Skocz do zawartości

yamaha music cast -problem ze słuchawkami bluetooth-prawa autorskie


Marek Plej

Recommended Posts

Dzień dobry,
mam problem z odtwarzaniem dźwięku na słuchawkach przez bluetooth z amplituner YAMAHA RX-V585 .
Słuchawki JBL LIVE 660NC .
Mianowicie słuchawki parują się bez problemu i dźwięk idzie z radia internetowego i z pendrive natomiast nie grają z zewnętrznych źródeł podpiętych do amplitunera tj. odtwarzacz bluray,dekoder TV,TV,PS4.
Gdy próbuję przez aplikację Musiccast w telefonie wybrać któreś z tych źródeł to w aplikacji wyświetla się komunikat "NIE MOŻNA PRZESYŁAĆ PRZEZ BLUETOOTH PONIEWAŻ TREŚĆ CHRONIONA PRAWEM AUTORSKIM".
Próbowałem też na innych słuchawkach od syna (Beats studio 3) i ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie ciekawy temat, instrukcja obsługi do modelu wyższego (685) nic nie wspomina o jakichkolwiek ograniczeniach.

Co ciekawe w sieci, też nie widzę zgłoszeń. Gdzie kupiłeś ten amplituner, z jakiego rynku pochodzi?

 

No to jeszcze taka ciekawostka, sprawdziłem właśnie na tym RX-V685 i nie działa ale nie ma żadnego komunikatu. Dźwięk który wchodzi na HDMI nie jest przekazywany dalej. Nie ważne czy to jest wejście hdmi czy hdmi ARC. Z ciekawości postaram się niebawem sprawdzić na A1070 ale zdziwię się jak będzie działa bo śmierdzi mi to HDCP.

No i tutaj jest odpowiedź od AudioKlanu.

 

Cytat

"Dzień dobry
W myśl przepisów o ochronie praw autorskich opracowano metodę ochrony zawartości SCMS-T - jedną z metod ochrony zawartości przesyłanej w technologii bezprzewodowej Bluetooth. Jeśli słuchawki bluetooth nie są kompatybilne z tą metodą to nie mogą odbierać zawartości chronionej.

Tak może być w przypadku Pańskich słuchawek."

ktoś kto ma Denona może potwierdzić czy u niego to działa? Jeżeli tak to kolejny powód by Yamahy nie kupować.

@Butler dasz radę sprawdzić u siebie?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Plej pytanie czy masz faktury zakupu itp z tego amplitunera. Bo w instrukcji do 685 nie ma ani słowa o tym, że słuchawki muszą obsługiwać SCMS-T. Przypuszczam, że to samo będzie w przypadku 585. Zatem ja bym tutaj kombinował telefon do rzecznika konsumentów i dopytał co można zrobić w tym zakresie, może udało by się zwrot i odzyskanie kasy od sprzedawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha kupiona w grudniu 2018 w euro.com.pl ,chyba za późno na zwrot. Słuchawki kupione niedawno , na telefonie działają bez zarzutu,kupiłem BT z myślą że czasem obejrzę jakiś koncert z BD po 22-giej (blok) ale widzę że bez kabla się nie objedzie. Czytałem już wcześniej tą odpowiedź z Audioklanu ale myślałem że ktoś może uporał się z tym problemem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Plej napisał:

Yamaha kupiona w grudniu 2018 w euro.com.pl ,chyba za późno na zwrot

nie byłbym taki pewien. Jest furtka na to. Jak pisałem, skontaktuj się z rzecznikiem konsumentów. Dają darmowe porady prawne. Na pewno znajdziesz takiego w Twoim miescie. Zadzwoń i się dowiesz co i jak.

 

Ha, nawet na stronie reklamującej napisali:

Cytat

 

Każde urządzenie Yamaha MusicCast wyposażono w dwukierunkowy Bluetooth. Oznacza to, że cokolwiek odtwarzasz na urządzeniu Yamahy, możesz także wysłać na dowolny produkt Bluetooth - np. bezprzewodowe słuchawki lub głośnik.

 

https://musiccast.pl/o-musiccast/wyjscie-bluetooth

wrzucam kopię strony w pdf

Yamaha MusicCast - Wyjście Bluetooth.pdf

 

Ale tutaj już jest info, ostatnia aktualizacja jest z 2019/6/19:

https://faq.yamaha.com/usa/s/article/000001268

---

edit, wrzucenie pliku nie działa @Redakcja AUDIO można prosić o pomoc?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi Na Denonie AVC-X4700H słuchawki bezprzewodowe działają na każdym źródle. Zarówno te podłączone pod amp (tuner kablówki, Zidoo, QNAP), jak i z TV oraz konsol wpiętych do niego.

