Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha rn 803


Carmion

Recommended Posts

15 godzin temu, TOMtor napisał:

Jeśli bi-wire to w Yamaszce miałeś podłączone kable tylko pod sekcję A czy rozdzielone na A+B (przy bi-wire) ?

W yamaszce bi wire może zrobić cuda. Przez pewien czas tak miałem podłączoną as 1000. Lepsza rozdzielczość i zdecydowanie lepszy bas. Uważam że warto sprawdzić to połączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufele nie grają moim zdaniem źle. Są to duże kolumny i wydaję mi się że przystosowane pod większe pomieszczenia.  Ale jak posłuchałem sobie innych kolumn, bo miałem okazję to stałem się bardziej wymagający. Teufele, akurat basu mają bardzo dużo i tutaj kalibracja ypao musiała trochę go zredukować.  Ogólnie chciałem wymienić na coś po prostu lepszego. Ale jeżeli różnica będzie niewielka w porównaniu z heco aurora 700 to sobie dam spokój. Bo jednak różnica cenowa dość spora.

Zmieniłem troszkę szerzej rozstawienie i zrobiłem większy skos.  Niestety, lewej kolumny bardziej nie mogę odsunąć ponieważ stoi stół z krzesłami i będzie zasłaniał kolumnę. Kolumny od okna są ustawione w odległości ok 60cm. 

Kalibrację zrobiłem  ponownie ypao bez sub (Sub sam reguluje bo używam tylko do filmów) no i bass się poprawił jest go troche mniej ale dokładniejszy. Oraz  poprawiły się wyższe i średnie tony. Gra po prostu czyściej i lepiej. Trochę jakby przestrzennej. Oczywiście ypao volume również włączone. 

 Zupełnie inna jakość niż na odtwarzaczu teufel 62cr i Yamaha 602. 

IMG_20221222_165810.jpg

IMG_20221222_161721.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale jakim cudem?

To może kwestia kabli a nie samej elekotrniki?

Może seryjnie zworki były kiepskie? Bo to się bardzo często zdarza.

W necie mnóstwo teorii w tym temacie. Ja sprawdziłem osobiście na różnych kablach z dobrym zworkami jeżeli chodzi o kable pojedyncze i na podwójnych było najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Carmion napisał:

Teufele nie grają moim zdaniem źle. Są to duże kolumny i wydaję mi się że przystosowane pod większe pomieszczenia.  Ale jak posłuchałem sobie innych kolumn, bo miałem okazję to stałem się bardziej wymagający. Teufele, akurat basu mają bardzo dużo i tutaj kalibracja ypao musiała trochę go zredukować.  Ogólnie chciałem wymienić na coś po prostu lepszego. Ale jeżeli różnica będzie niewielka w porównaniu z heco aurora 700 to sobie dam spokój. Bo jednak różnica cenowa dość spora.

Zmieniłem troszkę szerzej rozstawienie i zrobiłem większy skos.  Niestety, lewej kolumny bardziej nie mogę odsunąć ponieważ stoi stół z krzesłami i będzie zasłaniał kolumnę. Kolumny od okna są ustawione w odległości ok 60cm. 

Kalibrację zrobiłem  ponownie ypao bez sub (Sub sam reguluje bo używam tylko do filmów) no i bass się poprawił jest go troche mniej ale dokładniejszy. Oraz  poprawiły się wyższe i średnie tony. Gra po prostu czyściej i lepiej. Trochę jakby przestrzennej. Oczywiście ypao volume również włączone. 

 Zupełnie inna jakość niż na odtwarzaczu teufel 62cr i Yamaha 602. 

IMG_20221222_165810.jpg

IMG_20221222_161721.jpg

👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2022 o 10:25, ADAM7 napisał:

W necie mnóstwo teorii w tym temacie. Ja sprawdziłem osobiście na różnych kablach z dobrym zworkami jeżeli chodzi o kable pojedyncze i na podwójnych było najlepiej.

I wymieniałeś zworki na inne?

Albo jeszcze inaczej. Czy do góry i na dół masz dokładnie ten sam kabel? Bo jeszcze możliwość że stosujesz inny, wtedy ok.

Dnia 23.12.2022 o 14:11, Artur Charicki napisał:

Otóż nie, ja nie słyszę kabli jeśli do tego pijesz ale miedź to miedź. Te zworki są z niewiadomo jakiej blachy więc po zmianie na przewody miedziane jest spora różnica. 

