Skocz do zawartości

Jaka końcówka mocy do 10 000 zł ?


Krzysztof Pacholski

Recommended Posts

Cześć,

Pod stereo - salonie 40m2 ( wysoki skos 5m)  słucham muzyki na  kolumnach Physic Audio Virgo 2 , NAD C 658 (streamer,DAC, przedwzmacniacz).

Jako końcówkę mam leciwy  model NAD 3020 ( brzmienie okrągłe, ciepłe ,naturalne ,które lubię do różnej muzy ,której słucham- rock, pop, elektro,filmowa) - ale czas na końcówkę,która bardziej sprosta potrzebom tych kolumn i kubatury pomieszczenia . Końcówka przy 4ohm powinna dawać tu  min. 2 x 150W.

Jaką końcówkę polecacie w budżecie do 10 tys ?  ( i np. jak Rotel RB 1582 mkII może się sprawdzić - nie mam możliwości odsłuchu)

dzięki za rekomendacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof Pacholski napisał:

Cześć,

Pod stereo - salonie 40m2 ( wysoki skos 5m)  słucham muzyki na  kolumnach Physic Audio Virgo 2 , NAD C 658 (streamer,DAC, przedwzmacniacz).

Jako końcówkę mam leciwy  model NAD 3020 ( brzmienie okrągłe, ciepłe ,naturalne ,które lubię do różnej muzy ,której słucham- rock, pop, elektro,filmowa) - ale czas na końcówkę,która bardziej sprosta potrzebom tych kolumn i kubatury pomieszczenia . Końcówka przy 4ohm powinna dawać tu  min. 2 x 150W.

Jaką końcówkę polecacie w budżecie do 10 tys ?  ( i np. jak Rotel RB 1582 mkII może się sprawdzić - nie mam możliwości odsłuchu)

dzięki za rekomendacje

Ja  osobiście mam pod C658 podpiętego Nuprima AMG STA. Dobrym wyborem może też być do kompletu mocny NAD C298

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się tutaj zgadzam z propozycją kolegi Rafała powyżej i rzeczywiście takim naturalnym następcą NAD w nieco innym wydaniu i o sporej wydajności może być Parasound (bo zrozumiałem z Twojego wpisu, że chcesz pozostać trochę przy tym graniu jakie masz). My akurat go nie mamy, ale znam bardzo dobrze m.in. Halo z poprzedniej pracy i to fajne urządzenia. Ewentualnie jako alternatywę nieco inną, ale pozostającą w ogólnej koncepcji to Atoll AM300, ewentualnie Vincent SP-332.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Jak najbardziej się tutaj zgadzam z propozycją kolegi Rafała powyżej i rzeczywiście takim naturalnym następcą NAD w nieco innym wydaniu i o sporej wydajności może być Parasound (bo zrozumiałem z Twojego wpisu, że chcesz pozostać trochę przy tym graniu jakie masz). My akurat go nie mamy, ale znam bardzo dobrze m.in. Halo z poprzedniej pracy i to fajne urządzenia. Ewentualnie jako alternatywę nieco inną, ale pozostającą w ogólnej koncepcji to Atoll AM300, ewentualnie Vincent SP-332.

Dzięki za reco; poczytałem  i m.in. Atolla na odsłuch wezmę -  pod moje Physic virgo II ( 150W,4ohm) Twoim zdaniem AM 300 bardziej? ( tj. AM 200 - 2 x 200W przy 4oh, - może się nie sprawdzić?. Budżet nie jest tu sprawą krytyczną - pytam w kontekście zgrania pod mój zestaw. , wydawało mi się ,że AM 200 też może być ok.

I dopytam - czy  Rotela 1582 mk II - też rozważam ale tylko na bazie lektur ( nie slyszałem jeszcze jak u mnie zagra) - warto przy tym zestawie i moich preferencji odsłuchowych rozpatrywać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, moss napisał:

Zmień kolumny. Zaraz kupisz wzmacniacz za 20 koła do czegoś co kosztuje grosze.

