Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ostatnio nie mogę włączyć na laptopie wiim home. Na chwilę się włącza i nagle pojawią się komunikat jn i nic nie mogę zrobić. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? W Tidal też nie działa tidal connekt.

Przeinstalowalem program i nic.

Z telefonu jest wszystko normalnie.

20240205_165010.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was z pytaniem technicznym. Chciałbym wykorzystać wiim pro także jako dac. Chce podpiac tv (zawsze wygaszony cosbala standby - tv sharp)pod wejscie optyczne i wrzucić rca na wzmacniacz. Czy źródło w wiim przestawi się automatycznie jesli wykryje dzwiek z tv? Bo chciałbym korzystać z 2 funkcji (oczywiście nie jednocześnie) apka tidala i tv. Jeśli zostawialbym źródło na streamer to przy włączeniu tv sam przerzuci jest taka opcja?

I druga kwestia rozumiem że wiim może być ciągle włączony by przy oglądaniu czegoś nie włączać dodatkowego urządzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palmos napisał:

Nie.

Trzeba wybrać w aplikacji 

 

Screenshot_20240210_145753_WiiM Home.jpg

Ale to jest zaleta nie wada. Bo np jak słuchasz z netu to po co ma ci zawsze automatyczne przełączać na tv jak go włączysz.

Ok ale w tym samym czasie u mnie to nie będzie chodzić albo 1 albo 2. A kojarzysz co się mogłoby się automatycznie przestawić po optyku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2024 o 17:05, Killer121 napisał:

Witam Was z pytaniem technicznym. Chciałbym wykorzystać wiim pro także jako dac. Chce podpiac tv (zawsze wygaszony cosbala standby - tv sharp)pod wejscie optyczne i wrzucić rca na wzmacniacz. Czy źródło w wiim przestawi się automatycznie jesli wykryje dzwiek z tv? Bo chciałbym korzystać z 2 funkcji (oczywiście nie jednocześnie) apka tidala i tv. Jeśli zostawialbym źródło na streamer to przy włączeniu tv sam przerzuci jest taka opcja?

I druga kwestia rozumiem że wiim może być ciągle włączony by przy oglądaniu czegoś nie włączać dodatkowego urządzenia?

Jest funkcja auto sense do przełączania na toslink automatycznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i extra widzę że line in też ma auto sense...mam nadzieję że będzie działać tak jak myślę

Czyli wpinam tv w optyk a cd w line in i dalej na rca na wzmacniacz (w postaci mini wieży-jest jak jest ze wzgledu na dzieci) i wybieram tylko wieży wejscie i dzieciaki sobie mogą przełączać miedzy tv a cd (bez obslugowo) a jak stary zechce tidala to sobie poradzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Killer121 napisał:

ma auto sense...mam nadzieję że będzie działać tak jak myślę

Ja podpiąłem TV pod Optical In. Słuchając z WIFI jak włączyłem TV to sam się przełączył, ale z tego co pamiętam to po wył. TV wrócił na WIFI ale chyba już musiałem odpalić muzykę z telefonu z ręki.

Niestety Line in nie mam jak Ci sprawdzić.

31 minut temu, Killer121 napisał:

mini wieży-jest jak jest ze wzgledu na dzieci

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie audio jest długo i synek od urodzenia jest nauczony co może a co nie. Teraz ma 7 lat i nawet mi donosi na swoich kolegów lub koleżanki jak ci wpychają palce gdzie nie trzeba.

Ogarnął audio na tyle że nawet sam jest w stanie uruchomić gramofon (łącznie z ręcznym ustawieniem obrotów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam i ja...:D banan jest bo działa tak jak chciałem.  Rca i optyk wybudza się sam (fakt z lekkim opóźnieniem ale jest) jupi!!!!

Co do sterowania w miarę spoko tylko jak zrzucę apke w tle to nie mogę robić ciszej głośniej jak na zwykłym tidalu ( trzeba wejść w apke i regulować albo na wzmacniaczu). 

Apka w miarę do ogarnięcia co i jak na szybko. 

Ale czy mogę ustawić mu 2 siecie do łączenia eśli jedna traci zasieg? Nazwa ta sama tylko pasmo inne. Czekam teraz na topping mx3 i zobaczymy co dalej. Wszystko spięte pod panasonic s52 i noty 250x.

 

Osobiście polecam pro a nie mini nie ogranicza nas wejściami i wyjściami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Killer121 napisał:

No i mam i ja...:D banan jest bo działa tak jak chciałem.  Rca i optyk wybudza się sam (fakt z lekkim opóźnieniem ale jest) jupi!!!!

Co do sterowania w miarę spoko tylko jak zrzucę apke w tle to nie mogę robić ciszej głośniej jak na zwykłym tidalu ( trzeba wejść w apke i regulować albo na wzmacniaczu). 

Apka w miarę do ogarnięcia co i jak na szybko. 

Ale czy mogę ustawić mu 2 siecie do łączenia eśli jedna traci zasieg? Nazwa ta sama tylko pasmo inne. Czekam teraz na topping mx3 i zobaczymy co dalej. Wszystko spięte pod panasonic s52 i noty 250x.

 

Osobiście polecam pro a nie mini nie ogranicza nas wejściami i wyjściami.

Kurcze nie mogę edytować postu....

Bawię się dalej wiim pro i mam pytanka czy jest możliwość wybrania eq dla różnych źródeł różnych ustawień? Np dla tv ustawienia ew dla dialogu i mowy i na cd dla niskich i wysokich?

 

Druga sprawa jak skorzystać z preset content? Czy to jest formą skrótów do ulubionych rzeczy itd? Jak to zrobić by coś się tam pokazalo

Screenshot_20240218-095619_WiiM Home.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palmos napisał:

Wybierasz trzy kropki

Screenshot_20240218_101552_WiiM Home.jpg

I klikasz PRESET i ustawiasz

 

Screenshot_20240218_101740_WiiM Home.jpg

Spoko działa dzięki. A czy eq można na różne źródła ustawić na inne wartości? Np tv na dialogi a cd inaczej a wifi jeszcze inaczej? Moze za dużo wymagam od tego sprzętu ale jest i tak kozak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...