Skocz do zawartości

Dynaudio Excite x32 + Roksan K3. Czy ma to sens?


Szymek3392

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie poszukiwań wzmacniacza do moich kolumn Dynaudio x32. Kolumny zostają bo po przerzuceniu kilku zestawow w ciągu dwóch lat, te wpasowały się dzwiekiem i gabarytami najlepiej. Co do wzmacniaczy, bezpośrednio z Dynaudio x32 przerobiłem NAD c375, Denon 1510 oraz cały czas posiadam awaryjne lekko przerobionego Harmana hk680. Najlepiej jak dla mnie wypadł NAD c375. Dźwięk był mocny, wypełniony i przyjemny w odbiorze. Ladnie budował scenę 3D. Wbrew opiniom o tym, ze jest wolny i ma dużo basu, u mnie tego nie zauważyłem. Denon nie zaprezentował się w tym zestawieniu zbyt dobrze. Było dla mnie za energicznie i za sucho. Wysokie tony mocne ale mało wyrafinowane, bas Ok ale był dosyć twardy. Scena rysowana na szerokosc ale brak glebi. Nada sprzedałem i troche żałuje bo nie był drogi, a grał ładnie. Przeszkadzała mi w nim czuła regulacja głośności oraz czasami nieco zbyt zbity dźwięk. Głosy były czasami za ciężkie i brakowało zwiewnosci. Mam dosyć ciasno rozstawione kolumny i wydaje mi się, ze w większym pomieszczeniu to zestawienie byłoby dla mnie idealne. Szukam wzmacniacza, który zagra z tymi kolumnami podobnie do nada ale barwniej, cieplej, również z mocnym, niskim basem i szczegółową ale nienatarczywa gora. Ostatnio ktoś mi polecał do tych kolumn Cxa81 oraz Roksana atesse i zastanawiam się czy K3 to byłby odpowiedni kierunek. Cxa81 i atessa są słabsze i wyglądają tandetnie. Zastanawiam się jeszcze jakby to zagrało z Xindakiem xa6950v.

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

 Ktoś na olx sprzedaje Cyrusa 8.2 DAC z zasilaczem PSX r2. Taki Cyrusowy zestaw zapewni Ci i wypełnienie i powietrze. 

A jak z prądem w tym wzmacniaczu? Pomieszczenie mam ponad 30mkw. Nie braknie basu? Cyrus wyglada trochę anemicznie w porównaniu do NAD 375 czy 1510. Kiedyś gdzieś ktoś narzekał w internatach, ze 8.2 nie występował odpowiednio jakichs kolumn pomimo, ze sprzedawca w sklepie zaproponował go jako pewnik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak na używkę dosyć wysoka za ten zestaw Cyrusa. Jakieś pół roku temu, ktoś sprzedawał taki sam zestaw za około 6,5k. Za 9k moją uwagę przykuł nowy Vincent sv228 lub używka 237. Mówią, ze hybrydy grają ciepło ale i z dobrym szczegółem. Zwróciłem również uwagę na o wiele tańszego Magnata ma900 ale wyglada trochę tandetnie i widziałem test, w którym określili go jako jaśniejszy wzmacniacz względem mr780. Natomiast mocy ma napewno pod dostatkiem. Za nieco ponad 10k można kupić nowego Marantza 40n, którego kiedyś miałem okazje słuchac i dla mnie zagrał swietnie, z nasycona średnica, szczegółem no i dobrym basem, o wiele lepiej niż przykładowo Naim xs3. No ale to już kwota ponad 10k wiec całkiem sporo. Łatwiej jest kupować kolumny bo można wziąć wzmacniacz pod pachę i odsłuchać kilka par obok siebie w salonie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co tu teraz wymieniłeś gra miękko, ciepło, Dynaudio też. Cyrus ma trochę więcej konturu, tak tylko piszę... Ten turbo doładowany na niskich tonach  Nait XS3 nie do Dynaudio, im nie potrzeba jeszcze więcej dołu, miękkości i gęstości. Moim zdaniem. Już bardziej celowałbym w jakieś używki Moona ACE pod te Dynie, jak Cyrus szczypie w oczy. Moon wybitnie traci na naszym rynku używek  i można go kupić za ułamek ceny nowego. Powodzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attessa to granie ktorego oczekujesz.

