwyżej jakieś panele akustyczne)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mógłbyś jakąś wizualizację tego wrzucić to będzie prościej, ale na najlepszą wygląda opcja 3, w opcji 2 (nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda) mam wrażenie że możesz uzyskać coś na zasadzie wnęki (kanału zwał jak zwał) w której mogą dziać się dziwne rzeczy (rezonanse, odbicia itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wstawiam zgodnie z życzeniem rysunek z widokiem z przodu na szybko zrobiony. Generalnie w moim pytaniu chodzi o to czy za kolumnami może stać coś niższego od nich, a jeśli tak to czy na ile problematyczne są ewentualne wnęki/kanały, o których wspomniałeś.

http://foto-hosting.pl/img/08/f8/cc/08f8cc7fd24a69da0aab8d013d49e5005f7be4a1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dorsz napisał:

Unikaj zamkniętych szafek, bo może dudnić.

Ot to, takie szafki mogą nieźle namieszać za kolumnami i w ich pobliżu, @piernik według rysunku który zamieściłeś ja byłbym za opcją 3, w drodze wyjątku 2, ale jak pisałem nie wiadomo co się z tyłu podzieje pod tą półką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...