Trochę mnie zdziwił brak możliwości regulacji głośności na amplitunerze, można to zrobić wyłącznie na samych słuchawkach. Ale instrukcja o tym mówi więc ok. Na codzień są podpięte pod kompa i tam można z pulpitu ściszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,widocznie Yamaha  tak ma aczkolwiek bardzo jestem zdziwiony tymi zabezpieczeniami .Nie będę z tego powodu teraz zmieniał amplitunera (przy zakupie wybierałem pomiędzy Yamahą a Denonem 😁). Kupiłem 3 metry kabla i tyle .Może się jeszcze ktoś pomocny odezwie .Dzięki za zainteresowanie tematem.

ps . Z ciekawości podłączyłem JBL Flip4 i ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler no to nieźle w takim razie się porobiło.

Wychodzi na to, że Yamaha wypuściła aktualizację softu która praktycznie wyłączyła tę funkcjonalność. Niestety próbowałem odnaleźć jakiekolwiek słuchawki które wspierają SCMS-T i jedyne na co trafiłem to te dosłownie trzy-cztery sztuki z Denona. Tak to zero informacji o tym czy dane słuchawki wspierają tę technologię czy nie.

7 minut temu, Marek Plej napisał:

Może się jeszcze ktoś pomocny odezwie

marne szanse bo tutaj nie ma co więcej opisywać. Po prostu Yamaha sobie zakpiła z użytkowników. W sieci jest trochę pytań o SCMS-T ale mało kto potrafi wskazać słuchawki i sprzęt który to obsługuje poza właśnie Yamahą, kilkoma produktami Denona, Sony ma to na Swojej stronie i w sumie tyle.

W ogóle to cała argumentacja jest tagikomicznie śmieszna. Zabezpieczenie przed czym? BT oferuje kiepską jakość. Można powiedzieć, że wyjście analogowe słuchawek oferuje lepszą więc gdzie logika? Chociaż u tych którzy pewnie tę decyzję podjęli, ciężko szukać logiki. Jako ciekawostkę napiszę, że bodajże w 2006 roku Toshiba wypuściła aktualizację oprogramowania do swoich laptopów która usuwała to zabezpieczenie!

I co jeszcze ciekawsze w instrukcji obsługi modelu RX-V6A który jest bieżącym modelem, nie widzę słowa SCMS. Czyżby tylko modele x68 były "uszkodzone"?

Jeżeli chcesz korzystać z BT to pozostaje Ci kupić niestety nadajnik BT i podpiąć do tego produktu.

To może trzeba poprosić kogoś jeszcze. Hej @Top Hi-Fi & Video Design może jako autoryzowany sprzedawca pomożecie? Macie szansę, się odkupić.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lolekdrugi napisał:

Hej @Top Hi-Fi & Video Design może jako autoryzowany sprzedawca pomożecie? Macie szansę, się odkupić.

Obawiam się ,że sprzedawcy o tym nawet nie wiedzą a jeśli już tak to nie informują klientów ,bo kto kupi taki amplituner jak na dzień dobry sprzedawca mu powie że nadajnik BT praktycznie jest bezużyteczny . 3 metry kabla załatwia sprawę a do 22 i tak wolę na głośnikach. Jedynie co to przy zakupie słuchawek nie szukałbym koniecznie BT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Plej wszystko fajnie ale tutaj wygląda na to, że tylko określona seria jest "upośledzona". Nie mam pod ręką A1080 bo chętnie bym również sprawdził.

Sam zobacz, tutaj masz PDF z ich strony:

https://usa.yamaha.com/files/download/other_assets/1/1246041/web_AV18-0071_RX-Vx85_Bluetooth_Flyer_multi_B0.pdf

Jak widzisz w linku jest VX85 to wygląda tak jakby tylko modele x85 były wykastrowane co wskazałem wcześniej. Dziwne to by było, że tylko te modele potraktowano inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi a gdzies Ty mnie tu znalazl? 🤔

Mam a1080 i zrobilem test - normalnie nie slucham muzy po BT z ampli.

Pacjent ATH-M50x po połączeniu z a1080 przez BT :

- muzyka z radia leci i na kolumnach i na słuchawkach. Nie wiem czy tak powinno być - pierwszy raz się z tym spotkałem. Trzeba dać mute żeby wyciszyć dźwięk z kolumn. Sterowanie głośnością w słuchawkach odbywa się tylko przez przyciski na słuchawkach.

Żródło   - TV naziemna dźwięk również jest

              - apki typu netflix - dzwięk jest

              - po analogu z vinyla dźwięk jest

              - z BR gdzie mam osobnym kablem tor audio do ampli i osobnym obraz do TV - dźwięk również jest

              - konsoli nie chciało mi się już sprawdzać

Z ciekawosci ktos wie jaki kodek audio BT obsluguje a1080? Ma moze aptx hd czy atpx adaptive lub moze ldac? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kenczorf napisał:

muzyka z radia leci i na kolumnach i na słuchawkach. Nie wiem czy tak powinno być - pierwszy raz się z tym spotkałem. T

to jest ok.

 

1 godzinę temu, kenczorf napisał:

Sterowanie głośnością w słuchawkach odbywa się tylko przez przyciski na słuchawkach.

tak ma być

 

1 godzinę temu, kenczorf napisał:

Żródło   - TV naziemna dźwięk również jest

              - apki typu netflix - dzwięk jest

              - po analogu z vinyla dźwięk jest

              - z BR gdzie mam osobnym kablem tor audio do ampli i osobnym obraz do TV - dźwięk również jest

              - konsoli nie chciało mi się już sprawdzać

z tego wszystkiego, jak masz dźwięk z TV oraz z tego BR, hdmi czy optyk?

