Skocz do zawartości

Subwoofer do 22m2


Konrad123

Recommended Posts

Witam, chce kupić subwoofer do salonu 22m2 w kwocie około 1000zł

Głównie pod filmy 80% reszta pod jakąś mocna klubową muzykę, póki co mam kolumny podstawkowe i czasem brakuje tego uderzenia.

Póki co na oku mam magnata rs8 i tyle 

Z używanych nic sensownego nie mogę znaleźć 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry wybór w tym przedziale cenowym, ewentualnie możesz jeszcze spojrzeć w stronę nieco droższego Fyne Audio F 3-8. Przekroczy trochę budżet, ale bardzo fajny subwoofer. To taka propozycja w ciemno trochę, bo nie napisałeś jeszcze jednej dość istotnej rzeczy, czyli jakie masz kolumny, ale jak uzupełnisz tą informację, to można będzie coś precyzyjniej podpowiedzieć i ewentualnie skorygować poprzednie wskazanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to heco Aurora 300 z nadem 326bee i Cambridge audio magic 100, przy filmach niby jest moc ale jednak nie ma tego zejścia jakiej bym oczekiwał, salon 22m2 ale trochę otwarty na korytarz i ten dźwięk też trochę ucieka, chociaż akustyka w miarę poprawna i sam bass nie dudni tylko czuć całą jego masę w miejscu odsłuchowym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Konrad123 napisał:

Kolumny to heco Aurora 300 z nadem 326bee i Cambridge audio magic 100, przy filmach niby jest moc ale jednak nie ma tego zejścia jakiej bym oczekiwał, salon 22m2 ale trochę otwarty na korytarz i ten dźwięk też trochę ucieka, chociaż akustyka w miarę poprawna i sam bass nie dudni tylko czuć całą jego masę w miejscu odsłuchowym 

No przy podstawkowych oczywistym jest, że braknie zejścia basu na monitorach. Fyne audio będzie spoko, możesz poszukać jakiegoś klipscha, uzywki się znajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra żeby nie rozwlekać za bardzo tematu, mam do wyboru 3 suby

Magnat rs8

Fyne audio f 3-8

klipsch r-100sw

Za tym ostatnim przemawia większy głośnik 10" od reszty 

który z nich będzie najlepszy do filmów ? 

Najważniejsze kryteria na które patrzę to

- zejście, chce poczuć moc przy efektach specjalnych

- (najważniejsze!) przyjemna barwa, chce żeby sprawiał radość

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest tak jak Piotrek pisze, że jednak nadal mamy tutaj do czynienia z: po pierwsze - systemem stereo, po drugie - z kolumnami podstawkowymi, więc też nie zawsze w takiej sytuacji większy będzie oznaczało lepszy 😕 Rzeczywiście biorąc pod uwagę klasyczne rozwiązania kinowe to Klipsch ma potencjał (chyba bym się pokusił o stwierdzenie, że największy z tej trójki), bo w filmach chodzi o efekt i tutaj sprawdza się bardzo dobrze, natomiast idąc w stronę trochę uniwersalności, przez wzgląd na stereo i podstawkowce to Fyne wydaje się bardziej optymalną opcją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a patrząc na używane subwoofery z allegro to mam wrażenie że nie tylko grały po domówkach ale i służyły za krzesło i stolik jednocześnie :D

Niedługo zwrócą mi kasę za tego niedoszłego fyne audio więc będę musiał podjąć decyzję.

Został do wyboru z początkowej 3 

Magnat rs8 i Klipsch r-100sw 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli magnat, a jest jakaś różnica między rs8 a rs12 ? Czy w 22m2 jest to bez znaczenia ? Rs12 mogę dorwać w podobnej cenie stąd pytanie 

13 godzin temu, Seb napisał:

Zobacz sobie jeszcze Martin Logan Dynamo 500. Mam wyższy model i jestem zadowolony. Jeśli ten trzyma firmowy poziom, to może być całkiem sensowną propozycją.

Widziałem go przeglądając oferty ale nie ma żadnych opinii o nim, już zaufam Piotrowi i pójdę w tego magnata ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę jak się zakończył temat,może kiedyś komuś się przyda, wkońcu udało mi się kupić używanego klipscha r100sw w fajnym stanie za 800zł, cena mnie przekonała ostatecznie, w filmach faktycznie jest duże uderzenie, żona aż się przeraziła jego mocą, przy efektach specjalnych robi robotę, w muzyce niby jest ok ale wolę już bas z kolumn jest bardziej zróżnicowany i lepiej pasuje do całości, ale kupiłem go głównie do filmów więc jestem zadowolony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...