Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

Witam Was i o pomoc proszę!!! Mój wiim pro trzeszczy (wejscie wifi i bt sprawdzane brak ŕóżnicy) po analogu czy on ma aż takie słabe wyjscie rca że z lekkim niedosłuchem słyszę trzaski w kolumnach???

Odpaliłem w tle dość głośno przez tidala ( nie ten najwyższy pakiet) I po wifi i bt trzeszczy-myślę może mój mx3s pada podpiąłem pod ampli kruger matza i pianocraft i to samo. Zmieniłem kable rca (do pianocrafta mini jsck rca) to samo...ampli i wzmacniacz na samym bt i ten sam kawałek pomijając wiima (tez z tego samego tidala) gra bez trzasków. 

Natomiast po wrzuceniu tv i optykiem na wiima i na wzmacniacz czy ampli grając z tidala ten sam kawałek trzaskow brak.

Myślałem że wina sieci wróciłem do 5g wcześniej 2.4 g żadnej poprawy. Aktualizacją najnowsza jaka znalazło...

Czy ktoś się spotkał z  czyms takim? Kupiłem przez neta sklep proshop i pewnie będę zwracał ale czy ktoś jest coś doradzić przed zwrotem ewentualnie zostaje zakup drugiego przez neta I porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Killer121 napisał:

Czy ktoś się spotkał z  czyms takim?

U mnie nic z tych rzeczy

8 minut temu, Killer121 napisał:

zostaje zakup drugiego przez neta I porównać.

Bardzo dobry pomysł. Myślę że masz walnięty egzemplarz.

10 minut temu, Killer121 napisał:

czy on ma aż takie słabe wyjscie rca że z lekkim niedosłuchem słyszę trzaski w kolumnach???

Nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł drugi wiim pro...bez zmian....

Moze ktoś jest w stanie sprawdzić na utowrze nothing comperse u2 bulgotanie gotowanie się tak w 1 minucie utworu.

Kurde jak na moim "lipnym sprzecie" to słyszę to co by było gdyby słuchać na czymś mocniejszym.

Moze ten typ tak ma. Ok fajnie kupim wiim pro plusa.

 

Jeszcz zrobię test po optyku wiim po optyku do mx3 s

2 minuty temu, Killer121 napisał:

Przyszedł drugi wiim pro...bez zmian....

Moze ktoś jest w stanie sprawdzić na utowrze nothing comperse u2 bulgotanie gotowanie się tak w 1 minucie utworu.

Kurde jak na moim "lipnym sprzecie" to słyszę to co by było gdyby słuchać na czymś mocniejszym.

Moze ten typ tak ma. Ok fajnie kupim wiim pro plusa.

 

Jeszcz zrobię test po optyku wiim po optyku do mx3 s

Ale z drugiej strony urządzenie za 800zl i gra lipnie a mimo wszystko to nie małe pieniądze... nadrepny w ruch pojdzie ieastm50pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chmarski napisał:

Tekst brzmi w tym miejscu "I can eat my dinner in a fancy restarurant". Może i coś z tym gotowaniem tam wleźć ;)

Ja gotowania nie słyszę, ale wchodzi wtedy stopa, którą może właśnie tak odbierasz.

A tak bardziej na poważnie to słabo zrealizowany utwór jest :( 

Przynajmniej się utwierdziłem że nie jestem gluchy :D bo jak zrzucę korekcją bassy to jest lepiej... I całe to zamieszanie jest na niektórych utworach właśnie na tym i na sting shape of my hearts. 

Moze zbyt pochopnie oceniłem tego wiima bo reszta jest super....

 

A czy ktoś wie czy do danego wejścia można ustawić inny eq? Jeśli tak to jak to zrobić?

Zgłupiałem ..... odłączyłem nowego wiima wziąłem starego puszczam to co mnie nurtuje i kurde to gra I stopę słyszę, ale to nie była ona.....weźbądź tu mądry i pisz wiersze...