Tak, te blaszane jak się wymieni to jest różnica. To prawda.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

@Carmion Nie boisz się o kolumny stawiając na nich kwiaty? Wiem, że podstawki są z nich solidne, ale trochę ich szkoda, chyba?

Kolumny stoją na kolcach. ( Też poprawiło bass, stał się mniej dudniący) 

 A kwiaty tak stoją bo trochę ich mam i podobno im więcej tym lepiej 😅 kolumny są ciężkie i nie pomyślałem że kwiatek może je obciążyć. 

 

Dnia 23.12.2022 o 14:11, Artur Charicki napisał:

Otóż nie, ja nie słyszę kabli jeśli do tego pijesz ale miedź to miedź. Te zworki są z niewiadomo jakiej blachy więc po zmianie na przewody miedziane jest spora różnica. 

Niestety, mam oryginalne blaszki. A kabli nie mogę skrócić ponieważ i tak już mam krótkie 😅 bo ok 1,5m. Chyba że mogę dać z innego przewodu. 

Ogólnie testowałem na trzech kablach 😅

Klotz LY225S 2x2,5mm ( grały najbardziej naturalnie)

Melodika MDC2250 2x2,5mm ( bass był za duży i brakowało mi góry) ( na odtwarzaczu teufel 62cr przy cichym słuchaniu wszystkie drzwi w mieszkaniu drżały i było męczące) 

Aktualnie gra na Kabel głośnikowy In-Akustik Silver 2x2,5mm ( porównywalnie do klotz tylko mniej basu i więcej wyższych tonów) i takie przewody mi najbardziej podpasowały. 

 

Ogólnie pobawiłem się z kalibracją ypao z subwooferem i tak gra że praktycznie  nie słychać i przy muzyce jest troszkę lepiej bo przy dubstep, trap bass jest głębszy i pełniejszy.  Niestety za to przy filmach jest tak jakby go nie było. Ale już tak zostawię bo nie chce mi się za każdym razem bawić w ustawienia. 

Ustawiłem na 60hz i pelnozakresowy. Bo ypao ustawiło poniżej 40hz i odcięcie przy niskich częstotliwościach.  Więc w ogóle nie pracował. Nie wiem czy się nadaję ten sub do muzyki jak jest z BR. Ale skoro lepiej mi się słucha z to chyba lepiej tak zostawić. 

Sub ustawiony na 0. A Yamaha ustawiła na -8. 

 

 

Niestety, nie byłem jeszcze u brata na testach heco Aurory 700 bo mieszka 60km ode mnie i przyjechał na święta bez kolumn. (Nie miał jak zabrać)

 

Screenshot_20221227-193607.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carmion koniecznie wywal te zworki. Oczywiście że mogą być z innego przewodu niż głośnikowe. Oby przynajmniej miedziane. Różnica jest na prawdę duża. Jak miałem te paczki z Yamaha to basu było mało ale później pod nadami czy teraz z a300 nie wyobrażam sobie żebym musiał podłączać subwoofer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charicki

Tak zrobiłem i dźwięk stał się bardziej wyraźny, więcej szczegółów. Bass pełniejszy. Grają już po mojemu. 

Nie używam korektora ypao bo zabija bass aż za bardzo.  Ustawiłem na Amplitunerze trochę na -. Bo był nadmiar basu. Więc działa chyba częściowo kalibracja ypao. Bo do końca nie rozumiem działania tej opcji korektora.

 Sub będzie używany tylko do filmów i gier. Więc chyba go przestawię w inne miejsce i ustawie go na tryb down. 

IMG_20221227_213550.jpg

IMG_20221228_102654.jpg

Screenshot_20221228-102838.jpg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, powolutku i mozolnie ale sa efekty 🙂Jeszcze możesz podlaczyc przewody w kolumnach do górnych terminali powinno być trochę mniej basu. Poeksperymentuj trochę i posłuchaj samemu. Ja mam plus w dolnym terminalu a minus w górnym bo jak dla mnie jest najlepiej. Na prawdę wszystko ma niewielkie znaczenie ale jeśli się to poustawia pod siebie to w końcowym rezultacie efekt jest znaczny.

20221228_111510.jpg

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Carmion napisał:

Kolumny stoją na kolcach. ( Też poprawiło bass, stał się mniej dudniący) 

To dobrze, aczkolwiek nic o nich nie wspominałem.

