Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy TAGA HARMONY TWA-10B


Adam1971

Recommended Posts

36 minut temu, ProjectPi napisał:

Np. 44.1/16. Jakosc streama 44.1/16 zostala zdegradowana przy transmisji bluetooth, ale jesli nie ma downsamplingu przy tym lub redukcji przestrzeni bitowej, to wciaz bedzie rozdzelczosc 44.1/16.

Dziękuję. Czy można to jakoś sprawdzić, jaki jest źródłowy dźwięk z bluetooth tabletu? Jeszcze jedno, a jakie parametry ma dźwięk z TV Sony z androidem Google TV podłączony po optyku do Tagi i daca Tagi?

Edytowano przez Magnus Maximus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klimkr oo przypadkowo i ja sobie z tego skorzystam, też mam foobara i mam wiim pro, więc to też powinno działać. Swoją drogą, jak wtedy się steruje? Co wybierasz w streamerze? pliki w sieci czy jak ?:) Swoją drogą zastanawiam się czy w moim przypadku nie jest to rozwiązanie problemu, który saqm sobie wymyślam bo foobar jest zainstalowany na INTEL NUC, który stoi przy TV i jest spięty z TV HDMI a dźwięk z foobara idzie po USB do DACa( który ma lepsze parametry przesyłu,a jak chcę odpalić pliki z NUCa to korzystam z wbudowanego odtwarzacza sieciowego w streamerze. Ale z trzeciej strony czemu nie spróbować zawsze to coś nowego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

@klimkr oo przypadkowo i ja sobie z tego skorzystam, też mam foobara i mam wiim pro, więc to też powinno działać. Swoją drogą, jak wtedy się steruje? Co wybierasz w streamerze? pliki w sieci czy jak ?:) Swoją drogą zastanawiam się czy w moim przypadku nie jest to rozwiązanie problemu, który saqm sobie wymyślam bo foobar jest zainstalowany na INTEL NUC, który stoi przy TV i jest spięty z TV HDMI a dźwięk z foobara idzie po USB do DACa( który ma lepsze parametry przesyłu,a jak chcę odpalić pliki z NUCa to korzystam z wbudowanego odtwarzacza sieciowego w streamerze. Ale z trzeciej strony czemu nie spróbować zawsze to coś nowego :P

Nic nie wybierasz w streamerze oprocz wyjscia wedlug uznania i wejscia w postaci wifi/ethernet. Streamer dostaje polecenie odtworzenia przygotowanego przez foobar pliku, ktory jest pojedynczym streamem na ktory sklada sie cala odtwarzana w foobarze kolejka. Minusem sa chocby utracone metadane i podzial na utwory, bo dla streamera to stream jak z radio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ProjectPi napisał:

Nic nie wybierasz w streamerze oprocz wyjscia wedlug uznania i wejscia w postaci wifi/ethernet. Streamer dostaje polecenie odtworzenia przygotowanego przez foobar pliku, ktory jest pojedynczym streamem na ktory sklada sie cala odtwarzana w foobarze kolejka. Minusem sa chocby utracone metadane i podzial na utwory, bo dla streamera to stream jak z radio.

Ok, czyli w moim przypadku to gra niewarta świeczki... wiim do serwisów streamingowych a foobar i gęste pliki będą dalej po usb z kompa do DACa. 

Dzięki za wyjaśnienie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magnus Maximus napisał:

Dziękuję. Czy można to jakoś sprawdzić, jaki jest źródłowy dźwięk z bluetooth tabletu? Jeszcze jedno, a jakie parametry ma dźwięk z TV Sony z androidem Google TV podłączony po optyku do Tagi i daca Tagi?

Mozna czasem przeanalizowac postac streama wchodzacego na DAC, jesli np. DAC daje taka mozliwosc. Zrodlo jest zdegradowane do postaci, jako umozliwia kodek bluetooth uzyty w transmisji, np. SBC, AAC, czy LDAC. W zaleznosci od tego jakosc jest mniej lub bardziej pogorszona wzgledem oryginalu.

Z TV na androidzie jest bodajze 48/24 jesli dobrze kojarze. Ale tu w gre wchodza algorytmy resamplingu, a najczesciej nie sa one najwyzszych lotow w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Ok, czyli w moim przypadku to gra niewarta świeczki... wiim do serwisów streamingowych a foobar i gęste pliki będą dalej po usb z kompa do DACa. 

Dzięki za wyjaśnienie 

Jest jedna różnica - połączenie jest bezprzewodowe po WiFi i da się skonfigurowac jako  bitperfect.

Żeby rzeczywiście dobrze to grało można ustawić dodatkowe parametry urządzenia na wzór predefiniowanych (u mnie sekcja Denon):

image.png.894efc87ae3e418d1504cb0df1219e0a.png

I trzeba sprawdzić jeszcze, czy przesyłane są 24 bity:

image.png.7d536605df2ee4d60ebd21c8b70d58f1.png

No i wyłączyć Replay Gain, żeby było bitperfect.

Ja sporadycznie korzystam z UPnP do grania z radia internetowego z jakością CD lub wyższą. HEOS wprawdzie pozwala na dodawanie własnych stacji tzw. "custom url", ale tylko AAC/MP3. Przez Foobara gra wszystko.

 

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak mam foobara ustawionego bo znajomy mi tam siedział godzinę ustawiał jakieś wtyczki jakieś asio jakieś inne rzeczy, bp mówił że taki zwykły foobar to ponoć nie gra. I faktycznie z foobara nawet dsd mi śmigają fajnie, choc nuc trochę już mieli żeby wystartować ale jak widzę tamte abstrakcyjne wartości próbkowania itp to się zastanawiam jakim cudem się takie wartości biorą. Ale też chyba mam zbyt kiepski sprzęt by zauważyć różnice między tym a 24/192kHz. 

