Skocz do zawartości

Zmiana sub na SVS SB-1000 PRO?


FuRiOn

Recommended Posts

Heja

 

Mam taki oto zestawik:

Klocek: Yamaha R-N602
Kolumny: KEF Q750
okablowanie miedziane beztlenowe 4mm
sub; Harman Kardon HKTS210SUB/230 BDS210/230

dzieki chlopakom zmienilem udanie juz kolumny na KEF Q750, teraz czeka mnie zmiana wzmakam suba i ustalenie czy Argon faktycznie moze mi przesylac dzwiek wysokiej jakosci do wzmaka.

Zajmijmy sie w tym temacie subem

 

Moj budzet to max ~700e, moze byc uzywka.

Na celowniku jest
- SVS SB-1000pro

w poprzednim moim temacie zasugerowano mi takze
- REL HT 1003 i 1205

Co wstawić zeby bylo konkretnie i poteznie? Macie swoje propozycje, albo ktoras z tych polecacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale testów opisywałem svs-a którego posiadam , zależy co znaczy potężnie , jeśli chcesz by sąsiedzi słyszeli bas to kup coś z portem BR , jeśli chcesz by sub szybko reagował na zmiany basu to w/w svs daje radę. To jest granie bliższe kolumnom z 30cm bas przetwornikami podpiętymi do 300W+ rms monobloka każdy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi jak ten temat się potoczy. Też szukam suba. 80% muzyka / 20% filmy. Konieczne wejścia wysokopoziomowe. 

Planowałem Velodyne db12 po namowie, ale okazało się, że q21 już go nie mają w przecenie. Zastanawiam się także nad SVS SB-1000pro ze względu na sporą możliwość kalibracji. Mimo wszystko ponoć nie jest on zbyt "muzykalny" i do muzy jest ok, ale nie porywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kubakk napisał:

W dziale testów opisywałem svs-a którego posiadam , zależy co znaczy potężnie , jeśli chcesz by sąsiedzi słyszeli bas to kup coś z portem BR , jeśli chcesz by sub szybko reagował na zmiany basu to w/w svs daje radę. To jest granie bliższe kolumnom z 30cm bas przetwornikami podpiętymi do 300W+ rms monobloka każdy ;) 

Ogladalem jedynie recke na technikarium, nie drazylem jeszcze tematu na zadnym forum. Moze w tym tygodniu wybiore sie do iEar na przesluchy tego co mi zasugerujecie tutaj. ten REL mnie ciekawi.

Nie dbam o sasiadow ;) Tzn nie w sensie ze fajnie zeby ogladali film ze mna za sciana. Siedzac w salonie maja byc ekstremalnie dobre doznania dzwiekowe za te max ~700e za uzywke lub nowy. Tyle na razie chce przeznaczyc na upgrade zestawu jesli chodzi o suba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 11:49, renoxd napisał:

Ten sub u Ciebie to bardziej do muzyki czy do filmów? 

Glownie filmy ale tez i muzyka, swojego czesto odlaczam calkiem jak slucham muzyki bo kefy daja rada. Zalezy jaka muzyka i jak sie zgrywa sub, ten co mam to tak sie zgrywa jak idzie mowienie prawdy morawieckiemu :D

Filmy/Muzyka 70/30 ale pewnie sie to zmienim jak dogram argona, suba i wzmaka :D

Dnia 31.10.2022 o 11:52, eMBe napisał:

I przede wszystkim jaki masz metraż pomieszczenia gdzie ten sub będzie grał.
Ja akurat posiadam SVS SB-1000 Pro na jakichś 14m2 i nic złego o nim nie mogę powiedzieć zarówno jeśli chodzi o muzykę jak i filmy.
Polecam.

powyzej 25m2

Wyczailem takie cos 😆

https://doublepoint.nl/svs-sb-2000-subwoofer-zwart

Za niewiele mniej byla uzywka sb-1000 pro, mysle zeby brac ;) 

 

Jednak moja ekstaza byla za wczasum to 2000 nie 2000 pro, a myslalem ze ekstra promke znalazlem .... :/

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi ktoś, jak dokładnie działają wejścia wysokopoziomowe z subwooferze? Polega to na tym, że jak się zwiększa poziom głośności we wzmacniaczu, to automatycznie też na subie tak? Co się dzieje z pokrętłem głośności na subie wtedy? Jeżeli bym chciał wtedy zwiększyć moc tylko na subie, względem głośności wzmaka, to dałoby się normalnie to osiągnąć? Może i głupie pytanie, ale lepiej wiedzieć niż się potem zdziwić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Model 1000 czy 1000 PRO to konkurent dla REL HT 1003. Z tym że moim zdaniem REL ma lepszą zmienność basu.

Model 12005 o ile wiem jesteś w stanie wyrwać w lepszej cenie. To moim zdaniem wyższej klasy sub.

stawiał bym na tego.

