Skocz do zawartości

Zestaw stereo do dużego salonu. Wharfedale Linton?


Adammm

Recommended Posts

2 godziny temu, yayayaya napisał:

To. Na tą chwilę po czytaniu teorii i waszych rekomendacji i jeszcze recenzji to najbardziej wierzę w arcama którego skreslalem i pewnie będzie pierwszy do odsłuchania.

Trochę "nie wygląda" ale to ma grać.

To. Na tą chwilę po czytaniu teorii i waszych rekomendacji i jeszcze recenzji to najbardziej wierzę w arcama którego skreslalem i pewnie będzie pierwszy do odsłuchania.

Trochę "nie wygląda" ale to ma grać.

Dostępny w cenach 10costam do 12900. Taka inflacja? Naima bym miał za dyszke i tak uważam że to sporasno. 

Ciekaw jestem faktycznej ceny arcama.

Nie sprawdzisz Cambridge CXA81 czy Gato Audio DIA 250s? 

Szkoda. 😭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nie sprawdzisz Cambridge CXA81 czy Gato Audio DIA 250s? 

Szkoda. 😭

CA z lintonami jest dużo opinii że gra słabo jasno więc nie jest na liście. Gato nie brałem pod uwagę ale też ze względu na cenę raczej nie.

Jeśli zagra, arcam ma wszystko. Pewnie cenę realnie w budżecie. Korekcję, moc której wystarczy na zawsze, łączność, potencjalnie dac na poziomie który nie będzie mi sprawiał dylematu czy nie kupić zewnętrznego ;) Jeszcze mi wieczorem będzie plumkał w klasie A. A jak nie zagra to będzie ciekawa nauka i dobra baza do wyciągania wniosków.

Obawiam się że będzie ciemno z lintonami ale mam nadzieję że się zaskoczę pozytywnie. Okablowanie QEDa w teorii to też dobra para do tego zestawu jest. Aż szkoda że nie zostawiłem starych qedów aniversary czy jak się to nazywalo. Były "żywe" na górze. Signature nie zamulają i mają znacznie wyższą klasę ale te poprzednie mogłyby pasować nawet lepiej.

Pytanko do Was - preferowany sposób podłączenia do PC. Mogę coax, toslink, usb. Do tej pory mam toslink i jakieś sensowne kable

 

Jest jeszcze taki wynalazek jak pma-2500ne który to z rodziny niepoważanej ale jest topowym modelem o wadze dwóch wzmacniaczy i zbiera dobre opinie. Ktoś słuchał?

Edytowano przez yayayaya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yayayaya napisał:

CA z lintonami jest dużo opinii że gra słabo jasno więc nie jest na liście. Gato nie brałem pod uwagę ale też ze względu na cenę raczej nie.

Jeśli zagra, arcam ma wszystko. Pewnie cenę realnie w budżecie. Korekcję, moc której wystarczy na zawsze, łączność, potencjalnie dac na poziomie który nie będzie mi sprawiał dylematu czy nie kupić zewnętrznego ;) Jeszcze mi wieczorem będzie plumkał w klasie A. A jak nie zagra to będzie ciekawa nauka i dobra baza do wyciągania wniosków.

Obawiam się że będzie ciemno z lintonami ale mam nadzieję że się zaskoczę pozytywnie. Okablowanie QEDa w teorii to też dobra para do tego zestawu jest. Aż szkoda że nie zostawiłem starych qedów aniversary czy jak się to nazywalo. Były "żywe" na górze. Signature nie zamulają i mają znacznie wyższą klasę ale te poprzednie mogłyby pasować nawet lepiej.

Pytanko do Was - preferowany sposób podłączenia do PC. Mogę coax, toslink, usb. Do tej pory mam toslink i jakieś sensowne kable

 

Jest jeszcze taki wynalazek jak pma-2500ne który to z rodziny niepoważanej ale jest topowym modelem o wadze dwóch wzmacniaczy i zbiera dobre opinie. Ktoś słuchał?