 

1 godzinę temu, kenczorf napisał:

Z ciekawosci ktos wie jaki kodek audio BT obsluguje a1080? Ma moze aptx hd czy atpx adaptive lub moze ldac? 

ta informacja znajduje się w instrukcji obsługi w danych technicznych.

Obsługiwane kodeki to SBC oraz AAC. Wersja protokołu BT 4.2 klasa nadajnika/odbiornika 2 co daje nam maksymalny orientacyjny zasięg, 10m.

1 godzinę temu, kenczorf napisał:

Pacjent ATH-M50x

tutaj niestety AudioTechnika nie informuje, czy słuchawki wspierają SCMS-T czy nie :( Masz jeszcze jakieś inne, "tańsze"? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

z tego wszystkiego, jak masz dźwięk z TV oraz z tego BR, hdmi czy optyk?

TV hdmi arc, BR hdmi

 

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Obsługiwane kodeki to SBC oraz AAC. Wersja protokołu BT 4.2 klasa nadajnika/odbiornika 2 co daje nam maksymalny orientacyjny zasięg, 10m.

Zasięg mało istotny dla mnie - chodziło mi o jakość - szkoda, że nie ma żadnego bezstratnego

 

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Masz jeszcze jakieś inne, "tańsze"? :)

Z bezkablowych huawei freebuds 4i oraz huawei freebuds pro 2. Dzieciak ma jeszcze jakieś wygrane z Marvela nauszne, https://ertgroup.pl/sluchawki-3/bezprzewodowe-sluchawki-stereo-z-mikrofonem-kapitan-ameryka-001-marvel-czerwony?from=listing&campaign-id=20

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kenczorf napisał:

Zasięg mało istotny dla mnie - chodziło mi o jakość - szkoda, że nie ma żadnego bezstratnego

nie ma obecnie żadnego kodeka BT który jest bezstratny.

Przed chwilą, kenczorf napisał:

TV hdmi arc, BR hdmi

oo widzisz, super.

Przed chwilą, kenczorf napisał:

Z bezkablowych huawei freebuds 4i oraz huawei freebuds pro 2. Dzieciak ma jeszcze jakieś wygrane z Marvela nauszne,

to gdybyś mógł te huawei testnąć, wystarczy sam blu-ray albo TV. Chodzi o sygnał z hdmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kenczorf napisał:

troszke mnie ponioslo ale chodzilo mi o jakosc zblizona do cd czyli aptx adaptive i ldac

mało ludzie wie ale tak naprawdę SBC i AAC mają taką możliwość. Problemem jest to jak producenci konfigurują ustawienia kodeka w nadajniku i odbiorniku.

 

12 godzin temu, kenczorf napisał:

które? 4i czy pro2?

te tańsze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kenczorf napisał:

Sprawdziłem wszystkie. 

dziękuję bardzo.

10 minut temu, kenczorf napisał:

Tańszy,  czyli 4i nie działa dźwięk po hdmi

Droższe, pro 2 nie działa dźwięk po hdmi i w ogóle nie da się słuchać tego dźwięku. Nie wiem jak opisać to co słychać czy nie słychać 

Marvele działają po hdmi 

no to teraz pytanie czy te Marvele mają SCMS-T czy nie bo na stronie którą podałeś, nie ma oczywiście ani słowa o tym. Ale wyglądałoby to, że muszą mieć. Zatem pytanie czy A1080 też wymaga SCMS-T? Ale w instrukcji nic nie jest oczywiście napisane, dodatku/aktualizacji nie znalazłem, nie wykluczam jednak, że takowy gdzieś może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 10.01.2023 o 23:20, Marek Plej napisał:

Obawiam się ,że sprzedawcy o tym nawet nie wiedzą a jeśli już tak to nie informują klientów ,bo kto kupi taki amplituner jak na dzień dobry sprzedawca mu powie że nadajnik BT praktycznie jest bezużyteczny . 3 metry kabla załatwia sprawę a do 22 i tak wolę na głośnikach. Jedynie co to przy zakupie słuchawek nie szukałbym koniecznie BT.

Witam

Mam ten sam problem na RX-V4A, radio działa, a po HDMI nie. Co ciekawe jakiś czas temu miałem podłączone słuchawki Panasonic RB-420B i używałem przez parę miesięcy, bez problemu oglądałem filmy po HDMI. Niestety zepsuły mi się, więc kupiłem nowe inne. I tu szok nie działają! Tzn. radio tak, HDMI nie. Łączą się błyskawicznie, bez problemu, ale HDMI cisza. Zacząłem drążyć temat i okazuje się, że jest to większy problem. W instrukcji nie ma informacji, że słuchawki po BT nie będą działać, wręcz jest info jak podłączyć. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce po aktualizacji, to jest to chyba zmiana warunków umowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...