Nie wiem tylko czy tak basowe jak w 375.

K3 już nie. To granie bardziej ofensywne z mniejszym nasyceniem środka. Mniej ciepłoty.

Czy wykastruje średnice? Czy to się da zrobić z Dynaudio? To inna sprawa. mi właśnie K3 bardziej by podeszło w tym zestawieniu. ale ja tak lubię.

CXA81 nie jest ciepły i to granie inne niż 375 więc chyba jednak nie.

Xindak z kolei to dobry trop. Poteżny ciepły doł, ciepła średnica i ładnie otwarta góra. Polecam go sprawdzić.

Albo Roksan ale Caspian M2

Propozycja Cyrusa 8,2 także trafna.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Attessa to granie ktorego oczekujesz.

Nie wiem tylko czy tak basowe jak w 375.

K3 już nie. To granie bardziej ofensywne z mniejszym nasyceniem środka. Mniej ciepłoty.

Czy wykastruje średnice? Czy to się da zrobić z Dynaudio? To inna sprawa. mi właśnie K3 bardziej by podeszło w tym zestawieniu. ale ja tak lubię.

CXA81 nie jest ciepły i to granie inne niż 375 więc chyba jednak nie.

Xindak z kolei to dobry trop. Poteżny ciepły doł, ciepła średnica i ładnie otwarta góra. Polecam go sprawdzić.

Albo Roksan ale Caspian M2

Propozycja Cyrusa 8,2 także trafna.

Piotrek

 

A czy uważasz, ze Hegel h95 mógłby zgrać się z tymi kolumnami? Niektórzy zestawiają Hegle z Dynaudio. W Oko wpadł mi jeszcze Rotel a14 MKII lub wyższy model 1572. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szymek3392 napisał:

Witam, jestem na etapie poszukiwań wzmacniacza do moich kolumn Dynaudio x32. Kolumny zostają bo po przerzuceniu kilku zestawow w ciągu dwóch lat, te wpasowały się dzwiekiem i gabarytami najlepiej. Co do wzmacniaczy, bezpośrednio z Dynaudio x32 przerobiłem NAD c375, Denon 1510 oraz cały czas posiadam awaryjne lekko przerobionego Harmana hk680. Najlepiej jak dla mnie wypadł NAD c375. Dźwięk był mocny, wypełniony i przyjemny w odbiorze. Ladnie budował scenę 3D. Wbrew opiniom o tym, ze jest wolny i ma dużo basu, u mnie tego nie zauważyłem. Denon nie zaprezentował się w tym zestawieniu zbyt dobrze. Było dla mnie za energicznie i za sucho. Wysokie tony mocne ale mało wyrafinowane, bas Ok ale był dosyć twardy. Scena rysowana na szerokosc ale brak glebi. Nada sprzedałem i troche żałuje bo nie był drogi, a grał ładnie. Przeszkadzała mi w nim czuła regulacja głośności oraz czasami nieco zbyt zbity dźwięk. Głosy były czasami za ciężkie i brakowało zwiewnosci. Mam dosyć ciasno rozstawione kolumny i wydaje mi się, ze w większym pomieszczeniu to zestawienie byłoby dla mnie idealne. Szukam wzmacniacza, który zagra z tymi kolumnami podobnie do nada ale barwniej, cieplej, również z mocnym, niskim basem i szczegółową ale nienatarczywa gora. Ostatnio ktoś mi polecał do tych kolumn Cxa81 oraz Roksana atesse i zastanawiam się czy K3 to byłby odpowiedni kierunek. Cxa81 i atessa są słabsze i wyglądają tandetnie. Zastanawiam się jeszcze jakby to zagrało z Xindakiem xa6950v.

Dzień dobry,

Jeżeli dobrze kojarzę myśmy chyba korespondowali czy też rozmawiali już na ten temat :) Polecamy spróbować z hybrydą Vincent'a SV-228, ten model jest bardziej rozdzielczy i konturowy od SV-237mk. W mojej ocenie Dynkom dobrze to zrobi. Roksan K3 w mojej ocenie też powinien się sprawdzić. Gra bardziej ofensywnie i dynamiczniej od Atessy. Ta jest bardziej powściągliwa i delikatna w wyższych zakresach. 