Odsyłać brać pro plusa czy zostawić sztukę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dziś oceniacie PEQ? Rok temu po włączeniu GEQ dźwięk słyszalnie był zdegradowany. Aktualnie używając PEQ czy GEQ nie słyszę pogorszenia jakości jedynie efekt korekcyjny. Czy macie podobne odczucia? Oczywiście wiem, że to nie jest już bit-perfect. Jak słucham na HD650 to lubię podbić o 6 dB górę od 4k. NIestety mam już spore ubytki w tym zakresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, siwmad napisał:

Aktualnie używając PEQ czy GEQ nie słyszę pogorszenia jakości jedynie efekt korekcyjny. Czy macie podobne odczucia?

Tak. Używam ale jedynie PEG do zbicia góry na 43Hz i uważam że znakomicie się sprawdza. Do podbicia nie używam.

W górę nie podbijam 

Bardzo dobrze że pomysleli żeby wrzucić do wima PEG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam umlika.

Pomyślałem że zamiast wydawać kasę na pomiary postanowiłem zainwestować w ten mikrofon i nauczyć sie robić pomiary w REW. Można się dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy (np. że  mnie lepiej nie zatykać br tylko skręcić potencjometr od basów) ale najlepsze jest to że można generować filtry i ręcznie wpisywać je w PEG wiima.

Poniżej przykład. I to przynosi bardzo dobre efekty 👌

 

Screenshot_20240225_171609_WiiM Home.jpg

To z REW

 

20240225_172044.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Palmos napisał:

Poniżej przykład. I to przynosi bardzo dobre efekty 👌

Z tych  filtrów zostaw tylko ten na 43Hz, obniż Q do 7  i próbuj mniejszych wartości ‐ myślę że minus 6 lub 7dB pewnie będzie ok.

Za duża ilość filtrów  i za wysokie Q  jak tu 24 dają różne artefakty oraz obciaza DSP. Warto korygować tylko większe błędy.

2dB nigdy nie będą problemem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marcinmarcin napisał:

Z tych  filtrów zostaw tylko ten na 43Hz, obniż Q do 7  i próbuj mniejszych wartości ‐ myślę że minus 6 lub 7dB pewnie będzie ok.

Dzieki za porady. Przydadząsie na pewno. Potestuje.

To tylko tak na próbę. Wszystko zależy jak się ustawi próg (tą linie w rew - nie wiem jak to nazwać)

Wcześniej miałem tylko ustawione na -8db na 43hz i doszedłem do tego na słuch używając generatora częstotliwości. -8db wyszło mi metodą prób i błędów jak już słuchałem muzyki. Stąd pomysł żeby spróbować pomiarów i jak widać potwierdziło się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
3 godziny temu, Palmos napisał:

Bardzo jestem ciekawy jak to wyjdzie.

A nie masz czasami wrażenia, że po całej zabawie, kombinacjach z Gainami, z  Q , itd słuchasz i ... wersja przed korektami, ta zastana z natury jest tą lepszą :) ? Tak z ciekawości pytam, bo bywa, że człowiek się narobi a potem rozczarowanie. Piszę trochę na swoim przykładzie :). Tak czy siak, zabawa super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wito76 napisał:

A nie masz czasami wrażenia, że po całej zabawie, kombinacjach z Gainami, z  Q , itd słuchasz i ... wersja przed korektami, ta zastana z natury jest tą lepszą

Z tego forum wiem że tak bywa. Niestety u mnie jest przynajmniej jeden problem z podbiciem na basie który opisałem wyżej i taki wiim to ogarnął. Ja nie jestem zagorzalym zwolennikiem korekcji. Jesli wiim to wprowadzi to spróbuję bo to nic nie kosztuje, uważam że nie należy przesadzać ale czasem nie ma wyjścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Was ponownie z kolejnym nurtującym mnien pytaniem/problemem....

Czy wiim pro obsluguje ac3? (Traktowany u mnie jako transport z tv do toppinga mx3s) Bo wczoraj zarzuciłem filmidło na Amazonie i wiim pokazywał mi że nie jest obsługiwana ścieżka i przez stereo nie szło puścić...podpiecie bezpośrednio do tv mx3s daje normalnie dźwięk.

I niestety nie mogę mieć na stale spięty tv bezpośrednio z mx3s bo dzięki standby wiim ładnie odpala się dvd jako nośnik płyt który jest bezpośrednio pod mx3 s coaxem wpiety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...