Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

3 godziny temu, ProjectPi napisał:

Pomijajace cene, jest jeszcze kwestia supportu/serwisu. Linkplay z reguly bez oporow wymienia problematyczne urzadzenia, czy tez wrecz wysyla nowe, pod warunkiem, ze zakup byl z oficjalnego kanalu sprzedazowego na amazon.

Ty masz jakieś profity z pisaniia o tym Wiimie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KrólKiczu napisał:

Ty masz jakieś profity z pisaniia o tym Wiimie? 

Seba, ale ja na przykład jestem bardzo zainteresowany zakupem tego Wiima. Chłonę każdą informację.  Po to jest to forum. 

Z całą sympatią do Ciebie, nie musisz przecież czytać i komentować takich wątków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Ty masz jakieś profity z pisaniia o tym Wiimie? 

Dopóki @ProjectPi pisze o ciekawostkach i nowościach to co za różnica czy mu płacą czy nie? Ważne, że rozpowszechania przydatne informacje dotyczące wiima bo jak widać po wątkach te sprzęty interesują ludzi ;)

@ProjectPi możesz coś więcej o tym LMS ? Jakiś wiarygodny link do informacji, bo trochę szukam z ciekawości opcji roon dla ubogich ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LMS, czyli Logitech Media Server:

https://en.wikipedia.org/wiki/Logitech_Media_Server

Platforma do streamingu z rozmaitych zrodel na zgodne koncowki, podobnie jak Roon, tyle ze za darmo. WiiMy wlasnie staja sie natywnymi squeezelite klientami, cos na ksztalt bycia Roon Ready, ale dla LMS.

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Ty masz jakieś profity z pisaniia o tym Wiimie? 

Przecież to jest wątek o wiim. Ciebie często coś boli chyba?

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

LMS, czyli Logitech Media Server:

Czy masz / albo miałeś jakiś hardware do tego? Jak zaczynałeś z tym LG music coś tam? Ciekawe to jest. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bebop napisał:

Czy masz / albo miałeś jakiś hardware do tego? Jak zaczynałeś z tym LG music coś tam? Ciekawe to jest. 

Nie bardzo rozumiem to LG.

Hardware od Logitecha to stara sprawa jest, ale system pozostal i jest rozwijany, z protokolem SlimProto. WiiMy dostaly wlasnie natywna obsluge klienta o nazwie squeezelite, co pozwala im byc widocznymi w ekosystemie LMS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG - to oczywista pomyłka. Palce poszły przed myślą. Przepraszam. 

9 minut temu, ProjectPi napisał:

WiiMy dostaly wlasnie natywna obsluge klienta o nazwie squeezelite, co pozwala im byc widocznymi w ekosystemie LMS.

Jak to (LMS) teraz obsługujesz? Z komputera, telefonu? 

Trzeba mieć coś w rodzaju "roon core" - odpowiednik LMS? Czy jakiś inny soft na kompie czy gdzieś? 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bebop napisał:

Jak to (LMS) teraz obsługujesz? Z komputera, telefonu? 

Trzeba mieć coś w rodzaju "roon core" - odpowiednik LMS? Czy jakiś inny soft na kompie czy gdzieś? 

Tak, system gdzies musi byc postawiony. Ja to mam w kontenerze na Synology, ale mozliwosci sa rozne, dosc popularne sa, z tego co wiem, piCorePlayer na Pi. Obsluga interfejsowa jest przez przegladarke. Jest cos, co sie zwie Material Plugin, co pozwala na przyjemna obsluge zarowno desktopowa jak i mobile.

Glowna roznica na niekorzysc, w porownaniu do Roona, to jednak swoista geekowosc. No ale darmoszka ma pewna cene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym kontenerem jaki w życiu udało mi się ogarnąć na moim lapku  jest 'harmony roon extension' - do obsługi roon przez pilota harmony. 

Ale... znam jedną taką Beatę co ogarnęła wszystkie kontenery w kraju.  Może z nią pogadam. 

 

 

53 minuty temu, ProjectPi napisał:

Glowna roznica na niekorzysc, w porownaniu do Roona, to jednak swoista geekowosc.

Mnie to nie przeszkadza. Coś mi przypomniałeś, znasz albo kiedykolwiek słyszałeś o Geek Out 1000 - od LH Labs? 

Mam coś takiego i to jest unikat. Może napiszę w nowym wątku. Przepraszam za wtręt. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bebop napisał:

Przecież to jest wątek o wiim. Ciebie często coś boli chyba?

Tak. Najczęściej plecy i kolana. 

A wracając do tematu. Jeśli szanowny kolega Pi jest dystrybutorem tego urządzenia to chyba warto byłoby pod nickiem zaznaczyć, że jest branżą. Jeśli nie, i jeśli jest tylko fanem wiima, może też warto byłoby przenieść rozmowę o nim do działu "kluby". W tej chwili dział stereo zdominowany jest tematami dwóch streamerów, a każdy inny wątek "zjeżdża" niżej. I ok, rozumiem, że sprzęt jest zapewne fajny, ale czy rozmowy o nim nie można przenieść do bardziej stosownego działu? 

A co do samego kolegi Pi. Nie przepadam za nim. Tak jak Ty też nie przepadasz za pewnymi osobami, czego dałeś swego czasu wyraz😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

A co do samego kolegi Pi. Nie przepadam za nim. Tak jak Ty też nie przepadasz za pewnymi osobami, czego dałeś swego czasu wyraz😉

KIedyś, dawno temu traktowałem forum nieco inaczej. Obecnie dla mnie to jest miejsce do poczytania o audio. Tylko i wyłącznie. Nie mam i nie szukam tu przyjaciół ani wrogów. To nie jest dla mnie salonik towarzyski ;)

 

34 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Do klubu przenieść  najlepiej 👍

To chyba jest dobry pomysł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...