Skocz do zawartości

Streamer. Alternatywa dla chromecasta audio. Budżet 500 zł.


1Ender

Recommended Posts

Cześć, nie mam pomysłu. Co może zagrać na poziomie chromecasta audio lub lepiej w wyżej założonym budżecie? Dopuszczam urządzenia używane. Może być też DIY.  Tylko audio bez udziału TV. Mam też Chromecasta 3 HDMI. Ten gra bardzo przyzwoicie.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, 1Ender napisał:

Cześć, nie mam pomysłu. Co może zagrać na poziomie chromecasta audio lub lepiej w wyżej założonym budżecie? Dopuszczam urządzenia używane. Może być też DIY.  Tylko audio bez udziału TV. Mam też Chromecasta 3 HDMI. Ten gra bardzo przyzwoicie.

Pozdrawiam 

Ale masz chromecasta audio i chcesz coś lepiej czy interesuje Cię ten poziom w założonym budżecie?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Józef Herczek napisał:

Ale masz chromecasta audio i chcesz coś lepiej czy interesuje Cię ten poziom w założonym budżecie?  Bo do Chromecasta 3 wystarczy że kupisz extractor HDMI-SPDIF i wtedy wychodzisz z niego HDMI + optyk (mam, działa, dźwięk w porównaniu do CA identyczny). Koszt ok 40-50 pln, widziałem też wersję z dodatkowym wyjściem analogowym ale jakość tego DACa pewnie będzie słaba.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Myślałem właśnie o wiim, raspberry. Least też ciekawe. 

Octavio za 500 zł mogę wziąć na testy. 

Ze względu na prostotę, to który? Bo jakość dźwięku będzie podobna? 

Gdybys w koncu zdradzil jak planujesz go uzywac, byloby latwiej. Przykladowo, WiiM Mini nie obluguje chromecasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma działać przez aplikację w telefonie, obojętne jaką. Prosta obsługa, szybkość, bez buforowania. Podstawowe formaty bezstratne. Jakość minimum CD. MP3 mnie nie interesuje. Tidal, Deezer. Używam tych dwóch. 

Chromecast audio, trzeba traktować jakby go nie było. Inaczej nie zakładałbym tematu.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...