 

Pozdrawiam,

Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szymek3392 napisał:

A czy uważasz, ze Hegel h95 mógłby zgrać się z tymi kolumnami? Niektórzy zestawiają Hegle z Dynaudio. W Oko wpadł mi jeszcze Rotel a14 MKII lub wyższy model 1572. 

Moim zdaniem mógłby. Bo ja uważam że dynaudio nie da się wykastrowac z średnicy. Ja dynaudio, naraże się, odbieram jako kolumny nieco nudne. Bardzo liniowe. Delikatne.

I ja wole je zestawiac ze wzmacniaczami które wniosą coś do ich dzwieku.

Np na Audio show za miliony monet topowe dynaudio z Accu to zasypiam.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczadupa napisał:

Ciekawe jak byś odebrał ten sam set u siebie w domu a nie na wystawie. :)

Miałem. Bo akurat do Nautilusa mam blisko.

Było to jakiś czas temu i nie były to Confidence 30 ale wiem że to zestawienie nie jest dla mnie.

Po prostu. Wiem czego szukam. I zarówno Dynaudio jak i Accu mógł bym mieć u siebie.

Z własnego wyboru. Ale nie razem :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj Roksana K3 :) pierwsze wrażenia pozytywne i wydaje mi się, ze dobrze to gra z Dynaudio. Jednak największe wrażenie robią na mnie te stare x32. Co bym do nich nie podłączył to pokazują się od innej strony i grają inaczej nowego. Pewne cechy powtarzają się z każdym wzmacniaczem ale swietnie pokazują różnice we wzmacniaczach. Tak na szybko, dźwięk jest bardziej przestrzenny i szerszy od NAD c375. Muzyka swobodnie wychodzi poza kolumny i w przod. Basu jest mniej niż w nadzie, a dolna średnica mniej doładowana. Wysokie tony w NADzie byly bdb dla mnie, a w Roksanie musze dłużej posłuchać żeby określić. Ogólnie słychać więcej muzyki niż z NADa i jest więcej nowych dzwiękow. Sybilanty nie przeszkadzają ale w NADzie dzwiek był przyjemniejszy i bardziej dostojny. Czuc moc w Roksanie ale NAD miał większego kopa i bylo czuc potęgę, i  ogromna rezerwe mocy. Moj stary HK680 tez lepiej pcha moc w kolumny, jest bardziej dynamiczny i szybszy ale słychać ogólnie, ze Roksan to wyzsza liga grania. Takich kilka słów, pierwszych wrażeń ode mnie :) 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Ponownie :) niestety ale Roksan K3 nie spełnił moich oczekiwań i dzisiaj zabrał go nowy właściciel ;) calosciowo. Podsumowując, bardziej podpowiadało mi połączenie z NAD c375 niż Roksan K3. Pomimo większej ilości detali i smaczków zabrakło budowy sceny 3D oraz potęgi basu. NAD pod tym względem zagrał dla mnie lepiej. Roksan tak jakby skupia się na pierwszym planie  podczas gdy NAD c375 buduje scena trójwymiarowa. Bas w Roksanie dobrze kontrolowany ale brakowało solidnego uderzenia. Teraz zastanawiam się jeszcze czy nie wrócić do NAD c375, który to zagrał dla mnie najlepiej spośród wszystkich wzmacniaczu w cenie do 3k, czy nie spróbować Hegel h80. Czytałem w internecie, ze h80 gra synergiczne z Dynaudio Excite ale nie wiem czy nie będzie za słaby i nie braknie mu basiska w stosunku do c375. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szymek3392 napisał:

Czytałem w internecie, ze h80 gra synergiczne z Dynaudio Excite ale nie wiem czy nie będzie za słaby i nie braknie mu basiska w stosunku do c375. 

Nie znajdziesz basiska u Hegla. Znajdziesz precyzję w całym paśmie oraz kapitalną lotność i powietrze na wysokich. Stracisz nasycenie, wypełnienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, J4Z napisał:

Z tym się zgadzam. Z tym że to nie jest tak że nie ma basu. Bas moze nie jest duży, ale jest super. 

Pytanie czy jest go więcej czy mniej w h80 niż w K3. Dynaudio x32 jak dla mnie nie brakuje precyzji. Ale w moim pokoiku potrzebują wzmacniacza z mocnym basem aby dźwięk był dla mnie satysfakcjonujący. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...