Skocz do zawartości

Rozbudowa czy wymiana?


Player Station

Recommended Posts

Witam. Posiadam sprzęt marantz NR1510 +stereo 2x Definitive Technology Demand d11. Zastanawiam się co miało by sens:

1.Rozbudowa do 5.1 ? Co polecacie w rozsądnych pieniądzach ?

2. Sprzedaż mojego zestawu i zakup całego kina 5.1? I tutaj tez proszę coś polecić.

Zestaw do kina domowego. Pokój mam 38m2 połączony z otwartą kuchnią 18m2 i korytarzem 10m2.

Pozdrawiam 

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz amplituner kinowy i masz jedną pare kolumn. wiec najsensowniej jest to rozbudować.

Wyjdzie najtaniej.

Jak jestes zadowolony z tych Definitive to je zostawisz na przód. Nie musisz kupować kompletu do reszty na center i surround.

A jak nie pasują to je sprzedaj albo je zastosuj na tył/surround.

Piotrek

 

Przed chwilą, Player Station napisał:

Nie jestem audiofilem. Podchodzę do tego pragmatycznie. Myślałem o czymś w zakresie 10-15 tyś. PLN, sprzęt nowy.

Edit: amplituner nowy zje 5K. Bedzie lepszy niż masz obecnie. Zostaje 10K na kolumny.

Jest sens wymiany w takim razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Player Station napisał:

Zestaw do kina domowego. Pokój mam 38m2 połączony z otwartą kuchnią 18m2 i korytarzem 10m2.

sporo przestrzeni na słaby amplituner ale według mnie, najpierw dokup sobie kolumny by zrobić 5.1. Spróbuj na to przeznaczyć nie więcej niż te 7k pln zostanie Ci 3k PLN za miesiąc dwa, dozbierasz i będą środki na wymianę amplitunera. Stary sprzedaż za około 1.5k może to wyjdzie 4.5k na nowy amp plus jeszcze coś dołożysz i będzie super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lolekdrugi napisał:

sporo przestrzeni na słaby amplituner ale według mnie, najpierw dokup sobie kolumny by zrobić 5.1. Spróbuj na to przeznaczyć nie więcej niż te 7k pln zostanie Ci 3k PLN za miesiąc dwa, dozbierasz i będą środki na wymianę amplitunera. Stary sprzedaż za około 1.5k może to wyjdzie 4.5k na nowy amp plus jeszcze coś dołożysz i będzie super.

Polecisz jakiś amp za ok 5tyś ? Najlepiej żeby był płaski/niski jak mój marantz. No i jakieś głośniki do tego za 10tyś ?

Edytowano przez Player Station
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Player Station napisał:

Polecisz jakiś amp za ok 5tyś ? Najlepiej żeby był płaski jak mój marantz.

nie ma szans. To znaczy te płaskie amplitunery są niestety kiepskie gdyż liczone do małych przestrzeni. Coś lepszego to trzeba już niestety "grubszy" sprzęt.

Może spróbuj najpierw dokupić centralny surround oraz subwoofer. Odpal to wtedy zobacz jak Ci się podoba. Subwoofer używaj nawet do muzyki to nie jest żadna zbrodnia.

Zobaczysz czy nadal Ci czegoś brakuje czy nie i wtedy będzie można pomyśleć.

 

2 minuty temu, Player Station napisał:

No i jakieś głośniki do tego za 10tyś ?

nie polecam kolumn, to jest sprawa indywidualna tego co Ci się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

nie ma szans. To znaczy te płaskie amplitunery są niestety kiepskie gdyż liczone do małych przestrzeni. Coś lepszego to trzeba już niestety "grubszy" sprzęt.

Może spróbuj najpierw dokupić centralny surround oraz subwoofer. Odpal to wtedy zobacz jak Ci się podoba. Subwoofer używaj nawet do muzyki to nie jest żadna zbrodnia.

Zobaczysz czy nadal Ci czegoś brakuje czy nie i wtedy będzie można pomyśleć.

 

nie polecam kolumn, to jest sprawa indywidualna tego co Ci się podoba.

Rozumiem. Moge przerobić półkę pod większy amp. Jestem z Trójmiasta zna ktoś dobre miejsce na odsłóch żeby wybrać głośniki? Czy lepiej zamówić, odsłuchać i jak się nie podoba to odesłać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Player Station napisał:

Jestem z Trójmiasta zna ktoś dobre miejsce na odsłóch żeby wybrać głośniki? Czy lepiej zamówić, odsłuchać i jak się nie podoba to odesłać? 

według mnie jeżeli masz możliwość to lepiej u siebie bo raczej na pewno masz inną akustykę pomieszczenia niż to w którym sklep prezentowałby Ci sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem to słaby zestaw. A oddajac system kolumn musisz oddać też amplituner.

wykorzystaj część z tego co masz serio. Bo budżet nie wielki.

Onkyo 7100 wyjdzie Cie taniej.

Albo jak możesz sprowadzić z zagranicy to Yamaha 6A

Piotrek

Amp wymienie. Zastanawiam się między Denonen x3800h, a marantzem cinema 50 lub 60. Znalazłem też w idealnym stanie używane fronty z mocą 140RMS. Czy da się je podłączyć do amplitunera który ma 100W na kanał ? Czy musi mieć conajmnien 140?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Player Station napisał:

Znalazłem też w idealnym stanie używane fronty z mocą 140RMS. Czy da się je podłączyć do amplitunera który ma 100W na kanał ? Czy musi mieć conajmnien 140?

tak, ale na to zbytnio nie patrz. Po prostu gdy kolumny wymagają więcej mocy niż amplituner może dostarczyć, wtedy nie odkręcaj potencjometru głośności na jego maksymalną wartość. W tej chwili nie pamiętam ile to będzie bezpiecznie ale przyjmijmy, że te 3/4 to będzie maks co i tak zapewni głośność której raczej nie będziesz w stanie tolerować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Player Station napisał:

Amp wymienie. Zastanawiam się między Denonen x3800h, a marantzem cinema 50 lub 60. Znalazłem też w idealnym stanie używane fronty z mocą 140RMS. Czy da się je podłączyć do amplitunera który ma 100W na kanał ? Czy musi mieć conajmnien 140?

Moc ma tu mniejsze znaczenie.

JAk juz masz brac te nowe twory to chyba Denon. Aczkolwiek nowy model jest gorszy od poprzednich modeli.

Szkoda. Bo trzeba było dalej tłuc model 3700 w starej cenie

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3800h-review.38574/

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Player Station napisał:

Czy da się je podłączyć do amplitunera który ma 100W na kanał ? Czy musi mieć conajmnien 140?

Moc, którą podają producenci to jest zwykle maksymalna moc przy podłączonym jednym lub dwóch głośnikach (ta informacja jest zawsze podawana w dokumentacji modelu). Podłączenie kolejnych głośników to będzie coraz mniejsza moc na kanał.  W przypadku onkyo tx-nr7100 to jest właśnie moc przy 2 głośnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...