Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

No dobra,pobawilem sie troche w przepinanki.Zadne laboratorium,zadne slepe testy,kolorowe szumy czy oscyloskopy.

Muzyka:rozrzut totalny.

No i wedlug moich uszu i mozgu ladowarka Samsung i zasilacz Topping nie robia nic innego niz zasilaja streamer w ten sam sposob.

Kablologia:optyk z pudelka kontra coax (Pangea Premier 0.6 metra) tez z pudelka,z tym ze innego.Coax podaje....jakby to opisac...dzwiek grubszy,szerszy....ogolnie jest przyjemniej.

DACa wbudowanego w WiiM nie sprawdzalem bo nie jest mi to do niczego potrzebne.

Ogolnie za Euro 201.23 (cena z przesylka) jestem z urzadzenia bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, też używałem apki MusicCast, tej Pioneerowej, Heosa i tam wiimowa mi najbardziej podeszła, później MusicCast później chyba pioneerowa/onkyo a na końcu Heos :) Zwłaszcza jak używamy czegoś innego niz Tidal. W Spotifyto bez znaczenia ba każdy ma connecta, jednak sama apka w wiimie najbardziej intuicyjna w MusicCast też bardzo fajna, a najgorzej pod tym względem wypadała Heosowa:). Powiem Ci więcej, mając w domu Heosa, a w pracy wiim mini, szybko dokupiłem wiim pro do domu bo nie mogłem tego znieść jak działał Heos mając co dzień porównanie do wiima :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuje jeszcze:

nie pluje na MusicCast,dobrze i sprawnie to dziala,nie tnie sie ani nic z tych rzeczy.WiiMowa apka jest na pewno troche szybsza i wzrokowo mi bardziej pasuje.No i zeby nie bylo samych ohow i ahow to wczoraj mi sie raz zawiesila.

Odnosnie streamow to przez jakis rok lub dluzej korzystalem z Deezer.Odtwarzalem prosto ze strony oraz z telefonu.Calkiem spoko, z tym ze czesto byl problem z wyszukiwaniem.Trzeba bylo szukac konkretnej plyty,a nawet wtedy sie Deezer gubil czasami.Znajdowal za drugim,trzecim razem.Tidal i jablko,moim zdaniem dno pod kazdym wzgledem.Sprawdzilem tez Spotify.Max 15~20 minut to trwalo.Profesjonalisci okreslaja to zdaje sie ''krew z uszu''.Na samym koncu sprobowalem Qobuz.Nie mam zadnych zastrzezen i pozwolilem im sciagac parenascie Euro miesiecznie z mojego konta 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fandiscopolo napisał:

Sprostuje jeszcze:

nie pluje na MusicCast,dobrze i sprawnie to dziala,nie tnie sie ani nic z tych rzeczy.WiiMowa apka jest na pewno troche szybsza i wzrokowo mi bardziej pasuje.No i zeby nie bylo samych ohow i ahow to wczoraj mi sie raz zawiesila.

Odnosnie streamow to przez jakis rok lub dluzej korzystalem z Deezer.Odtwarzalem prosto ze strony oraz z telefonu.Calkiem spoko, z tym ze czesto byl problem z wyszukiwaniem.Trzeba bylo szukac konkretnej plyty,a nawet wtedy sie Deezer gubil czasami.Znajdowal za drugim,trzecim razem.Tidal i jablko,moim zdaniem dno pod kazdym wzgledem.Sprawdzilem tez Spotify.Max 15~20 minut to trwalo.Profesjonalisci okreslaja to zdaje sie ''krew z uszu''.Na samym koncu sprobowalem Qobuz.Nie mam zadnych zastrzezen i pozwolilem im sciagac parenascie Euro miesiecznie z mojego konta 😉

 

U nas Qobuz oficjalnie nie działa i broni się jak może, żeby nie korzystać. Ale rzeczywiście też nie miałem żadnych zastrzeżeń. Alternatywą jest Amazon - najtaniej, z pełnym hires i lepiej lub gorzej obsługiwany przez normalny sprzęt (w odróżnieniu od AM).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal napisał:

Czy ktoś porównywał Wiim pro vs NUC albo chociaż jakiś laptop .

Do tego samego dac-a.

Wiem że w pierwszym to USB audio a w drugim  przypadku to  coax no ale jak to wygląda jeśli chodzi o brzmienie.

Jeśli to już było opisane wcześniej to sorry , można przytoczyć jak coś  . Pzdr 

Hej.Chyba pierwsze to coax lub optyk a drugie USB.

Korzystalem z Deezer i Qobuz przez NUC lub laptopa,klikanie i klikanie zeby ruszyc z miejsca.Jesli dobrze pamietam to nie bylo odtwarzania gapless (Qobuz).Dzwieku tak 1:1 nie porownywalem bo nie widze sensu.No i skoro Glowny Mierniczy Pan Mariusz @ProjectPi pisze jak powyzej to zapewne tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...