Zresztą nie wiem co masz zamiar jeszcze wyciągnąć z jednej 18 stki na basie w 40 metrach kwadratowych. Prędzej membrana wyskoczy zanim poczujesz dreszczyk emocji słuchając muzyki filmowej.

Kolumn jeszcze długo nie zmienię ( i nie ich dotyczy wątek). Audio Physic virgo II  mi bardzo odpowiadają - a kto słyszał jak grają wie,  co potrafią, jaką dają scenę i przy trudnym pomieszczeniu do wysterowania jakie mam - się bardzo sprawdzają. Słuchałem  na różnych kolumnach " nie za grosze" - i AP swego czasu  wygrały.

Końcówkę chcę zmienić bo po prostu Nad 3020 przy całej pieknej charakterystyce brzmienia - jest pod AP za słaby.  Jak coś w temacie rekomendacji końcówki mocy pod powyższe jeszcze - zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 12:44, Krzysztof Pacholski napisał:

czas na końcówkę,która bardziej sprosta potrzebom tych kolumn i kubatury pomieszczenia

Temu pierwszemu sprosta końcówka z rodziny NADa, poprawi pewnie w kolumnach dynamikę, zwinność, separację, wybrzmienia.

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-mocy/nad-c298.html?gclid=EAIaIQobChMIwPfN_uej_AIVWASLCh3ynwXQEAQYAiABEgKJFfD_BwE

Temu drugiemu, czyli kubaturze, przy tych kolumnach, nie sprosta nic. Choćbyś tam wstawił monobloki Michi po 600 W na kanał. Nie te kolumny. Nie te przetworniki. Koledzy @muzofan i @moss mają po prostu rację i nie ma się co na nią obrażać.

Pzdr, udanych wyborów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie poradzi jak ktoś chce pisać fizykę na nowo.

Kolega pisał, że budżet można trochę naciągnąć.

Tak więc, ja bym kupił te Hurracany z olx. Sprzedał to co mam i kupiłbym końcówkę na przykład Meridian 557.

Wtedy poczułbym moc wydanych pieniędzy. No ale nie mój cyrk i nie moje małpy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rokownik napisał:

Temu pierwszemu sprosta końcówka z rodziny NADa, poprawi pewnie w kolumnach dynamikę, zwinność, separację, wybrzmienia.

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-mocy/nad-c298.html?gclid=EAIaIQobChMIwPfN_uej_AIVWASLCh3ynwXQEAQYAiABEgKJFfD_BwE

Temu drugiemu, czyli kubaturze, przy tych kolumnach, nie sprosta nic. Choćbyś tam wstawił monobloki Michi po 600 W na kanał. Nie te kolumny. Nie te przetworniki. Koledzy @muzofan i @moss mają po prostu rację i nie ma się co na nią obrażać.

Pzdr, udanych wyborów.

NAD C 298  sprawdzę  też  u siebie przed zakupem ( vs Atoll i Rotel) - i z tych wybiorę. 

Co do kolumn - jak będę planował kiedyś  ich zmianę , wrócę z   wątkiem, nie ma mowy o obrażaniu😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 31.12.2022 o 13:36, Krzysztof Pacholski napisał:

NAD C 298  sprawdzę  też  u siebie przed zakupem ( vs Atoll i Rotel) - i z tych wybiorę. 

Co do kolumn - jak będę planował kiedyś  ich zmianę , wrócę z   wątkiem, nie ma mowy o obrażaniu😉

 

Mam pytanie techniczne: Też mam NAD 3020 i jeżeli chciałbym zwiększyć jego moc to powinienem do niego podłączyć końcówkę mocy (przykładowo wspomnianego NAD C298), czy już pomijam NAD3020 i paruje bezpośrednio żródło dżwięku z końcówką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...