Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio Silver 2


Iza Rosicka

Recommended Posts

Witam wszystkich

Posiadam kolumny Monitor Audio Silver 2

Do tej pory grały one z Yamaha n602.

Koniecznie kolumny musza zostać a w miejsce Yamaha szukam wzmacniacza do tych kolumny który:

1. Zagra lepszym środkiem

2. Będzie się nadawał do bardzo cichego słuchania muzyki 

Dlatego tez potrzebuje pomocy w jakie wzmacniacze powinnam celować. Przyznam ze chciała bym się zmieścić e budżecie z samym wzmacniaczem do kwoty 5500 zł

Czy do słuchania muzyki po cichu klasa wzmacniacza ma znaczenie ? 

Edytowano przez Iza Rosicka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze wolała bym nowy wzmacniacz do tej kwoty, ponieważ nie znam się zbyt na serwisowaniu takiego sprzętu i chciała bym przez pierwsze 3 lata nie musieć go naprawiać. Czy jakaś alternatywa do Atoll ? Słyszałam o Musical fidelity, czy ktoś z was ma doświadczenie jaka będzie różnica w graniu Atoll 100 i Musical m3Si

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to trudne. Bo ta Yamaha gra przeciętnie  i słabo się zgrywa z tymi kolumnami.

Stawiam na Atolla, nowy faktycznie IN 100 SIG, używany 200tka.

Marcin może Ci ściągnąć z niemiec Musiclaa w lepszej cenie tez dobry trop.

ładnie także gra z Cyrusem nawet model ONE

Widzę także że mozna pomału mysleć o modelu wyprzedawanym Denon PMA 1600NE

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z yamahy as 1000 na mf 6si i faktycznie środka jest o wiele więcej.  Bardziej cieplejsze granie. Wysokie są trochę cofnięte.

Co do klasy wzmaka i cichego słuchania to nie wiem. A tak w ogóle co oznacza ciche słuchanie? To pojęcie względne. Ledwo słychać dźwięk z głośników czy co ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciche w sensie na Yamaha miałam ustawione np -40. I trzeba tam troszkę podkręcać głośniej żeby było słychać wyraźniejsze granie i głos wykonawcy utworu bez wsłuchiwania się. Porównując Atoll do Musical fidelity jeśli chodzi o dźwięk co będzie miało cieplejsze granie ktoś porównywał ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli celowałbyś w rynek wtórny to również polecam Atoll IN200, który zapewni dynamiczne brzmienie z soczystym środkiem. 

Z nowych wzmacniaczy miałbyś Audiolaba 6000a, który bardzo dobrze sprawdza się z Monitor Audio Silver. Doda od siebie więcej dołu i poprawi się przestrzeń względem Yamahy. Masz także wersję 6000a Play z opcjami sieciowymi. 
Godnym polecenia wzmacniaczem byłby także Musical Fidelity M2si, który zaprezentuje pełniejsze brzmienie w stosunku do mocniejszego M3si. Jeśli masz możliwość to posłuchaj obu. W zakładanym budżecie miałbyś jeszcze hybrydowego Vincenta SV500, który idealnie sprawdza się przy cichym słuchaniu. Kawał potężnego brzmienia. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Q21 od was brałam właśnie Monitor Silver audio, niestety mam 350 km do was i pracuje w godzinach takich jak wy. 

Rozważam jednak nowy sprzęt i zastanowię się między Atoll in50 a musical fidelity 2si. Czy ktoś miał porównanie bezpośrednie tych wzmacniaczy jak one się różnią między sobą ? 

Czy na jakiś rabat q21 można liczyć kupując u was ktoryz z w/w sprzętów ? 

Edytowano przez Iza Rosicka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV-500 to jak najbardziej ciekawa propozycja jeżeli chcemy pójść na pewno w stronę cieplejszego brzmienia z fajnym nasyceniem, ale przy którym nie ucierpią za bardzo pozostałe zakresy. Hybrydy lubią się z serią Silver w starszym wydaniu, więc spokojnie do Silver 2 może to być dobry trop. Z kolei jako coś alternatywnego można by jeszcze spojrzeć w kierunku Cyrus One Cast jako rozwiązania, które bezpośrednio zastąpi to co masz obecnie, a więc zaoferuje również funkcjonalność sieciową, z której jak tutaj chyba w którymś poście przeczytałem korzystasz (domyślam się, że obecnie Yamaha była źródłem). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Yamaha jak źródło. Muszę kupić taki wzmacniacz który będzie się nadawał do obecnych kolumn a także w przyszłości będę chciała wymienić je na podłogowe również MA Silver, ale muszę zakupy rozłożyć sobie w czasie na raty. Czyli najpierw wzmacniacz a może za rok kolumny na podłogowe tez od MA 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

W takim razie warto poczekać ze zmianą amplitunera i dobierać wzmacniacz do nowych kolumn.

Ewentualnie typy wzmacniaczy ( pod Twoje preferencje brzmieniowe ) do MA Silver 2 to np.

Arcam SA20 

Vincent SV-500

Możesz również zajrzeć do klubu MA w odpowiednim dziale na Forum.

A ja na AVS słuchałem z MA, co prawda Goldami, fajnego polskiego wzmacniacza, małej manufaktury z Rzeszowa o nazwie solidele. Brzmiało to naprawdę fajnie. 

Ps. Rafał a czemu nie polecasz Rotela? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Iza Rosicka napisał:

głównie słucham muzyki z iPhone przez Air Play oraz USB. W Yamaha najbardziej brak mi tego środka. Czy klasa wzmacniacza przy cichym odsłuchu ma znaczenie czy to AB czy D np ? 

Teoretycznie tak. W praktyce to tez zalezy od konkretnego modelu.

Arcam, Vincent czy Atoll to dobre tropy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz na pewno najbardziej muzykalny i to jest jego zaletą, a i ciepła mu nie braknie raczej. Aczkolwiek z tych, które wymieniłaś to chyba najbardziej do ciepłego blisko Denonowi - o ile podobnie rozumiemy ciepłe granie, a więc z fajną objętością basu, ale także z dobrym detalem (niekrzykliwym), a nie tylko skupiamy się na najniższych zakresach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Iza Rosicka napisał:

Jakiś kierunek poszukiwań jest, pytanie teraz czy dać osobno DAC i strumieniowanie muzyki AirPlay czy dać jakieś urządzenie typu Bluesound bądź Yamaha WXC50 ? 

Jest taka teza, że DAC z Bluesounda jest słaby. Częściowo się z tym zgadzam, ale Ty możesz być innego zdania. 

Jeśli zaś chodzi o wzmacniacze. Jest w naszym pięknym mieście, sklep Meloman na gęsiej. Ja za nim nie przepadam, ale możesz w nim odsłuchać większość marek, które zostały wymienione w tym temacie. A jeśli chcesz posłuchać u siebie na początek marantza, który jest klasyką 😉, mogę z nim podjechać do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...