Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy TAGA HARMONY TWA-10B


Adam1971

Recommended Posts

Dnia 23.05.2023 o 19:55, B1nd napisał:

Cześć, Trafiłem tutaj z podobnym problemem co niektórzy - w czasie odtwarzania po sieci WiFi utwory przeskakują, przycinają się. 

Próbowałem zaleceń z supportu lecz jednego nie mogę spełnić - podłączenie po LAN. Wpięcie kabla nie powoduje żadnych zmian. Próbowałem zmienić kabel, bez rezultatu. Router i wyjście lan mam sprawne bo komputer wykrywa sieć poprawnie. Lampki na Tadze się nie zapalają. Działa tylko WiFi 

Macie jakieś pomysły. 

Masz zaktualizowany soft? Czy działo się tak od początku?

Ile masz innych sieci na tym samym kanale?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś może podpowie? Czy takie przycinki są solidną podstawą do zwrotu sprzętu? Mam już dość kombinowania (może to to, a może tamto) próbowałem już wszystkiego co w necie znalazłem, produkt nie działa jak powinien kropka? Męczę się od początku lutego. Doraźnie wyjęcie zasilania pomaga, ale nie o to chodzi. Szkoda, bo to nasza rodzima firma. Wezmę wiim pro i po temacie. Pozdrawiam

Edytowano przez Marek Cwajgart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2023 o 11:57, Adam1971 napisał:

Czesc Witam Wszystkich

Jake Macie Opinie O Odtwarzaczu Sieciowym TAGA HARMONY TWA-10B

Czy ja dobrze się orientuję, że urządzenia nie daje się włączyć ani wyłączyć zdalnie przez aplikację? Dotarło przed chwilą. Steruję z Androida, podłączam do wzmaczniacza analogowego przez RCA, działają internetowe stacje radiowe i Spotify. Ale po wyłączeniu urządzenie znika z widoku i trzeba je ręcznie włączyć, żeby coś odtworzyć. Raczej nie wyłącza się też samo przy braku sygnału po zatrzymaniu odtwarzania. Trochę nie wierzę i dlatego pytam. A może to zależy od apki? Odpowiedzcie, proszę, zbiorowa mądrości. Że wyłącznik i zasilacz nie topowe, to wiedziałem przed zakupem, ale tego nie. Serio.

Edytowano przez YYY.
sprecyzowanie opisu szczegółów zapytania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Artur Charicki napisał:

Tak, tego urządzenia nie włączysz ani nie wyłączysz przez aplikację. Tylko ręcznie. Najlepiej go nie wyłączać jak np WiiM mini. Pobór prądu znikomy a problem wyeliminowany 🙂

 

1 minutę temu, Q21 napisał:

Swojego też nie wyłączam, pobór prądu w takim stanie jest znikomy. 

Dziękuję bardzo. To jest pewna podpowiedź. Chociaż trochę szkoda, bo to nie jest tylko opcja high end, ale i low end (patrz: Hama).

2 minuty temu, Q21 napisał:

Swojego też nie wyłączam, pobór prądu w takim stanie jest znikomy. 

Dziękuję. Trzeba wziać pod uwagę. I tak jeszcze potestuję. Choć chyba jednak zwrócę. Z pozdrowieniami.

7 minut temu, Q21 napisał:

Swojego też nie wyłączam, pobór prądu w takim stanie jest znikomy. 

Dziękuję. Trzeba wziać pod uwagę. I tak jeszcze potestuję. Choć chyba jednak zwrócę. Z pozdrowieniami.

35 minut temu, Artur Charicki napisał:

Tak, tego urządzenia nie włączysz ani nie wyłączysz przez aplikację. Tylko ręcznie. Najlepiej go nie wyłączać jak np WiiM mini. Pobór prądu znikomy a problem wyeliminowany 🙂

Dziękuję. Trzeba wziać pod uwagę. I tak jeszcze potestuję. Choć chyba jednak zwrócę. Z pozdrowieniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli tak bardzo Cito przeszkadza to dokup do niego inteligentne gniazdko za 30 zł. I będziesz je gasił zdalnie.

Pytanie tylko czy potem po włączeniu on się sam wzbudzi?

 

Mam w domu kontroler Zamela ExtaLife, więc to jest od początku opcja. Taga sama się wzbudzi. Tu nie ma kłopotu i to mogę potwierdzić. Zapamietuje ostatni stan wyłącznika przed odcięciem napięcia. Tylko, że tak powiem, nieco dziwne jest, jeśli nie ma tej funkcji w aplikacji do sterowanego zdalnie z deficji urządzenia, które trzeba włączać i wyłączać "z łapy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli tak bardzo Cito przeszkadza to dokup do niego inteligentne gniazdko za 30 zł. I będziesz je gasił zdalnie.