 

Ogólnie odpuściłem chyba jednak temat tej wtyczki. Zostanę przy tym co mam 

20230811_205328.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2023 o 22:25, Tomai napisał:

Taga dziś dostała nowy kabel coaxial Kimber V-21 łaczący ją z DA-300.

Pewnie nowego w cenie 340 zł bym nie kupił  ( połowa ceny streamera :)), ale trafiła się używka za 150 zł.

Kurcze. nie spodziewałem się że wniesie tyle zmiany, oczywiście są to małe zmiany , ale łatwo akurat wyczuwalne, wokal, dynamika, łatwość zajrzenia w szczegóły, zdecydowanie na plus.

Micha się cieszy, znane płyty z Tidala brzmią bardzo przyjemnie.

Pojawiła się też niecna myśl aby zabrać z CD Rotela interkonekt Van Den Hula :)) i podłaczyć do DA-300 i na wzmacniacz.

Jutro przyjedzie zasilacz liniowy od Tomanka, stay tuned :)

No i jest pierwszy Zonk ........

-DAC DA-300 dostał lepsze zasilanie liniowe-  zmiana zdecydowanie na plus

-  streamer TWA - dostał lepszy coaxial ( boooooo słyszę kabel )- zmiana zdecydowanie na plus 

- na fali entuzjazmu streamer TWA dostał lepsze zasilanie liniowe-............eeeeee...... no właśnie.....ten Zonk- dźwięk przygasł.....po całości..... posłucham jeszcze, ale no co ...jest gorzej, czyli wrócę do oryginalnego małego impulsowego zasilacza  pewnie...., przyznam że tego się nie spodziewałem .

Ps.  A w recenzjach w necie, np. WSTEREO.... pisali że rozwinie skrzydła po zmianie zasilania......taaaaa, u mnie zwinął skrzydła 😁

 

 

 

 

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, zakupiłem ostatnio streamer Taga twa10b. Poprzednio miałem WiiM mini. Zmieniłem na Tage ze względu na wyjście Coax. Gram z Amazona UHD i pojawił się problem. Amazon ogólnie działa ale nie odtwarza plików hd/UHD. Taga odtwarza utwory tylko po wyłączeniu w aplikacji sterującej opcji hd/UHD czyli w najniższej jakości. Czy da się jakoś temu zaradzić? Czy jedynym wyjściem do słuchania w wyższej jakości jest powrót do Tidala?

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś ktoś jeszcze szukał odpowiedzi w powyższym temacie. Zadałem takie pytanie wsparciu technicznemu Tagi i dostałem odpowiedz. TWA-10b nie wspiera Amazon Music UHD i póki co nie ma w planach poszerzenia o to funkcjonalności. Na uznanie zasługuje serwis. Odpowiedz na pytanie dostałem po 30min, wieczorem w sobotę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymek3392 napisał:

Jakbyś ktoś jeszcze szukał odpowiedzi w powyższym temacie. Zadałem takie pytanie wsparciu technicznemu Tagi i dostałem odpowiedz. TWA-10b nie wspiera Amazon Music UHD i póki co nie ma w planach poszerzenia o to funkcjonalności. Na uznanie zasługuje serwis. Odpowiedz na pytanie dostałem po 30min, wieczorem w sobotę :)

Serwis mają super potwierdzam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Szymek3392 napisał:

Jakbyś ktoś jeszcze szukał odpowiedzi w powyższym temacie. Zadałem takie pytanie wsparciu technicznemu Tagi i dostałem odpowiedz. TWA-10b nie wspiera Amazon Music UHD i póki co nie ma w planach poszerzenia o to funkcjonalności. Na uznanie zasługuje serwis. Odpowiedz na pytanie dostałem po 30min, wieczorem w sobotę :)

No i to jest oznaka bardzo dobrego wsparcia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 13.09.2023 o 22:47, Tomai napisał:

No i jest pierwszy Zonk ........

-DAC DA-300 dostał lepsze zasilanie liniowe-  zmiana zdecydowanie na plus

-  streamer TWA - dostał lepszy coaxial ( boooooo słyszę kabel )- zmiana zdecydowanie na plus 

- na fali entuzjazmu streamer TWA dostał lepsze zasilanie liniowe-............eeeeee...... no właśnie.....ten Zonk- dźwięk przygasł.....po całości..... posłucham jeszcze, ale no co ...jest gorzej, czyli wrócę do oryginalnego małego impulsowego zasilacza  pewnie...., przyznam że tego się nie spodziewałem .

Ps.  A w recenzjach w necie, np. WSTEREO.... pisali że rozwinie skrzydła po zmianie zasilania......taaaaa, u mnie zwinął skrzydła 😁

 

 

 

 

 

Witam. 

No właśnie. Mam podobne spostrzeżenia. Zakupiłem zasilacz Tomanka do TWA i w pierwszej chwili myślę super. Wszytko jakieś takie precyzyjniejsze. Ostrzej rysowane. Po jakimś czasie zacząłem czuć że coś jest nie halo, zmieniać kable rca. Ewidentnie w  dźwięku który do tej pory dostarczał mi sporo przyjemności był jakiś brak.  Właśnie wróciłem do oryginalnego zasilacza. Wepne jeszcze Tomanka do ściany zamiast do listwy, może to coś da. 

Mam jeszcze pytanie do kolegów. Czy macie też problem z włączaniem TWA tym durnym włącznikiem? Zostawiam Tage włączoną cały czas z tego powodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...