17 godzin temu, Carmion napisał:

 A kwiaty tak stoją bo trochę ich mam i podobno im więcej tym lepiej 😅 kolumny są ciężkie i nie pomyślałem że kwiatek może je obciążyć. 

Kolumnom ciężar kwiatów nie zaszkodzi, ale np. woda już tak, nie wspominając o porysowanym lakierze na górze lub po prostu odbiciu, w miejscu gdzie stoi doniczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Carmion napisał:

akurat są w osłonkach i grubej osłonce betonowej i od spodu mają podkładki więc zarysowanie ani woda nie grozi.

Szczerze to również nie stawiałbym kwiatów w doniczkach. Ponieważ kwiaty mają to do siebie że trzeba je podlewać, Ja już nie raz wycierałem parapety po podlewaniu przez żonę.

Sto razy podlejesz ostrożnie i będzie ok, a sto pierwszy za dużo i klops. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 09:51, ADAM7 napisał:

Podpinam dwa różne kable na górę i dół. Oczywiście też gdzieś wyczytałem że to istotne.

A no i tu jest pies pogrzebany to wtedy tak :)

18 godzin temu, ADAM7 napisał:

Szczerze to również nie stawiałbym kwiatów w doniczkach. Ponieważ kwiaty mają to do siebie że trzeba je podlewać, Ja już nie raz wycierałem parapety po podlewaniu przez żonę.

Sto razy podlejesz ostrożnie i będzie ok, a sto pierwszy za dużo i klops. 

Dokładnie. I zdejmiesz za poł roku a tam odbite kółeczko albo okleina odchodzi.

Tak. widziałem takie przypadki. No wygląda to "pięknie".

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Odsłuch był z moimi braćmi. Heco Aurory 700 grające na amplitunerze od kina domowego.  Wciągnęły teufele  grające na Yamaha r-n 803.  Po prostu czuć inną klasę sprzętu. Nie ma co się dziwić bo teufel kosztuję 1400zl więc i tak grają spoko jak za tą cenę.  Ale Yamaha rn 803 nie jest wykorzystywana przy tych kolumnach. Sprzedaję kolumny razem z subwooferem na rzecz samych kolumn. Bo bass nawet i w filmach przy Yamaha r-n 803 na moje pomieszczenie jest wystarczający. A jednak mniej miejsca zajmuje. 

 

Myślę żeby kupić heco aurora 700. Brat mi doradził żebym kupił Cambridge Audio CXA80/81. Czy zagra lepiej od Yamaha rn 803?  

 

Jeszcze mam pytanie, czy jeżeli będę miał odtwarzacz sieciowy to czy będę musiał uruchamiać wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy? Czy wystarczy sam odtwarzacz sieciowy? Bo jednak cenię wygodę że z telefonu jednym przyciskiem odpalam muzykę. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak

I Aurora 700 albo ELAC F6.2 to dobra opcja do tej elektroniki.

Piotr

 

 

Widzę, że też ludzie łączą te kolumny z Yamaha 803. Czym się różnią od heco Aurory 700? Cenowo wychodzą taniej. 

Dodam że głównie słucham pop, trance, electro house, dubstep i dnb. Czasem nawet hardstyle i jazz.

Yamahę mogę sprzedać i kupić coś innego. Ale cenię wygodę i chciałbym żeby jednym przyciskiem w telefonie uruchamiał się sprzęt. Jedyne co mi przeszkadza w Yamaha to że nie można przewijać. Tylko na Spotify można.  

Teufele mają napisane 4ohm-8ohm. Spróbowałem na yamaha ustawić tryb 8ohm i grają trochę inaczej. Co prawda mam wrażenie że straciły na mocy. Bass jest mniejszy, ale mam wrażenie że gra bardziej szczegółowo. No i delikatnie trzeba bardziej podkręcić głośność o 2/4db aby grały taką głośnością. Ale i tak maks słuchałem na -20db więc zapas i tak był. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Carmion napisał:

Teufele mają napisane 4ohm-8ohm. Spróbowałem na yamaha ustawić tryb 8ohm i grają trochę inaczej.

Zostaw ustawienie impedancji w amplitunerze na niższej wartości, jeśli chcesz, aby sprzęt był w dobrej formie przez długie lata. Sama wartość impedancji na kolumnach obliguje do ustawienia niższej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...