Piotr

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m1897803511-rel-ht1205-nieuw

 

idzie wyhaczyc w dobrej cenie, tylko czy tak zamiata svs 1000 pro i czy moze walczyc z 2000 pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność się zwieksza sama. Działą to podobnie do podłączenia przez RCA.

7 godzin temu, FuRiOn napisał:

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m1897803511-rel-ht1205-nieuw

 

idzie wyhaczyc w dobrej cenie, tylko czy tak zamiata svs 1000 pro i czy moze walczyc z 2000 pro

Zamiata 1000 PRO i walczy z 2000 PRO.

Ja akurat nie widze nic wyjątkowego w obsłudze zdalnej.

Modele ELACa miały to znacznie wcześniej i jakoś nie zostało to podchwycone. SVS użyło marketingu i już jest :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Elac miało znacznie wcześniej taką opcję ale nigdy jakoś ta marka nie liczyła się w tej dziedzinie. SVS, REL, Velodyne to najbardziej znane subwoofery tak samo jak w gramofonach króluje Pro-Ject i Rega. 

Aplikacja sprawdza się jedynie, gdy chcemy przełączać ustawienia w trybie stereo i kina domowego. 

Jestem także zdania, że REL HT1205 będzie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo duża uniwersalność oraz sprężystość basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

Zgadza się, Elac miało znacznie wcześniej taką opcję ale nigdy jakoś ta marka nie liczyła się w tej dziedzinie. SVS, REL, Velodyne to najbardziej znane subwoofery tak samo jak w gramofonach króluje Pro-Ject i Rega. 

Aplikacja sprawdza się jedynie, gdy chcemy przełączać ustawienia w trybie stereo i kina domowego. 

Jestem także zdania, że REL HT1205 będzie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo duża uniwersalność oraz sprężystość basu. 

Jutro wezme 2 tygodniowego REL HT1205... a niech tam. za 630e

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na celowniku na jutro REL HT1205 za 640e, ma dwa tygodnie :D

 

edit,

 

Od wczoraj dumnie sie prezentuje REL HT1205. Jest naprawde prze potezny, normalnie woda w szklance chodzi jak w Jurassic park hah :D ale na powaznie ma moc, gra szybko, jestem mega zadowolony bo i cena dobra, ale jest jeden problem.

Ten sub ma zdolnosci tancerskie i mi po prostu tanczy po podlodze. W nocy kiedy jest cicho podczas ogladania filmu bardzo nieprzyjemnie daje sie to we znaki, bo wibruje z podloga, zamiast po prostu dawac dzwiek. Co polecacie zeby to opanowac ?

Kupic jakis dywanik, wykladzine z gumowym spodem czy po prostu kawalek gumy ? Nie wiem, nie znam sie, ale pasuje ta moc okielznac. A zgral sie z kolumnami idealnie. Bralem to od typa co wogole nie umial ustawic wzmacniacza i tam to wogole nie gralo.

Co polecacie? Bo bede jeszcze dzwonil do iEar, ale oni mi pewnie zaproponuja profesjonalne rozwiazanie za 100 euro :D

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2022 o 12:59, Kubakk napisał:

Ja do svs kupiłem od razu takie gumowe nogi , przyjemnie izolują ;) 

DSC_0014.JPG

https://www.q21.pl/manufacturer/svs/svs-soundpath-subwoofer-isolation-system.html

Kupilem na szybkiego .... mate do lazienki, z grubej gabki na 2 cm i gumowym spodem za... 3 euro :D ale pasuje cos normalnego. dzieki za sugestie. Moze cos specjalnie od REL jest :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2022 o 10:38, FuRiOn napisał:

Mam na celowniku na jutro REL HT1205 za 640e, ma dwa tygodnie :D

 

edit,

 

Od wczoraj dumnie sie prezentuje REL HT1205. Jest naprawde prze potezny, normalnie woda w szklance chodzi jak w Jurassic park hah :D ale na powaznie ma moc, gra szybko, jestem mega zadowolony bo i cena dobra, ale jest jeden problem.

Ten sub ma zdolnosci tancerskie i mi po prostu tanczy po podlodze. W nocy kiedy jest cicho podczas ogladania filmu bardzo nieprzyjemnie daje sie to we znaki, bo wibruje z podloga, zamiast po prostu dawac dzwiek. Co polecacie zeby to opanowac ?

Kupic jakis dywanik, wykladzine z gumowym spodem czy po prostu kawalek gumy ? Nie wiem, nie znam sie, ale pasuje ta moc okielznac. A zgral sie z kolumnami idealnie. Bralem to od typa co wogole nie umial ustawic wzmacniacza i tam to wogole nie gralo.

Co polecacie? Bo bede jeszcze dzwonil do iEar, ale oni mi pewnie zaproponuja profesjonalne rozwiazanie za 100 euro :D

No widzisz. A teraz weź pod uwagę że to i tak ciezki sub. Masa innych znanych jest znacznie lżejsza.

Postaw na dywanie.

Nigdzie nie pójdzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...