Pytanie tylko czy potem po włączeniu on się sam wzbudzi?

 

Taga się sama wzbudza w tryb parowania, ps sam takie gniazdko posiadam dobra rzeczy wy wiedzieć co ile zużywa prądu i jak się okazuje najwięcej pożera ps5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ROBIXXX napisał:

Taga się sama wzbudza w tryb parowania, ps sam takie gniazdko posiadam dobra rzeczy wy wiedzieć co ile zużywa prądu i jak się okazuje najwięcej pożera ps5

Gniazdko ROP-22 Zamela ma pobór nominalny 0,5 W w trybia czuwania. Tak na wszelki wypadek. A że Taga się sama podnosi, to już pisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, YYY. napisał:

Mam w domu kontroler Zamela ExtaLife, więc to jest od początku opcja. Taga sama się wzbudzi. Tu nie ma kłopotu i to mogę potwierdzić. Zapamietuje ostatni stan wyłącznika przed odcięciem napięcia. Tylko, że tak powiem, nieco dziwne jest, jeśli nie ma tej funkcji w aplikacji do sterowanego zdalnie z deficji urządzenia, które trzeba włączać i wyłączać "z łapy".

No może dziwne. Nie wiem. Przyzwyczaiłem się do wzmacniaczy do których trzeba wstać. Wiec tu nie jest to problem.

I chyba jesli dobrze pamiętam to iFi zen Stream ma podobnie. Zgasisz z apki ale już nie włączysz.

13 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Taga się sama wzbudza w tryb parowania, ps sam takie gniazdko posiadam dobra rzeczy wy wiedzieć co ile zużywa prądu i jak się okazuje najwięcej pożera ps5

No to fajnie że działa :)

Tak PS5 słyszałem że jest niezłym  odbiornikiem pod tym kątem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No może dziwne. Nie wiem. Przyzwyczaiłem się do wzmacniaczy do których trzeba wstać. Wiec tu nie jest to problem.

I chyba jesli dobrze pamiętam to iFi zen Stream ma podobnie. Zgasisz z apki ale już nie włączysz.

 

Mnie trochę o co innego chodzi w ramach całości funkcjonalności Tagi. Jedyną funkcją, której Taga nie obsługuje zdalnie, jest on/off. I zarazem jest to jedyna funkcja, którą obsługuje tylko "z łapy". W tym jest może i pewna logika, ale pokrętna. Wstawanie do wzmacniaczy to dość powszechna umiejętność . Tylko wstawać do staruszka (u mnie jest to audio-technica, 40 letnia), który jest wyłącznie obsługiwany ręcznie, to jednak inna bajka niż zrywać się tylko po to, by wyłączyć lub włączyć mikropudełeczko sterowane poza tym wyłącznie z apki, gdy gra ono z czymś nowocześniejszym. A jeszcze bardziej irytuje to przy wyłączaniu. Nie wiem, a nawet wątpię.

Nie mówiąc już o tym, że włącznik Tagi nie jest, że tak łagodnie powiem, bardzo responsywny. Pewnie to wszystko ma związek z miniaturyzacją obudowy, podobnie jak brak USB, który mnie akurat nie przeszkadza, choć jakby on/off zdalne było, to rozmiary bardzo by nie wzrosły. Jest za to RJ-45, czyli jednak jakieś priorytety projektowe uwzględniano. Biorąc przy tym pod uwagę, że porównywane cenowo budżetowe puste pudła w stylu Hama DIT, jako źródła dźwięku rzadko chwalone, a w dodatku dość fatalnie projektowane pod względem frontu i funkcji (mój znajomy nazywa to Hong Kong school of design), da się obsługiwać tylko zdalnie albo tylko ręcznie, a ponadto ich aplikacja UNDOK jest znacznie lepiej zaprojektowana niż to badziewie, którym się obsługuje Tagę, jednak jest to jakaś niekonsekwencja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska o czym tu mowa? Jest wiele innych urządzeń na rynku co posiadają pierdylion funkcji. Do wyboru do koloru. Czasem mam wrażenie, że niektórzy kupują urządzenia nie do końca świadomie. Jeśli je kupiłem, znaczy że godzę się na to, co ono posiada a czego nie. A jeśli ktoś nie potrafi zapoznać się ze specyfikacja, cóż "live is brutal". Płacić za gapiostwo, lenistwo czy głupotę a nie wylewać żale na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...