Powodzenia w wyborze i dużo frajdy życzę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2023 o 09:13, stach_s napisał:

Interesująca opinia, a konstrukcja zdania też niczego sobie ;)

dziękuje za uznanie ;) ale temat ciekawy. Firma raczej od pitu pitu nie od hi hi-fi. Patrząc na parametry to klocek dual mono o wadze dwóch wznacniaczy. Pytanie czy to gra bo kilogramy same z siebie nie grają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy co Dirac zdziała w tym pomieszczeniu bo gdyby nie do końca sobie poradził to według mnie najwięcej zyskasz inwestując w system dzielony. W budżecie którym dysponujesz jest kilka fajnych konstrukcji, które mogłyby wyciągnąć z Lintonów ogromny potencjał dlatego zanim podejmiesz decyzję odnośnie Arcama - potestuj. Ja bym tu raczej pomyślał o jakimś Roksanie K3 lub Pier Audio MS-680, które ogarną dół i zapewnią sporą dawkę mocy i przestrzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2023 o 22:16, stach_s napisał:

Po raz kolejny konsekwentnie mnie zadziwiasz! 

Rozwiń proszę myśl "firma od pitu-pitu". 

Dyskredytujesz Denona, jako posiadacz Marantza. Pod uwagę bierzesz Yamahę i Cambridge, jakże egzotyczne i nietuzinkowe marki, no wybacz, ale rozbawiles mnie setnie :D

 

W skrócie: najpierw Denon kupił Marantza, potem D+M wykupił Sound United (właściciel m.in. B&W), a rok temu SU kupiła firma Masimo (z branży sprzętu medycznego).

Efekt można zobaczyć przełączając na chwilę lokalizację HEOS'a np. na UK :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, klimkr napisał:

W skrócie: najpierw Denon kupił Marantza, potem D+M wykupił Sound United (właściciel m.in. B&W), a rok temu SU kupiła firma Masimo (z branży sprzętu medycznego).

Efekt można zobaczyć przełączając na chwilę lokalizację HEOS'a np. na UK :)

Chyba nie tak.

Denon się połączył z Marantzem. Nie wchłonął ich.

A potem to Sound United wykupiło D&M a potem ten koncern już z Denonem wykupił Bowersa.

20 godzin temu, stach_s napisał:

Nadal nie rozumiem, jak to się ma do "pitu-pitu"???

Może to jest to pitu pitu? ale też nie skumalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie śmiać z moje opinii o denon. Marka nie kojażona z Haj hajfi. Ale mają topowe pudełko. Nie mam pojęcia czy to może grać wspaniale czy nie.

Dementuję. Nie rozważam yamachy i jak wspomniałem nie brałem pod uwagę CA.

Na scenie SA3000, 9000a, naim i lyngdorf. Tej kolejności, na teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 19:20, yayayaya napisał:

To. Na tą chwilę po czytaniu teorii i waszych rekomendacji i jeszcze recenzji to najbardziej wierzę w arcama którego skreslalem i pewnie będzie pierwszy do odsłuchania.

Trochę "nie wygląda" ale to ma grać.

To. Na tą chwilę po czytaniu teorii i waszych rekomendacji i jeszcze recenzji to najbardziej wierzę w arcama którego skreslalem i pewnie będzie pierwszy do odsłuchania.

Trochę "nie wygląda" ale to ma grać.

Dostępny w cenach 10costam do 12900. Taka inflacja? Naima bym miał za dyszke i tak uważam że to sporasno. 

Ciekaw jestem faktycznej ceny arcama.

Ktoś mi ostatnio napisał, że dzwonił negocjować cenę i zaproponowano mu SA30 za 8500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Gdzie? To bardzo dobra cena.

To ja też poproszę :)

 

Piotrze, taka cene pod koniec czerwca zaproponował Michał z Technikarium. W tej chwili nie mam jego telefonu, mogę podesłać później, ale można go znaleźć pod ich filmikami na YouTube. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...