Skocz do zawartości

WXC-50 + zewnętrzny DAC ?


jawor2

Recommended Posts

4 godziny temu, jawor2 napisał:

Witam, czy do połączenia Wxc-50 z NAD 326 warto jest użyć dodatkowo DACa? Póki co mam go spiętego po RCA. 

Moim zdaniem warto.

Z mojego doświadczenia DAC wbudowany gra nieciekawym dźwiękiem. Jest wyraźnie lepiej nawet przy tanich dacach zewnętrznych typu DAC Magic 100.

Ja długo używałem go z rDaciem, aktualnie zmieniłem na audiolaba.

Ta Yamaszka jako streamer jest bardzo fajna. Moim zdaniem gra lepiej niż chromcast, wiim mini czy proste Rasberry Pi.

Ma też bluetooth dwukierunkowy. Można streamować dźwięk na słuchawki i efekt jest lepszy niż streamowanie z telefonu.

Jeszcze uwaga - piszę na podstawie doświadczeń z WXC-50. Nada 326 nie słuchałem. Za to miałem dwa lata NADa 356 i tam te różnice o których piszę wychodziły.

Edytowano przez Paweł Pawlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Jesteś niezadowolony?

Może to kwestia kolumn?

Takie pytanie z czystej ciekawości 😉 mam możliwość zakupu Toppinga DX3 Pro za 8 stówek i nieco mnie to nęci - chyba że ktoś ma jakieś pomysły na ciekawszą opcję w tych pieniądzach, to będę zobowiązany. System i tak pójdzie do wymiany(wzmacniacz i pewnie kolumny) przez fakt przeprowadzki w przyszłym roku do domu, no ale to melodia przyszłości. Natomiast w/w Yamahę chciałbym zostawić, bo rzeczywiście trudno mi na nią, czy aplikację narzekać - póki co 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A jakie masz kolumny?

Paimętaj że okazja nie powoduje że system może zagrac lepiej.

Melodika Bl40mk3. 

Okazja w sumie spowodowała bardziej, że zainteresowałem się tematem, niż że się "napaliłem" 😊, a jak wspomniałem na przestrzeni roku i tak będę zmuszony do zmian, bo z 18 mk., zrobi mi się prawie 30 do nagłośnienia. Precyzując może moje pytanie: czy do obecnego w/w zestawu (Wxc-50 +Nad 326 +Bl40mk3) jest sens dokupić tego Toppinga i rzeczywiście będzie wymierna poprawa, czy już odpuścić i dobrać  później do konkretnego modelu wzmacniacza/kolumn? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny DAC niewątpliwie wpłynie na jakość dźwięku ale nie uważam aby DX3 Pro+ dużo poprawił w brzmieniu. Jeśli w przyszłym roku będziesz się przeprowadzał to w chwili obecnej bym się wstrzymał z zakupem. Zobaczysz czy obecny zestaw się sprawdzi. Melodika BL40MK3 to bardzo fajne kolumny i w naszej większej sali odsłuchowej ~30m2 robią robotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...